Pacman package manager 3.3.1 - en to cs translation catalogue (436 entries)

en: 
    Do you want to skip the above package(s) for this upgrade?
cs: 
    Chcete přeskočit aktualizaci balíčků uvedených výše?

en: 
    errors occurred, no packages were upgraded.
cs: 
    vyskytly se chyby, žádné balíčky nebyly aktualizovány.

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
cs: 
    použijte '%s {-h --help}' s přepínačem operace pro další nápovědu

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
cs:                        Tento program  může být svobodně šířen pod
                           licencí GNU GPL (General Public License).

en:       --allsource  Generate a source-only tarball including downloaded sources
cs:       --allsource  Vytvořit zdrojový archiv, včetně stahovaných souborů

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
cs:       --asdeps         nainstalovat balíčky jako závislosti

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
cs:       --asexplicit     nainstalovat balíčky jako výslovně instalované

en:       --asroot     Allow makepkg to run as root user
cs:       --asroot     Spustit makepkg pod uživatelem root

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
cs:       --cachedir <dir> nastavit cestu k adresáři s cache

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
cs:       --config <path>  nastavit cestu ke konfiguračnímu souboru

en:       --debug          display debug messages
cs:       --debug         zobrazí ladící zprávy

en:       --holdver    Prevent automatic version bumping for development PKGBUILDs
cs:       --holdver    Zabránit automatickému zvýšení verze u vývojových PKGBUILDů

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
cs:       --ignore <pkg>   ignorovat aktualizaci balíčku (lze použít vícekrát)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
cs:       --ignoregroup <grp>
                           ignorovat aktualizaci skupiny (lze použít vícekrát)

en:       --logfile <path> set an alternate log file
cs:       --logfile <path  nastavit cestu k log souboru

en:       --needed         don't reinstall up to date packages
cs:       --needed         potlačit instalaci aktuálních balíčků

en:       --noconfirm      Do not ask for confirmation when resolving dependencies
cs:       --noconfirm      Nedotazovat se na potvrzení

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
cs:       --noconfirm      neptat se na žádná potvrzení

en:       --noprogressbar  Do not show a progress bar when downloading files
cs:       --noprogressbar  Nezobrazovat průběh stahování souborů

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
cs:       --noprogressbar  nezobrazovat průběh stahování souborů

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
cs:       --noscriptlet    nespouštět instalační skripty

en:       --skipinteg  Do not fail when integrity checks are missing
cs:       --skipinteg  Neselhat při absenci kontrolních součtů

en:       --source     Generate a source-only tarball without downloaded sources
cs:       --source     Vytvořit zdrojový archiv, bez stahovaných souborů

en:     Are you sure you wish to do this?
cs:     Jste si jisti, že to chcete udělat?

en:     Remove whole content?
cs:     Odstranit celý obsah?

en:   --config <config> Use an alternate config file (instead of '%s')
cs:   --config <config> Použít alternativní konfigurační soubor (namísto '%s')

en:   -A, --ignorearch Ignore incomplete arch field in %s
cs:   -A, --ignorearch Ignorovat nekompletní pole arch v %s

en:   -C, --cleancache Clean up source files from the cache
cs:   -C, --cleancache Odstranit zdrojové soubory v cache

en:   -L, --log        Log package build process
cs:   -L, --log        Zaznamenat proces sestavení balíčku

en:   -R, --repackage  Repackage contents of the package without rebuilding
cs:   -R, --repackage  Znovu zabalit obsah balícku bez sestavení

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
cs:   -b, --dbpath <path>  nastavit umístění databáze

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
cs:   -c, --cascade        odstranit balíčky včetně všech, které na nich závisí

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
cs:   -c, --changelog      vypsat seznam změn balíčku

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
cs:   -c, --clean          odstranit staré balíčky z cache (-cc pro všechny)

en:   -c, --clean      Clean up work files after build
cs:   -c, --clean      Odstranit pracovní soubory po sestavení

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
cs:   -d, --deps           seznam všech balíčků instalovaných jako závislosti [filter]

en:   -d, --nodeps         skip dependency checks
cs:   -d, --nodeps         přeskočit kontrolu závislostí

en:   -d, --nodeps     Skip all dependency checks
cs:   -d, --nodeps     Přeskočit všechny kontroly závislostí

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
cs:   -e, --explicit       seznam všech výslovně instalovaných balíčků [filter]

en:   -e, --noextract  Do not extract source files (use existing src/ dir)
cs:   -e, --noextract  Nerozbalovat zdrojové soubory (použít existující src/)

en:   -f, --force          force install, overwrite conflicting files
cs:   -f, --force          vynucená instalace, přepíše konfliktní soubory

en:   -f, --force      Overwrite existing package
cs:   -f, --force      Přepsat existující balíček

en:   -g, --geninteg   Generate integrity checks for source files
cs:   -g, --geninteg   Vygenerovat kontrolní součty zdrojových souborů

en:   -g, --groups         view all members of a package group
cs:   -g, --groups         vypsat všechny balíčky ve skupině

en:   -h, --help       This help
cs:   -h, --help       Vypsat nápovědu

en:   -i, --info           view package information
cs:   -i, --info           zobrazit informace o balíčku

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
cs:   -i, --info           zobrazit informace o balíčku (-ii zálohované soubory)

en:   -i, --install    Install package after successful build
cs:   -i, --install    Po úspěšném sestavení nainstalovat balíček

en:   -k, --check          check that the files owned by the package(s) are present
cs:   -k, --check          kontrola, zda jsou přítomny všechny soubory z balíčku

en:   -k, --dbonly         only remove database entry, do not remove files
cs:   -k, --dbonly         odstranit jen záznam databáze, neodstraňovat soubory

en:   -l, --list           list the contents of the queried package
cs:   -l, --list           seznam souborů v balíčku

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
cs:   -l, --list <repo>    zobrazit seznam balíčků v repositáři

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
cs:   -m, --foreign        seznam nainstalovaných balíčků nalezených repositářích  [filter]

en:   -m, --nocolor    Disable colorized output messages
cs:   -m, --nocolor    Zakázat barevný výstup zpráv

en:   -n, --nosave         remove configuration files as well
cs:   -n, --nosave         odstranit i konfigurační soubory

en:   -o, --nobuild    Download and extract files only
cs:   -o, --nobuild    Pouze stáhnout a rozbalit soubory

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
cs:   -o, --owns <file>    vyhledat balíček obsahující <file>

en:   -p <buildscript> Use an alternate build script (instead of '%s')
cs:   -p <buildscript> Použít alternativní build skript (namísto '%s')

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
cs:   -p, --file <package> dotaz na soubor balíčku místo na databázi

en:   -p, --print-uris     print out URIs for given packages and their dependencies
cs:   -p, --print-uris     vypsat URI požadovaného balíčku a jeho závislostí

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
cs:   -q, --quiet          zobrazit méně informací při dotazu a hledání

en:   -r, --rmdeps     Remove installed dependencies after a successful build
cs:   -r, --rmdeps     Po úspěšném sestavení odstranit nainstalované závislosti

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
cs:   -r, --root <path>    nastavit kořen instalace

en:   -s, --recursive      remove dependencies also (that won't break packages)
                           (-ss includes explicitly installed dependencies too)
cs:   -s, --recursive      odstranit závislosti (které nepoškodí jiné balíčky)
                           (--ss odstraní také výslovně nainstalované závislosti)

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
cs:   -s, --search <regex> vyhledat nainstalované balíčky, odpovídající řetězci

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
cs:   -s, --search <regex> vyhledat balíčky v repositářích, odpovídající řetězci

en:   -s, --syncdeps   Install missing dependencies with pacman
cs:   -s, --syncdeps   Nainstalovat chybějící závislosti pomocí pacman

en:   -t, --unrequired     list packages not required by any package [filter]
cs:   -t, --unrequired     seznam všech balíčků nevyžadovaných jiným balíčkem  [filter]

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu allows downgrade)
cs:   -u, --sysupgrade     aktualizovat nainstalované balíčky (--uu umožní ponížení verze)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages (that won't break packages)
cs:   -u, --unneeded       odstranit nepotřebné balíčky
                           (které nepoškodí jiné balíčky)

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
cs:   -u, --upgrades       seznam všech aktualizovatelných balíčků [filter]

en:   -v, --verbose        be verbose
cs:   -v, --verbose        zobrazit více informací

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
cs:   -w, --downloadonly   pouze stáhnout balíčky, neinstalovat/neaktualizovat

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
cs:   -y, --refresh        stáhnout aktuální databázi balíčků ze serveru

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
cs:   pokud jste si jisti, že právě neběží správce balíčků,
      můžete odstranit %s

en:  %s is up to date
cs:  %s je aktuální

en:  local database is up to date
cs:  lokální databáze je aktuální

en: %s contains CRLF characters and cannot be sourced.
cs: %s obsahuje CRLF znaky a nemůže být použit.

en: %s does not exist or is not a directory.
cs: %s neexistuje, nebo není adresář.

en: %s does not exist.
cs: %s neexistuje.

en: %s exists in both '%s' and '%s'
cs: %s se nachází v '%s' a '%s'

en: %s is designated as a HoldPkg.
cs: %s je označen jako HoldPkg.

en: %s is invalid or corrupted
cs: %s je chybný nebo poškozený

en: %s is not allowed to be empty.
cs: %s nemůže být prázdné.

en: %s is not allowed to contain hyphens.
cs: %s nemůže obsahovat pomlčky.

en: %s is not allowed to start with a hyphen.
cs: %s nemůže začínat pomlčkou.

en: %s is not available for the '%s' architecture.
cs: %s není dostupný pro architekturu '%s'.

en: %s is owned by %s %s
cs: %s vlastní %s %s

en: %s not found, searching for group...
cs: balíček %s nebyl nalezen, hledá se skupina...

en: %s not found.
cs: %s nebyl nalezen.

en: %s package not found, searching for group...
cs: balíček %s nebyl nalezen, hledá se skupina...

en: %s was not found in the build directory and is not a URL.
cs: Soubor %s nebyl nalezen v adresáři, kde se provádí sestavení, a není ani URL.

en: %s: %d total files, %d missing file(s)
cs: %s: %d souborů celkem, %d chybějících souborů

en: %s: %s exists in filesystem
cs: %s: %s již existuje v souborovém systému

en: '%s' does not have a valid archive extension.
cs: '%s' nemá platnou příponu archívu.

en: '%s' is not a package file, skipping
cs: '%s' není soubor balíčku, přeskočit

en: '%s' is not a valid archive extension.
cs: '%s' není platná přípona archívu.

en: '%s' is not a valid debug level
cs: '%s' není validní ladící úroveň

en: '%s': not found in local db
cs: '%s': balíček nebyl nalezen v místní databázi

en: '%s': not found in sync db
cs: '%s': balíček nebyl nalezen v synchronizované databázi

en: (none)
cs: (žádný)

en: :: %s conflicts with %s. Remove %s?
cs: :: %s je konfliktní s %s. Odstranit %s?

en: :: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
cs: :: %s je v IgnorePkg/IgnoreGroup. Přesto nainstalovat?

en: :: %s-%s: local version is newer. Upgrade anyway?
cs: :: %s-%s: lokální verze je novější. Přesto aktualizovat?

en: :: %s: conflicts with %s
cs: :: %s: konflikt s %s

en: :: %s: requires %s
cs: :: %s: vyžaduje %s

en: :: Do you want to cancel the current operation
    :: and upgrade these packages now?
cs: :: Chcete zrušit současnou operaci a aktualizovat tyto balíčky?

en: :: File %s is corrupted. Do you want to delete it?
cs: :: Soubor %s je poškozen. Chcete jej smazat?

en: :: Install %s from group %s?
cs: :: Instalovat %s ze skupiny %s?

en: :: Install whole content?
cs: :: Instalovat celý obsah?

en: :: Remove %s from group %s?
cs: :: Odstranit %s ze skupiny %s?

en: :: Replace %s with %s/%s?
cs: :: Nahradit %s za %s/%s?

en: :: Retrieving packages from %s...
cs: :: Získávají se balíčky z %s...

en: :: Starting full system upgrade...
cs: :: Spouští se aktualizace systému...

en: :: Synchronizing package databases...
cs: :: Synchronizuje se databáze balíčků...

en: :: The following packages should be upgraded first :
cs: :: Následující balíčky by měly být aktualizovány nejdříve:

en: :: group %s (including ignored packages):
cs: :: skupina %s (včetně ignorovaných balíčků):

en: :: group %s:
cs: :: skupina %s:

en: :: the following package(s) cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
cs: :: Následující balíčky nemohou být aktualizovány, nelze vyřešit závislosti:

en: A package has already been built, installing existing package...
cs: Balíček je již sestaven, instaluje se existující balíček...

en: A package has already been built. (use -f to overwrite)
cs: Balíček je již sestaven. (použijte -f pro přepsání)

en: Aborting...
cs: Probíhá rušení...

en: Adding %s...
cs: Přidává se %s...

en: Adding delta '%s'
cs: Přidává se delta rozdíl '%s'

en: Adding install script...
cs: Přidává se instalační skript...

en: Adding package '%s'
cs: Přidává se balíček '%s'

en: Adding package changelog...
cs: Přidává se seznam změn balíčku...

en: An entry for '%s' already existed
cs: Záznam pro '%s' již existuje

en: Architecture   :
cs: Architektura   :

en: Backup Files:
cs: Zálohované soubory:

en: Because pacman uses many small files to keep track of packages,\nthere is a tendency for these files to become fragmented over time.\nThis script attempts to relocate these small files into one\ncontinuous location on your hard drive. The result is that the hard\ndrive should be able to read them faster, since the hard drive head\ndoes not have to move around the disk as much.\n
cs: Protože pacman používá mnoho malých souborů pro udržování informací\no balíčcích, má tendenci v průběhu času tyto soubory fragmentovat.\nTento skript se pokouší přemístit tyto malé soubory do jedné souvislé\noblasti na disku. Ve výsledku by měl disk být schopen číst tyto soubory\nrychleji, protože hlavičky disku se nemusí tak často přesouvat.\n

en: Build Date     :
cs: Datum sestavení:

en: Build Failed.
cs: Sestavení selhalo.

en: Cache directory: %s
cs: Adresář cache: %s

en: Cannot create temp directory for database building.
cs: Nelze vytvořit dočasný adresář pro sestavení databáze.

en: Cannot find openssl.
cs: Nelze nalézt openssl.

en: Cannot find the sudo binary! Is sudo installed?
cs: Nelze nalézt příkaz sudo! Je sudo nainstalován?

en: Cannot find the xdelta3 binary! Is xdelta3 installed?
cs: Nelze nalézt příkaz xdelta3! Je xdelta3 nainstalován?

en: Checking Buildtime Dependencies...
cs: Kontrolují se závislosti potřebné pro sestavení...

en: Checking Runtime Dependencies...
cs: Kontrolují se závislosti potřebné pro běh...

en: Checking integrity...
cs: Kontroluje se integrita...

en: Cleaning up ALL files from %s.
cs: Odstranit VŠECHNY soubory z %s.

en: Cleaning up...
cs: Probíhá vyčištění...

en: Compressed Size: %6.2f K
cs: Zabalená vel.  : %6.2f K

en: Compressing man and info pages...
cs: Komprimují se man a info stránky...

en: Compressing package...
cs: Komprimuje se balíček...

en: Compressing source package...
cs: Komprimuje se zdrojový balíček...

en: Computing md5 checksums...
cs: Počítá se kontrolní MD5 součet...

en: Conflicts With :
cs: Konfliktní s   :

en: Copyright (C) 2006-2008 Aaron Griffin <aaron@archlinux.org>.\nCopyright (c) 2007-2008 Dan McGee <dan@archlinux.org>.\n\nThis is free software; see the source for copying conditions.\nThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.\n
cs: Copyright (C) 2006-2008 Aaron Griffin <aaron@archlinux.org>.\nCopyright (c) 2007-2008 Dan McGee <dan@archlinux.org>.\n\
    Toto je svobodný software; více o podmínkách použití naleznete\nve zdrojovém kódu.Ze zákona nejsou poskytovány ŽÁDNÉ ZÁRUKY.\n

en: Copyright (c) 2006-2009 Pacman Development Team <pacman-dev@archlinux.org>.\nCopyright (C) 2002-2006 Judd Vinet <jvinet@zeroflux.org>.\n\nThis is free software; see the source for copying conditions.\nThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.\n
cs: Copyright (C) 2006-2009 Pacman Development Team <pacman-dev@archlinux.org>.\nCopyright (C) 2002-2006 Judd Vinet <jvinet@zeroflux.org>.\n\nToto je svobodný software; více o podmínkách použití naleznete\nve zdrojovém kódu.Ze zákona nejsou poskytovány ŽÁDNÉ ZÁRUKY.\n

en: Could not resolve all dependencies.
cs: Nelze vyřešit všechny závislosti.

en: Creating 'deltas' db entry...
cs: Vytváří se 'deltas' záznam databáze...

en: Creating 'depends' db entry...
cs: Vytváří se'depends' záznam databáze...

en: Creating 'desc' db entry...
cs: Vytváří se 'desc' záznam databáze...

en: Creating package...
cs: Vytváří se balíček...

en: Creating source package...
cs: Vytváří se zdrojový balíček...

en: Creating updated database file '%s'
cs: Vytváří se aktualizovaný soubor databáze '%s'

en: Database directory cleaned up
cs: Adresář databáze vyčištěn

en: Database directory: %s
cs: Adresář databáze: %s

en: Delta matching '%s' not found.
cs: Delta rozdíl odpovídající '%s' nebyl nalezen.

en: Depends On     :
cs: Závisí na      :

en: Description    :
cs: Popis          :

en: Determining latest bzr revision...
cs: Určuje se poslední bzr revize...

en: Determining latest cvs revision...
cs: Určuje se poslední cvs revize...

en: Determining latest darcs revision...
cs: Určuje se poslední darcs revize...

en: Determining latest git revision...
cs: Určuje se poslední git revize...

en: Determining latest hg revision...
cs: Určuje se poslední hg revize...

en: Determining latest svn revision...
cs: Určuje se poslední svn revize...

en: Do not use the '-F' option. This option is only for use by makepkg.
cs: Nepoužívejte volbu '-F'. Tato volba je použitelná jen pro makepkg.

en: Do you want to remove %s?
cs: Chcete odstranit %s?

en: Do you want to remove ALL files from cache?
cs: Chcete odstranit VŠECHNY soubory z cache?

en: Do you want to remove outdated packages from cache?
cs: Chcete odstranit staré balíčky z cache?

en: Do you want to remove these packages?
cs: Chcete odstranit tyto balíčky?

en: Do you want to remove uninstalled packages from cache?
cs: Chcete odstranit odinstalované balíčky z cache?

en: Do you want to remove unused repositories?
cs: Chcete odstranit nepoužívané repositáře?

en: Download Size  : %6.2f K
cs: Stažená vel.   : %6.2f K

en: Downloading %s...
cs: Stahuje se %s...

en: ERROR:
cs: CHYBA:

en: ERROR: Can not create temp directory for database building.
cs: CHYBA: Nelze vytvořit dočasný adresář pro sestavení databáze.

en: Entering fakeroot environment...
cs: Vstupuje se do fakeroot prostředí...

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
cs: Vyskytly se chyby, žádné balíčky nebyly aktualizovány.

en: Example for GPL'ed software: license=('GPL').
cs: Například pro GPL software: license=('GPL').

en: Example:  repo-add /path/to/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0.pkg.tar.gz
cs: Příklad:  repo-add /path/to/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0.pkg.tar.gz

en: Example:  repo-remove /path/to/repo.db.tar.gz kernel26
cs: Příklad:  repo-remove /path/to/repo.db.tar.gz kernel26

en: Explicitly installed
cs: Výslovně nainstalován

en: Extracting %s with %s
cs: Rozbaluje se %s pomocí %s

en: Extracting Sources...
cs: Rozbalují se zdrojové soubory...

en: Extracting database to a temporary location...
cs: Rozbaluje se databáze do dočasného umístění...

en: FAILED
cs: NEPROŠEL

en: Failed to acquire lockfile: %s.
cs: Selhalo získání zamykacího souboru: %s.

en: Failed to create package file.
cs: Selhalo vytvoření balíčku.

en: Failed to create source package file.
cs: Selhalo vytváření zdrojového balíčku.

en: Failed to extract %s
cs: Selhalo rozbalení %s

en: Failed to install all missing dependencies.
cs: Selhala instalace všech chybějících závislostí.

en: Failed to install built package(s).
cs: Selhala instalace vytvořeného balíčku.

en: Failed to remove installed dependencies.
cs: Selhalo odstranění nainstalovaných závislostí.

en: Failure while downloading %s
cs: Selhalo stažení %s

en: Fakeroot must be installed if using the 'fakeroot' option
cs: Nainstalujte si fakeroot, pokud chcete používat volbu 'fakeroot'

en: File %s does not seem to be a valid package, remove it?
cs: Soubor %s nevypadá jako platný balíček, má se odstranit?

en: File '%s' not found.
cs: Soubor '%s' nebyl nalezen.

en: Finished making: %s
cs: Dokončeno vytváření: %s

en: Finished. Your pacman database has been optimized.
cs: Dokončeno. Databáze pacmana byla optimalizována.

en: Found %s in build dir
cs: Soubor %s nalezen v adresáři kde se provádí sestavení

en: Generating .PKGINFO file...
cs: Vytváří se .PKGINFO soubor...

en: Generating checksums for source files...
cs: Generují se kontrolní součty zdrojových souborů...

en: Groups         :
cs: Skupiny        :

en: Held by process %s
cs: Vlastněný procesem %s

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
cs: Mezi cíly byl naleze balíček označený jako HoldPkg. Chcete pokračovat?

en: If -p is not specified, makepkg will look for '%s'
cs: Když není zadáno -p, makepkg bude hledat '%s'

en: In addition, please run makepkg -C outside of your cache directory.
cs: Dodatek: spusťte makepkg -C mino váš adresář s cache.

en: Install Date   :
cs: Datum instalace:

en: Install Reason :
cs: Důvod instalace:

en: Install Script :
cs: Instal. skript :

en: Install script %s not found.
cs: Instalační skript %s nebyl nalezen.

en: Install scriptlet (%s) does not exist.
cs: Instalační skript (%s) neexistuje.

en: Installed Size : %6.2f K
cs: Vel. instalace : %6.2f K

en: Installed as a dependency for another package
cs: Nainstalován jako závislost jiného balíčku

en: Installing missing dependencies...
cs: Instalují se chybějící závislosti...

en: Integrity check FAILED, reverting to old database.
cs: Kontrola integrity SELHALA, vrací se stará databáze.

en: Integrity checks (%s) differ in size from the source array.
cs: Kontrolní součty (%s) nesouhlasí s velikostí pole zdrojů.

en: Integrity checks are missing.
cs: Kontrolní součty nebyly nalezeny.

en: Invalid command name '%s' specified.
cs: Byl zadán chybný příkaz '%s'.

en: Invalid integrity algorithm '%s' specified.
cs: Zadán chybný algoritmus '%s' pro kontrolu integrity.

en: Invalid package file '%s'.
cs: Neplatný soubor balíčku '%s'.

en: Leaving fakeroot environment.
cs: Opouští se prostředí fakeroot.

en: Licenses       :
cs: Licence        :

en: MD5 Sum        :
cs: MD5 součet     :

en: MD5sum'ing the old database...
cs: Počítá se MD5 součtu staré databáze...

en: MISSING		%s
cs: CHYBÍ		%s

en: MODIFIED	%s
cs: ZMĚNĚN		%s

en: Making and MD5sum'ing the new database...
cs: Vytváří se nová databáze a počítá se MD5 součet...

en: Making package: %s
cs: Vytváří se balíček: %s

en: Missing Dependencies:
cs: Chybějící závislosti:

en: Missing dependencies cannot be installed or removed as a normal user
cs: Chybějící závislosti nelze nainstalovat nebo odstranit pod běžným uživatelem

en: Missing pkg/ directory.
cs: Chybí pkg/ adresář.

en: NO
cs: NE

en: NOT FOUND
cs: NENALEZEN

en: Name           :
cs: Jméno          :

en: New optional dependencies for %s
cs: Nové volitelné závislosti pro %s

en: No
cs: Ne

en: No files have been removed.
cs: Žádné soubory nebyly odstraněny.

en: No package owns %s
cs: Žádný balíček nevlastní %s

en: No packages modified, nothing to do.
cs: Nebyl změněn žádný balíček, není co dělat.

en: No packages remain, creating empty database.
cs: Nezůstaly žádné balíčky, vytváří se prázdná databáze.

en: None
cs: Nic

en: Not Modified	%s
cs: Nezměněn	%s

en: Note that many packages may need a line added to their %s
cs: Všimněte si, že mnohé balíčky potřebují přidat řádek do %s,

en: One or more files did not pass the validity check!
cs: Jeden nebo více souborů neprošlo kontrolou validity!

en: Optional Deps  :
cs: Volitelné záv. :

en: Optional dependencies for %s
cs: Volitelné závislosti pro %s

en: Options:
cs: Volby:

en: Package matching '%s' not found.
cs: Balíček odpovídající '%s' nebyl nalezen.

en: Packager       :
cs: Zabalil        :

en: Packaging Failed.
cs: Vytváření balíčku selhalo.

en: Pacman failed to install missing dependencies.
cs: Pacman selhal při instalaci chybějících závislostí.

en: Pacman lock file was found. Cannot run while pacman is running.
cs: Byl nalezen zámek pacmana. Nelze pokračovat, pokud pacman běží.

en: Pacman returned a fatal error (%i): %s
cs: Pacman vrátil fatální chybu (%i): %s

en: Part of the package group has already been built. (use -f to overwrite)
cs: Část skupiny balíčků je již sestavena. (použijte -f pro přepsání)

en: Passed
cs: Prošel

en: Please add a license line to your %s!
cs: Prosím přidejte informace o licenci do vašeho %s!

en: Please rerun makepkg without the --asroot flag.
cs: Prosím spusťte makepkg znovu bez volby --asroot.

en: Problem removing files; you may not have correct permissions in %s
cs: Problém s odstraněním souborů, možná nemáte správná oprávnění v %s

en: Proceed with download?
cs: Pokračovat ve stahování?

en: Proceed with installation?
cs: Pokračovat v instalaci?

en: Provides       :
cs: Poskytuje      :

en: Provides array cannot contain comparison (< or >) operators.
cs: Pole Provides nemůže obsahovat operátory porovnání (< nebo >).

en: Purging other files...
cs: Odstraňují se další soubory...

en: Remove (%d):
cs: Odstranit (%d):

en: Removing doc files...
cs: Odstraňují se doc soubory...

en: Removing empty directories...
cs: Odstraňují se prázdné adresáře...

en: Removing existing entry '%s'...
cs: Odstraňuje se existující záznam '%s'...

en: Removing existing pkg/ directory...
cs: Odstraňuje se existující adresář pkg/...

en: Removing libtool .la files...
cs: Odstraňují se libtool .la soubory...

en: Replaces       :
cs: Nahrazuje      :

en: Repository     :
cs: Repositář      :

en: Repository file '%s' could not be created.
cs: Nepodařilo se vytvořit soubor repositáře %s.

en: Repository file '%s' is not a proper pacman database.
cs: Soubor repositáře '%s' není vhodná databáze pacman.

en: Repository file '%s' was not found.
cs: Repositář "%s" nebyl nalezen.

en: Required By    :
cs: Požadovaný     :

en: Retrieving Sources...
cs: Získávají se zdrojové soubory...

en: Rotating database into place...
cs: Vyměňují se databáze...

en: Running makepkg as an unprivileged user will result in non-root
cs: Spuštění makepkg jako neprivilegovaný uživatel může mít za následek

en: Running makepkg as root is a BAD idea and can cause
cs: Spouštění makepkg jako root je ŠPATNÝ nápad a může způsobit

en: Searching for delta '%s'...
cs: Vyhledává se delta rozdíl '%s'...

en: Searching for package '%s'...
cs: Vyhledává se balíček '%s'...

en: Skipping dependency checks.
cs: Neprovádí se kontrola závislostí.

en: Skipping source extraction       -- using existing src/ tree
cs: Neprovádí se rozbalení zdrojů   -- používá se existující src/ strom

en: Skipping source integrity checks -- using existing src/ tree
cs: Neprovádí se kontrola integrity   -- používá se existující src/ strom

en: Skipping source retrieval        -- using existing src/ tree
cs: Neprovádí se hledání zdrojů       -- používá se existující src/ strom

en: Source cache cleaned.
cs: Cache zdrojových souborů vyčištěna.

en: Source destination must be defined in %s.
cs: V %s musí být specifikováno umístění zdrojových souborů.

en: Source package created: %s
cs: Zdrojový balíček vytvořen: %s

en: Sources are ready.
cs: Zdroje jsou připraveny.

en: Starting %s()...
cs: Spouští se %s()...

en: Starting build()...
cs: Spouští se build()...

en: Stripping debugging symbols from binaries and libraries...
cs: Odstraňují se ladící informace z binárních souborů a knihoven...

en: Syncing database to disk...
cs: Databáze se synchronizuje na disk...

en: Tar'ing up %s failed.
cs: Balení %s pomocí tar selhalo.

en: Tar'ing up %s...
cs: Balí se %s pomocí tar...

en: Targets (%d):
cs: Cíle (%d):

en: The --asroot option is meant for the root user only.
cs: Volba --asroot je určena jen pro uživatele root.

en: The download program %s is not installed.
cs: Program pro stahování %s není nainstalován.

en: The package directory is empty, there is nothing to repackage!
cs: Adresář s balíčkem je prázdný, není nic k opětovnému zabalení!

en: The package group has already been built, installing existing packages...
cs: Skupina balíčků je již sestavena, instalují se existující balíčky...

en: The package group has already been built. (use -f to overwrite)
cs: Skupina balíčků je již sestavena. (použijte -f pro přepsání)

en: The source directory is empty, there is nothing to build!
cs: Zdrojový adresář je prázdný, není co sestavovat!

en: There is no agent set up to handle %s URLs. Check %s.
cs: Použitý agent neumí zacházet s %s URL. Zkontrolujte %s.

en: These options can be passed to pacman:
cs: Tyto volby se předají pacmanovi:

en: Tidying install...
cs: Uklízí se instalace...

en: Total Download Size:    %.2f MB
cs: Celková velikost stahování:   %.2f MB

en: Total Installed Size:   %.2f MB
cs: Celková velikost instalace:   %.2f MB

en: Total Removed Size:   %.2f MB
cs: Celková uvolněná velikost:    %.2f MB

en: Unable to find source file %s for extraction.
cs: Nebyl nalezen zdrojový soubor %s pro rozbalení.

en: Unable to find source file %s to generate checksum.
cs: Nelze nalézt zdrojový soubor %s pro výpočet kontrolního součtu.

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Untar'ing %s failed.
cs: Rozbalení %s pomocí tar selhalo.

en: Usage: %s [options]
cs: Použití: %s [volby]

en: Usage: %s [pacman_db_root]
cs: Použití: %s [kořen_databáze_pacmana]

en: Usage: repo-add [-q] <path-to-db> <package|delta> ...\n
cs: Použití: repo-add [-q] <path-to-db> <package|delta> ...\n

en: Usage: repo-remove [-q] <path-to-db> <packagename|delta> ...\n\n
cs: Použití: repo-remove [-q] <path-to-db> <packagename|delta> ...\n\n

en: Use the -q/--quiet flag to minimize output to basic messages, warnings,\nand errors\n\n
cs: Použijte přepínač -q/--quiet pro zkrácení výstupu na základní zprávy, varování \n a chyby\n\n

en: Using cached copy of %s
cs: Používá se kopie %s z cache

en: Validating source files with %s...
cs: Kontrola zdrojových souborů pomocí %s...

en: Version        :
cs: Verze          :

en: Version found: %s
cs: Nalezena verze: %s

en: WARNING:
cs: VAROVÁNÍ:

en: Y
cs: A

en: YES
cs: ANO

en: Yes
cs: Ano

en: You do not have write permission to store downloads in %s.
cs: Nemáte práva zápisu k uložení stažených souborů do %s.

en: You must have correct permissions to optimize the database.
cs: Musíte mít správná oprávnění k optimalizaci databáze.

en: [Y/n]
cs: [A/n]

en: [y/N]
cs: [a/N]

en: \0--holdver and --forcever cannot both be specified
cs: \0--holdver a --forcever nemohou být zadány současně

en: applying deltas...
cs: aplikují se delta rozdíly...

en: cannot determine ownership of a directory
cs: nelze určit vlastníka adresáře

en: cannot determine real path for '%s': %s
cs: nelze určit skutečnou cestu pro '%s': %s

en: checking delta integrity...
cs: kontruje se integrita delta rozdílů...

en: checking dependencies...
cs: kontrolují se závislosti...

en: checking for file conflicts
cs: kontrola konfliktů souborů

en: checking for file conflicts...
cs: kontrolují se konflikty souborů...

en: checking package integrity...
cs: kontroluje se integrita balíčků...

en: config file %s could not be read.
cs: konfigurační soubor %s nelze přečíst.

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
cs: konfigurační soubor %s, řádek %d: Všechny direktivy musí náležet nějaké sekci.

en: config file %s, line %d: bad section name.
cs: konfigurační soubor %s, řádek %d: chybné jméno sekce.

en: config file %s, line %d: directive '%s' not recognized.
cs: konfigurační soubor %s, řádek %d: neznámá direktiva '%s'.

en: config file %s, line %d: syntax error in config file- missing key.
cs: konfigurační soubor %s, řádek %d: chybná syntaxe konfiguračního souboru, chybí hodnota.

en: could not access cache directory
cs: nelze přistoupit k adresáři s cache

en: could not access database directory
cs: nelze přistoupit k adresáři s databází

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
cs: nelze přidat URL serveru k databázi '%s': %s (%s)

en: could not calculate checksums for %s
cs: nelze spočítat kontrolní součet pro %s

en: could not chdir to download directory %s
cs: nelze se přesunout do adresáře pro stahování (%s)

en: could not create new cache directory
cs: nelze vytvořit nový adresář cache

en: could not register '%s' database (%s)
cs: nelze zaregistrovat databázi '%s' (%s)

en: could not register 'local' database (%s)
cs: nelze zaregistrovat databázi 'local' (%s)

en: could not remove cache directory
cs: nelze odstranit adresář cache

en: could not remove repository directory
cs: nelze odstranit adresář repositáře

en: diff tool was not found, please install diffutils.
cs: diff nebyl nalezen, prosím nainstalujte diffutils.

en: downloading %s...
cs: stahuje se %s...

en: error:
cs: chyba:

en: error: %s
cs: chyba: %s

en: failed to commit transaction (%s)
cs: selhalo provádění transakce (%s)

en: failed to init transaction (%s)
cs: selhala příprava transakce (%s)

en: failed to initialize alpm library (%s)
cs: selhala inicializace knihovny alpm (%s)

en: failed to prepare transaction (%s)
cs: selhala příprava transakce (%s)

en: failed to read file '%s': %s
cs: selhalo čtení souboru '%s': %s

en: failed to release transaction (%s)
cs: selhalo dokončení transakce (%s)

en: failed to synchronize any databases
cs: selhala synchronizace databáze

en: failed to update %s (%s)
cs: selhala aktualizace %s (%s)

en: failed.
cs: selhalo.

en: file path too long
cs: cesta k souboru je příliš dlouhá

en: file(s)
cs: soubor(y)

en: function:
cs: funkce:

en: function: %s
cs: funkce: %s

en: generating %s with %s...
cs: vytváří se %s pomocí %s...

en: group "%s" was not found
cs: skupina "%s" nebyla nalezena

en: in the BUILDENV array in %s.
cs: v poli BUILDENV v %s.

en: installing
cs: instalace

en: installing %s...
cs: instaluje se %s...

en: invalid option
cs: neplaná volba

en: invalid value for 'CleanMethod' : '%s'
cs: chybná hodnota pro 'CleanMethod': '%s'

en: loading package data...
cs: načítají se informace z balíčků...

en: looking for inter-conflicts...
cs: kontrolují se interní konflikty...

en: malloc failure: could not allocate %zd bytes
cs: malloc selhal: nelze alokovat %zd bytů

en: missing package function for split package '%s'
cs: chybí funkce balíčku pro rozdělení balíčku '%s'

en: no URL for package: %s
cs: neexistuje URL pro balíček: %s

en: no changelog available for '%s'.
cs: seznam změn pro '%s' není dostupný.

en: no file was specified for --owns
cs: nebyl určen soubor pro --owns

en: no operation specified (use -h for help)
cs: nebyla specifikována operace (použijte -h pro nápovědu)

en: no targets specified (use -h for help)
cs: nejsou specifikovány cíle (použijte -h pro nápovědu)

en: no usable package repositories configured.
cs: nejsou nastaveny žádné použitelné repositáře.

en: only one operation may be used at a time
cs: současně lze spustit jen jednu operaci

en: operation
cs: operace

en: operations:
cs: operace:

en: options
cs: volby

en: options array contains unknown option '%s'
cs: seznam voleb obsahuje neznámou volbu '%s'

en: ownership of the packaged files. Try using the fakeroot environment by
cs: vlastnění souborů v balíčku někým jiným než rootem. Používejte fakeroot

en: package "%s" not found
cs: balíček "%s" nebyl nalezen

en: package '%s' was not found
cs: balíček '%s' nebyl nalezen

en: package '%s' was not found in repository '%s'
cs: balíček '%s' nebyl nalezen v repositáři '%s'

en: package(s)
cs: balíček(y)

en: pacman was not found in PATH; skipping dependency checks.
cs: pacman nebyl nalezen v PATH, neprovádí se kontrola závislostí.

en: pacman-optimize is a little hack that should improve the performance\nof pacman when reading/writing to its filesystem-based database.\n\n
cs: pacman-optimize je malý hack, který pomáhá zlepšit výkon pacmana\npři čtení a zápisu do databáze na bázi souborového systému.\n\n

en: permanent, catastrophic damage to your system. If you
cs: trvalé a katastrofální poškození vašeho systému. Pokud

en: placing 'fakeroot' in the BUILDENV array in %s.
cs: prostředí, přidáním 'fakeroot' do BUILDENV pole v %s.

en: problem adding cachedir '%s' (%s)
cs: problém při přidání adresáře s cache '%s' (%s)

en: problem setting dbpath '%s' (%s)
cs: problém s nastavením cesty k databázi '%s' (%s)

en: problem setting logfile '%s' (%s)
cs: problém s nastavením log souboru '%s' (%s)

en: problem setting rootdir '%s' (%s)
cs: problém s nastavením kořenového adresáře '%s' (%s)

en: removing
cs: odstranění

en: removing %s...
cs: odstraňuje se %s...

en: removing all files from cache...
cs: odstraňují se všechny soubory z cache...

en: removing old packages from cache...
cs: odstraňují se staré balíčky z cache...

en: repo-add will update a package database by reading a package file.\nMultiple packages to add can be specified on the command line.\n\n
cs: repo-add aktualizuje databázi balíčků pomocí čtení souboru balíčku.\nNa příkazové řádce může být uvedeno více balíčků pro přidání.\n\n

en: repo-remove will update a package database by removing the package name\nspecified on the command line from the given repo database. Multiple\npackages to remove can be specified on the command line.\n\n
cs: repo-remove aktualizuje databázi balíčků odstraňováním balíčků podle jména\nuvedeného na příkazové řádce z dané databáze. Na příkazové řádce může být\nuvedeno více balíčků pro odebrání.\n\n

en: repository "%s" was not found.
cs: repositář "%s" nebyl nalezen.

en: repository '%s' does not exist
cs: repositář '%s' neexistuje

en: requires an argument
cs: vyžaduje argument

en: resolving dependencies...
cs: řeší se závislosti..

en: root path too long
cs: cesta ke kořenovému adresáři je příliš dlouhá

en: running XferCommand: fork failed!
cs: spuštění XferCommand selhalo!

en: skipping target: %s
cs: přeskakuje se cíl: %s

en: success!
cs: úspěch!

en: such as arch=('%s').
cs: který vypadá takto: arch=('%s').

en: the -f and --force options are no longer recognized
cs: přepínač -f a --force nebude dále podporován

en: unrecognized option
cs: neznámá volba

en: upgrading
cs: aktualizace

en: upgrading %s...
cs: aktualizuje se %s...

en: usage
cs: použití

en: use options=(force) in the PKGBUILD instead
cs: použijte options=(force) v PKGBUILD namísto

en: warning:
cs: varování:

en: warning: %s
cs: varování: %s

en: wish to run as root, please use the --asroot option.
cs: jej chcete spustit jako root, použijte volbu --asroot.

en: without sudo; install and configure sudo to auto-resolve dependencies.
cs: bez sudo. Nainstalujte a nastavte sudo pro automatické zjištění závislostí.

en: you cannot perform this operation unless you are root.
cs: operaci nelze provést, pokud nejste root.
