Pacman package manager 3.3.1 - en to el translation catalogue (434 entries)

en: 
    Do you want to skip the above package(s) for this upgrade?
el: 
    Παράλειψη των παραπάνω πακέτων από αυτήν την αναβάθμιση;

en: 
    errors occurred, no packages were upgraded.
el: 
    προέκυψαν σφάλματα, δεν αναβαθμίστηκαν πακέτα.

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
el: 
    όρισε '%s {-h --help}' μαζί με μια λειτουργία για τις διαθέσιμες επιλογές

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
el:                        Το πρόγραμμα αυτό μπορεί να αναδιανεμηθεί ελεύθερα
                           υπό τους όρους της Γενικής Δημόσιας Άδειας GNU (GNU GPL).

en:       --allsource  Generate a source-only tarball including downloaded sources
el:       --allsource  Δημιουργία πηγαίου αρχείου tar συμπεριλαμβάνοντας ληφθείσες πηγές

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
el:       --asdeps         εγκατάταση πακέτων ως μη-ρητώς εγκατεστημένα

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
el:       --asexplicit     εγκατάταση πακέτων ως ρητώς εγκατεστημένα

en:       --asroot     Allow makepkg to run as root user
el:       --asroot     Άδεια εκτέλεσης του makepkg ως root

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
el:       --cachedir <dir> ορισμός εναλλακτικής θέσης κρύπτης πακέτων

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
el:       --config <path>  ορισμός εναλλακτικού αρχείου ρυθμίσεων

en:       --debug          display debug messages
el:       --debug          εμφάνιση μηνυμάτων αποσφαλμάτωσης

en:       --holdver    Prevent automatic version bumping for development PKGBUILDs
el:       --holdver    Πρόληψη αυτόματης ενημέρωσης έκδοσης των υπό ανάπτυξη PKGBUILDs

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
el:       --ignore <pkg>   αγνόηση αναβάθμισης πακέτου (επιτρέπεται και πολλαπλή χρήση)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
el:       --ignoregroup <grp>
                           αγνόηση αναβάθμισης ομάδας (επιτρέπεται και πολλαπλή χρήση)

en:       --logfile <path> set an alternate log file
el:       --logfile <path> ορισμός εναλλακτικού αρχείου καταγραφής

en:       --needed         don't reinstall up to date packages
el:       --needed         μη επανεγκατάσταση ενημερωμένων πακέτων

en:       --noconfirm      Do not ask for confirmation when resolving dependencies
el:       --noconfirm      Επίλυση εξαρτήσεων χωρίς επιβεβαίωση

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
el:       --noconfirm      λειτουργία χωρίς επιβεβαίωση

en:       --noprogressbar  Do not show a progress bar when downloading files
el:       --noprogressbar  Λήψη αρχείων χωρίς γραμμή προόδου

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
el:       --noprogressbar  απόκρυψη γραμμής προόδου λήψης πακέτων

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
el:       --noscriptlet    αγνόηση σεναρίου εγκατάστασης, εάν υφίσταται

en:       --skipinteg  Do not fail when integrity checks are missing
el:       --skipinteg  Συνέχιση εάν ο έλεγχος ακεραιότητας δεν υπάρχει

en:       --source     Generate a source-only tarball without downloaded sources
el:       --source     Δημιουργία πηγαίου αρχείου tar χωρίς τις ληφθείσες πηγές

en:     Are you sure you wish to do this?
el:     Σίγουρα το επιθυμείς αυτό;

en:     Remove whole content?
el:     Κατάργηση όλων;

en:   --config <config> Use an alternate config file (instead of '%s')
el:   --config <config> Χρήση εναλλακτικού αρχείου ρυθμίσεων (αντί του '%s')

en:   -A, --ignorearch Ignore incomplete arch field in %s
el:   -A, --ignorearch Αγνόηση ημιτελούς πεδίου αρχιτεκτονικής στο %s

en:   -C, --cleancache Clean up source files from the cache
el:   -C, --cleancache Διαγραφή πηγαίων αρχείων από την κρύπτη

en:   -L, --log        Log package build process
el:   -L, --log        Καταγραφή διαδικασίας δημιουργίας πακέτου

en:   -R, --repackage  Repackage contents of the package without rebuilding
el:   -R, --repackage  Ανασύνθεση πακέτου χωρίς αναδημιουργία

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
el:   -b, --dbpath <path>  ορισμός εναλλακτικής θέσης βάσης πακέτων

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
el:   -c, --cascade        κατάργηση πακέτων και όλων όσων εξαρτώνται από αυτά

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
el:   -c, --changelog      εμφάνιση του ημερολογίου αλλαγών

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
el:   -c, --clean          διαγραφή παλαιών πακέτων από την τοπική κρύπτη (-cc για διαγραφή όλων)

en:   -c, --clean      Clean up work files after build
el:   -c, --clean      Διαγραφή αρχείων εργασίας μετά την δημιουργία

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
el:   -d, --deps           παράθεση πακέτων εγκατεστημένων ως εξαρτήσεις [φίλτρο]

en:   -d, --nodeps         skip dependency checks
el:   -d, --nodeps         παράλειψη ελέγχου εξαρτήσεων

en:   -d, --nodeps     Skip all dependency checks
el:   -d, --nodeps     Παράλειψη όλων των ελέγχων εξαρτήσεων

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
el:   -e, --explicit       παράθεση πακέτων εγκατεστημένων ρητώς [φίλτρο]

en:   -e, --noextract  Do not extract source files (use existing src/ dir)
el:   -e, --noextract  Μη εξαγωγή των πηγαίων αρχείων (χρήση υπάρχοντος καταλόγου src/)

en:   -f, --force          force install, overwrite conflicting files
el:   -f, --force          βίαιη εγκατάσταση, αντικατάσταση υπαρχόντων αρχείων

en:   -f, --force      Overwrite existing package
el:   -f, --force      Αντικατάσταση υπάρχοντος πακέτου

en:   -g, --geninteg   Generate integrity checks for source files
el:   -g, --geninteg   Δημιουργία ελέγχων ακεραιότητας των πηγαίων αρχείων

en:   -g, --groups         view all members of a package group
el:   -g, --groups         εμφάνιση όλων των πακέτων μιας ομάδας

en:   -h, --help       This help
el:   -h, --help       Αυτή η βοήθεια

en:   -i, --info           view package information
el:   -i, --info           εμφάνιση πληροφοριών πακέτου

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
el:   -i, --info           εμφάνιση πληροφοριών πακέτου (-ii για αρχεία εφεδρείας)

en:   -i, --install    Install package after successful build
el:   -i, --install    Εγκατάσταση πακέτου μετά από επιτυχή δημιουργία

en:   -k, --check          check that the files owned by the package(s) are present
el:   -k, --check          έλεγχος παρουσίας των αρχείων που ανήκουν σε πακέτο(-α)

en:   -k, --dbonly         only remove database entry, do not remove files
el:   -k, --dbonly         διαγραφή από την βάση δεδομένων, όχι κατάργηση αρχείων

en:   -l, --list           list the contents of the queried package
el:   -l, --list           παράθεση των περιεχομένων πακέτου

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
el:   -l, --list <repo>    εμφάνιση καταλόγου πακέτων μιας αποθήκης

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
el:   -m, --foreign        εμφάνιση εγκατεστημένων πακέτων που δεν υπάρχουν στην βάση συγχρονισμού [φίλτρο]

en:   -m, --nocolor    Disable colorized output messages
el:   -m, --nocolor    Αναστολή χρωμάτων στην έξοδο

en:   -n, --nosave         remove configuration files as well
el:   -n, --nosave         κατάργηση και των αρχείων ρυθμίσεων

en:   -o, --nobuild    Download and extract files only
el:   -o, --nobuild    Λήψη αρχείων και εξαγωγή μόνο

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
el:   -o, --owns <file>    αναζήτηση πακέτου όπου ανήκει το <αρχείο>

en:   -p <buildscript> Use an alternate build script (instead of '%s')
el:   -p <buildscript> Χρήση εναλλακτικού σεναρίου δημιουργίας (αντί του '%s')

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
el:   -p, --file <package> αναζήτηση σε πακέτο αντί της βάσης

en:   -p, --print-uris     print out URIs for given packages and their dependencies
el:   -p, --print-uris     εμφάνιση των URIs των δοθέντων πακέτων και των εξαρτήσεών τους

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
el:   -q, --quiet          εμφάνιση λιγότερης πληροφορίας στην αναζήτηση

en:   -r, --rmdeps     Remove installed dependencies after a successful build
el:   -r, --rmdeps     Κατάργηση εγκατεστημένων εξαρτήσεων μετά κατόπιν επιτυχούς δημιουργίας

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
el:   -r, --root <path>    ορισμός εναλλακτικής ρίζας εγκατάστασης

en:   -s, --recursive      remove dependencies also (that won't break packages)
                           (-ss includes explicitly installed dependencies too)
el:   -s, --recursive      διαγραφή και εξαρτήσεων (που δεν επηρεάζουν άλλα πακέτα)
                           (-ss περιλαμβάνει και τις ρητώς εγκατεστημένες εξαρτήσεις)

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
el:   -s, --search <regex> αναζήτηση συμβολοσειράς στα εγκατεστημένα πακέτα

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
el:   -s, --search <regex> αναζήτηση συμβολοσειρών στις αποθήκες

en:   -s, --syncdeps   Install missing dependencies with pacman
el:   -s, --syncdeps   Εγκατάσταση απουσών εξαρτήσεων με τον pacman

en:   -t, --unrequired     list packages not required by any package [filter]
el:  -t, --unrequired      παράθεση πακέτων που δεν απαιτούνται από άλλα [φίλτρο]

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu allows downgrade)
el:   -u, --sysupgrade     αναβάθμιση εγκατεστημένων πακέτων (-uu επιτρέπει υποβάθμιση)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages (that won't break packages)
el:   -u, --unneeded       κατάργηση αχρείαστων πακέτων (που δεν απαιτούνται από άλλα)

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
el:   -u, --upgrades       παράθεση πεπαλαιωμένων πακέτων [φίλτρο]

en:   -v, --verbose        be verbose
el:   -v, --verbose        περισσότερες λεπτομέρειες

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
el:   -w, --downloadonly   λήψη πακέτων χωρίς εγκατάσταση/αναβάθμιση κανενός

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
el:   -y, --refresh        λήψη ανανεωμένων βάσεων πακέτων από τον διακομιστή

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
el:   εάν είσαι βέβαιος πως δεν εκτελείται διαχειριστής πακέτων,
      μπορείς να διαγράψεις το %s

en:  %s is up to date
el:  %s ενημερωμένο

en:  local database is up to date
el:  η τοπική βάση είναι ενημερωμένη

en: %s contains CRLF characters and cannot be sourced.
el: Αδύνατη η ανάγνωση του %s διότι περιέχει χαρακτήρες CRLF.

en: %s does not exist or is not a directory.
el: Το %s δεν υπάρχει ή δεν είναι κατάλογος.

en: %s does not exist.
el: Δεν υπάρχει %s.

en: %s exists in both '%s' and '%s'
el: Το %s υπάρχει και στο '%s' και στο '%s'

en: %s is designated as a HoldPkg.
el: Το %s είναι προσδιορισμένο ως HoldPkg.

en: %s is invalid or corrupted
el: το %s είναι άκυρο ή κατεστραμμένο

en: %s is not allowed to be empty.
el: Το %s δεν επιτρέπεται να είναι κενό.

en: %s is not allowed to contain hyphens.
el: Το %s δεν επιτρέπεται να περιέχει παύλες.

en: %s is not allowed to start with a hyphen.
el: Το %s δεν επιτρέπεται να ξεκινά με παύλα.

en: %s is not available for the '%s' architecture.
el: Το %s δεν είναι διαθέσιμο για αρχιτεκτονική '%s'.

en: %s is owned by %s %s
el: Το %s ανήκει στο %s %s

en: %s not found, searching for group...
el: το %s δεν βρέθηκε, αναζήτηση ομάδας...

en: %s not found.
el: Το %s δεν βρέθηκε.

en: %s package not found, searching for group...
el: πακέτο %s δεν υπάρχει, αναζήτηση ομάδων...

en: %s was not found in the build directory and is not a URL.
el: Το %s δεν βρέθηκε στον κατάλογο δημιουργίας και δεν είναι URL.

en: %s: %d total files, %d missing file(s)
el: %s: %d σύνολο αρχείων, %d απόντα αρχεία

en: %s: %s exists in filesystem
el: %s: %s υπάρχει στο σύστημα αρχείων

en: '%s' does not have a valid archive extension.
el: Το '%s' δεν έχει έγκυρη επέκταση συμπιεσμένου πακέτου.

en: '%s' is not a package file, skipping
el: Το '%s' δεν είναι αρχείο πακέτου, παράλειψη

en: '%s' is not a valid archive extension.
el: Το '%s' δεν είναι έγκυρη επέκταση συμπιεσμένου αρχείου.

en: '%s' is not a valid debug level
el: Το '%s' δεν είναι έγκυρο επίπεδο αποσφαλμάτωσης

en: '%s': not found in local db
el: '%s': δεν υπάρχει στην τοπική βάση

en: '%s': not found in sync db
el: '%s': δεν υπάρχει στην βάση συγχρονισμού

en: (none)
el: (ουδέν)

en: :: %s conflicts with %s. Remove %s?
el: :: Το %s αντιτίθεται στο %s. Κατάργηση %s?

en: :: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
el: :: Το %s βρίσκεται στο IgnorePkg/IgnoreGroup. Εγκατάσταση;

en: :: %s-%s: local version is newer. Upgrade anyway?
el: :: %s-%s: η εγκατεστημένη έκδοση είναι νεότερη. Αναβάθμιση;

en: :: %s: conflicts with %s
el: :: %s: διένεξη με %s

en: :: %s: requires %s
el: :: %s: απαιτεί το %s

en: :: Do you want to cancel the current operation
    :: and upgrade these packages now?
el: :: Ακύρωση τρέχουσας λειτουργίας
    :: και αναβάθμιση αυτών των πακέτων τώρα;

en: :: File %s is corrupted. Do you want to delete it?
el: :: Το αρχείο %s είναι κατεστραμμένο. Διαγραφή;

en: :: Install %s from group %s?
el: :: Εγκατάσταση %s από ομάδα %s;

en: :: Install whole content?
el: :: Εγκατάσταση όλων;

en: :: Remove %s from group %s?
el: :: Κατάργηση %s από ομάδα %s;

en: :: Replace %s with %s/%s?
el: :: Αντικατάσταση%s με %s/%s?

en: :: Retrieving packages from %s...
el: :: Παραλαβή πακέτων από %s...

en: :: Starting full system upgrade...
el: :: Έναρξη πλήρους αναβάθμισης συστήματος...

en: :: Synchronizing package databases...
el: :: Συγχρονισμός βάσης πακέτων...

en: :: The following packages should be upgraded first :
el: :: Τα ακόλουθα πακέτα πρέπει να αναβαθμιστούν πρώτα :

en: :: group %s (including ignored packages):
el: :: ομάδα %s (περιλαμβάνονται πακέτα σημειωμένα IgnorePkg):

en: :: group %s:
el: :: ομάδα %s:

en: :: the following package(s) cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
el: :: τα παρακάτω πακέτα δεν μπορούν να αναβαθμιστούν λόγω ανεπίλυτων εξαρτήσεων:

en: A package has already been built, installing existing package...
el: Έχει ήδη δημιουργηθεί πακέτο, εγκατάσταση του υπάρχοντος...

en: A package has already been built. (use -f to overwrite)
el: Έχει ήδη δημιουργηθεί πακέτο (όρισε -f για αντικατάσταση)

en: Aborting...
el: Ματαίωση...

en: Adding %s...
el: Προσθήκη %s...

en: Adding delta '%s'
el: Προσθήκη delta '%s'

en: Adding install script...
el: Προσθήκη σεναρίου εγκατάστασης...

en: Adding package '%s'
el: Προσθήκη πακέτου '%s'

en: Adding package changelog...
el: Προσθήκη ημερολογίου καταγραφής πακέτου...

en: An entry for '%s' already existed
el: Υπάρχει ήδη εγγραφή για το '%s'

en: Architecture   :
el: Αρχιτεκτονική          :

en: Backup Files:
el: Αρχεία εφεδρείας:

en: Because pacman uses many small files to keep track of packages,\nthere is a tendency for these files to become fragmented over time.\nThis script attempts to relocate these small files into one\ncontinuous location on your hard drive. The result is that the hard\ndrive should be able to read them faster, since the hard drive head\ndoes not have to move around the disk as much.\n
el: Επειδή ο pacman χρησιμοποιεί πολλά μικρά αρχεία για τον έλεγχο τω πακέτων,\nαυτά τείνουν να κατακερματίζονται με την πάροδο του χρόνου.\nΑυτό το εργαλείο επιχειρεί να μεταφέρει τα αρχεία αυτά σε μία συνεχόμενη\nθέση στον δίσκο. Ως αποτέλεσμα, ο σκληρός δίσκος θα μπορεί να τα διαβάζει\nταχύτερα, εφ' όσον οι κεφαλές του δεν θα χρειάζεται να μετακινούνται πέρα-δώθε\nσυνεχώς.\n

en: Build Date     :
el: Ημερομηνία δημιουργίας :

en: Build Failed.
el: Αποτυχία δημιουργίας.

en: Cache directory: %s
el: Κατάλογος κρύπτης: %s

en: Cannot create temp directory for database building.
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού καταλόγου για δημιουργία βάσης.

en: Cannot find openssl.
el: Αδυναμία εύρεσης openssl.

en: Cannot find the sudo binary! Is sudo installed?
el: Το εκτελέσιμο sudo δεν υπάρχει! Είναι εγκατεστημένο;

en: Cannot find the xdelta3 binary! Is xdelta3 installed?
el: Το εκτελέσιμο xdelta3 δεν υπάρχει! Είναι εγκατεστημένο;

en: Checking Buildtime Dependencies...
el: Έλεγχος εξαρτήσεων δημιουργίας...

en: Checking Runtime Dependencies...
el: Έλεγχος εξαρτήσεων εκτέλεσης...

en: Checking integrity...
el: Έλεγχος ακεραιότητας...

en: Cleaning up ALL files from %s.
el: Διαγραφή ΟΛΩΝ των αρχείων από το %s.

en: Cleaning up...
el: Αποκατάσταση...

en: Compressed Size: %6.2f K
el: Συμπιεσμένο μέγεθος    : %6.2f K

en: Compressing man and info pages...
el: Συμπίεση σελίδων man και info...

en: Compressing package...
el: Συμπίεση πακέτου...

en: Compressing source package...
el: Συμπίεση πηγαίου πακέτου...

en: Computing md5 checksums...
el: Υπολογισμός αθροισμάτων ελέγχου md5...

en: Conflicts With :
el: Αντιτίθεται σε         :

en: Copyright (C) 2006-2008 Aaron Griffin <aaron@archlinux.org>.\nCopyright (c) 2007-2008 Dan McGee <dan@archlinux.org>.\n\nThis is free software; see the source for copying conditions.\nThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.\n
el: Πνευματική ιδιοκτησία (c) 2006-2008 Aaron Griffin <aaron@archlinux.org>.\nΠνευματική ιδιοκτησία (c) 2007-2008 Dan McGee <dan@archlinux.org>.\n\nΑυτό είναι ελεύθερο λογισμικό, οι όροι αντιγραφής βρίσκονται στον πηγαίο\nκώδικα. ΚΑΜΜΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ δεν δίδεται, στον βαθμό που δια νόμου επιτρέπεται.\n

en: Copyright (c) 2006-2009 Pacman Development Team <pacman-dev@archlinux.org>.\nCopyright (C) 2002-2006 Judd Vinet <jvinet@zeroflux.org>.\n\nThis is free software; see the source for copying conditions.\nThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.\n
el: Πνευματική ιδιοκτησία (c) 2006-2009 Ομάδα Ανάπτυξης Pacman <pacman-dev@archlinux.org>\nΠνευματική ιδιοκτησία (c) 2002-2006 Judd Vinet <jvinet@zeroflux.org>.\n\nΑυτό είναι ελεύθερο λογισμικό, οι όροι αντιγραφής βρίσκονται στον πηγαίο\nκώδικα. ΚΑΜΜΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ δεν δίδεται, στον βαθμό που δια νόμου επιτρέπεται.\n

en: Could not resolve all dependencies.
el: Αδυναμία επίλυσης εξαρτήσεων.

en: Creating 'deltas' db entry...
el: Δηιουργία εγγραφής 'deltas' στην βάση...

en: Creating 'depends' db entry...
el: Δηιουργία εγγραφής 'depends' στην βάση...

en: Creating 'desc' db entry...
el: Δηιουργία εγγραφής 'desc' στην βάση...

en: Creating package...
el: Δημιουργία πακέτου...

en: Creating source package...
el: Δημιουργία πηγαίου πακέτου...

en: Creating updated database file '%s'
el: Δημιουργία ενημερωμένου αρχείου βάσης '%s'

en: Database directory cleaned up
el: Εκκαθάριση καταλόγου βάσης

en: Database directory: %s
el: Κατάλογος βάσης: %s

en: Delta matching '%s' not found.
el: Δεν βρέθηκε delta που να ταιριάζει με '%s'.

en: Depends On     :
el: Εξαρτάται από          :

en: Description    :
el: Περιγραφή              :

en: Determining latest bzr revision...
el: Εύρεση της πιο πρόσφατης αναθεώρησης bzr...

en: Determining latest cvs revision...
el: Εύρεση της πιο πρόσφατης αναθεώρησης cvs...

en: Determining latest darcs revision...
el: Εύρεση της πιο πρόσφατης αναθεώρησης darcs...

en: Determining latest git revision...
el: Εύρεση της πιο πρόσφατης αναθεώρησης git...

en: Determining latest hg revision...
el: Εύρεση της πιο πρόσφατης αναθεώρησης hg...

en: Determining latest svn revision...
el: Εύρεση της πιο πρόσφατης αναθεώρησης svn...

en: Do not use the '-F' option. This option is only for use by makepkg.
el: Μην ορίζεις την επιλογή '-F', χρησιμοποιείται μόνο από το makepkg.

en: Do you want to remove %s?
el: Κατάργηση %s;

en: Do you want to remove ALL files from cache?
el: Διαγραφή ΟΛΩΝ των πακέτων από την κρύπτη;

en: Do you want to remove outdated packages from cache?
el: Διαγραφή των παλαιών πακέτων από την κρύπτη;

en: Do you want to remove these packages?
el: Κατάργηση αυτών των πακέτων;

en: Do you want to remove uninstalled packages from cache?
el: Διαγραφή των απεγκατεστημένων πακέτων από την κρύπτη;

en: Do you want to remove unused repositories?
el: Κατάργηση αχρησιμοποίητων αποθηκών;

en: Download Size  : %6.2f K
el: Μέγεθος λήψης          : %6.2f K

en: Downloading %s...
el: Λήψη %s...

en: ERROR:
el: ΣΦΑΛΜΑ:

en: ERROR: Can not create temp directory for database building.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού καταλόγου δημιουργίας βάσης.

en: Entering fakeroot environment...
el: Εισχώρηση σε περιβάλλον fakeroot...

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
el: Προέκυψαν σφάλματα, δεν αναβαθμίστηκαν πακέτα.

en: Example for GPL'ed software: license=('GPL').
el: Παράδειγμα για ΕΛ/ΛΑΚ: license=('GPL').

en: Example:  repo-add /path/to/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0.pkg.tar.gz
el: Παράδειγμα: repo-add /διαδρομή/προς/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0.pkg.tar.gz

en: Example:  repo-remove /path/to/repo.db.tar.gz kernel26
el: Παράδειγμα: repo-remove /διαδρομή/προς/repo.db.tar.gz kernel26

en: Explicitly installed
el: Ρητώς εγκατεστημένα

en: Extracting %s with %s
el: Εξαγωγή %s με %s

en: Extracting Sources...
el: Εξαγωγή πηγαίων αρχείων...

en: Extracting database to a temporary location...
el: Εξαγωγή βάσης σε προσωρινή θέση...

en: FAILED
el: ΑΠΟΤΥΧΙΑ

en: Failed to acquire lockfile: %s.
el: Αποτυχία πρόσκτησης αρχείου κλειδώματος: %s.

en: Failed to create package file.
el: Αποτυχία δημιουργίας πακέτου.

en: Failed to create source package file.
el: Αποτυχία δημιουργίας πηγαίου πακέτου.

en: Failed to extract %s
el: Αποτυχία εξαγωγής %s

en: Failed to install all missing dependencies.
el: Αποτυχία εγκατάστασης όλων των απουσών εξαρτήσεων.

en: Failed to install built package(s).
el: Αποτυχία εγκατάστασης δημιουργημένου(-ων) πακέτου(-ων).

en: Failed to remove installed dependencies.
el: Αποτυχία κατάργησης εγκατεστημένων εξαρτήσεων.

en: Failure while downloading %s
el: Αποτυχία λήψης %s

en: Fakeroot must be installed if using the 'fakeroot' option
el: Το πακέτο fakeroot πρέπει να είναι εγκατεστημένο εάν η επιλογή 'fakeroot'

en: File %s does not seem to be a valid package, remove it?
el: Το αρχείο %s δεν είναι έγκυρο πακέτο, διαγραφή;

en: File '%s' not found.
el: Το αρχείο '%s' δεν βρέθηκε.

en: Finished making: %s
el: Τέλος δημιουργίας: %s

en: Finished. Your pacman database has been optimized.
el: Τέλος. Η βάση πακέτων του pacman βελτιστοποιήθηκε.

en: Found %s in build dir
el: Βρέθηκε %s στον κατάλογο δημιουργίας

en: Generating .PKGINFO file...
el: Δημιουργία αρχείου .PKGINFO...

en: Generating checksums for source files...
el: Δημιουργία αθροισμάτων ελέγχου πηγαίων αρχείων...

en: Groups         :
el: Ομάδες                 :

en: Held by process %s
el: Κρατείται από την διεργασία %s

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
el: Βρέθηκε πακέτο HoldPkg στην λίστα διεκπεραίωσης. Συνέχεια;

en: If -p is not specified, makepkg will look for '%s'
el: Χωρίς την επιλογή '-p', το makepkg θα αναζητήσει το '%s'

en: In addition, please run makepkg -C outside of your cache directory.
el: Επιπλέον, πρέπει να εκτελεστεί 'makepkg -C' έξω από τον κατάλογο κρύπτης.

en: Install Date   :
el: Ημερομηνία εγκατάστασης:

en: Install Reason :
el: Αιτία εγκατάστασης     :

en: Install Script :
el: Σενάριο εγκατάστασης   :

en: Install script %s not found.
el: Απόν σενάριο εγκατάστασης %s.

en: Install scriptlet (%s) does not exist.
el: Απόν σενάριο εγκατάστασης (%s).

en: Installed Size : %6.2f K
el: Εγκατεστημένο μέγεθος  : %6.2f K

en: Installed as a dependency for another package
el: Εγκατεστημένα ως εξάρτηση άλλου πακέτου

en: Installing missing dependencies...
el: Εγκατάσταση απουσών εξαρτήσεων...

en: Integrity check FAILED, reverting to old database.
el: ΑΠΟΤΥΧΙΑ ελέγχου ακεραιότητας, αναστροφή στην παλαιά βάση.

en: Integrity checks (%s) differ in size from the source array.
el: Ασυμφωνία μεγέθους έλεγχων ακεραιότητας (%s) από τον πηγαίο πίνακα.

en: Integrity checks are missing.
el: Απουσία ελέγχων ακεραιότητας.

en: Invalid command name '%s' specified.
el: Ορίστηκε άκυρη εντολή: '%s'.

en: Invalid integrity algorithm '%s' specified.
el: Καθορίστηκε άκυρος αλγόριθμος ακεραιότητας: '%s'.

en: Invalid package file '%s'.
el: Άκυρο όνομα πακέτου '%s'.

en: Leaving fakeroot environment.
el: Αποχώρηση από περιβάλλον fakeroot.

en: Licenses       :
el: Άδειες                 :

en: MD5 Sum        :
el: Άθροισμα MD5           :

en: MD5sum'ing the old database...
el: Άθροιση ελέγχου παλαιάς βάσης...

en: MISSING		%s
el: ΑΠΟΝΤΑ		%s

en: MODIFIED	%s
el: ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΜΕΝΑ	%s

en: Making and MD5sum'ing the new database...
el: Δημιουργία και άθροιση ελέγχου νέας βάσης...

en: Making package: %s
el: Δημιουργία πακέτου: %s

en: Missing Dependencies:
el: Απούσες εξαρτήσεις:

en: Missing dependencies cannot be installed or removed as a normal user
el: Απλός χρήστης δεν μπορεί να εγκαταστήσει ή να καταργήσει εξαρτήσεις χωρίς το

en: Missing pkg/ directory.
el: Απών κατάλογος pkg/

en: NO
el: ΟΧΙ

en: NOT FOUND
el: ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ

en: Name           :
el: Όνομα                  :

en: New optional dependencies for %s
el: Νέες προαιρετικές εξαρτήσεις για το %s

en: No
el: Όχι

en: No files have been removed.
el: Ουδέν αρχείο διεγράφη.

en: No package owns %s
el: Το %s δεν ανήκει σε κανένα πακέτο

en: No packages modified, nothing to do.
el: Ουδέν πακέτο τροποποιήθηκε, πέρας εκτέλεσης.

en: No packages remain, creating empty database.
el: Δεν απομένουν άλλα πακέτα, δημιουργία κενής βάσης.

en: None
el: Ουδέν

en: Not Modified	%s
el: Μή Τροποποιημένα	%s

en: Note that many packages may need a line added to their %s
el: Πολλά πακέται ίσως χρειάζονται προσθήκη μιας γραμμής στο %s τους

en: One or more files did not pass the validity check!
el: Ένα ή περισσότερα αρχεία απέτυχαν στον έλεγχο εγκυρότητας!

en: Optional Deps  :
el: Προαιρετικές εξαρτήσεις:

en: Optional dependencies for %s
el: Προαιρετικές εξαρτήσεις για το  %s

en: Options:
el: Επιλογές:

en: Package matching '%s' not found.
el: Δεν βρέθηκε πακέτο που να ταιριάζει με '%s'.

en: Packager       :
el: Υπεύθυνος πακέτου      :

en: Packaging Failed.
el: Αποτυχία δημιουργίας πακέτου.

en: Pacman failed to install missing dependencies.
el: Αποτυχία εγκατάστασης απουσών εξαρτήσεων.

en: Pacman lock file was found. Cannot run while pacman is running.
el: Υπάρχει αρχείο κλειδώματος του pacman. Αδυναμία εκτέλεσης ενώ ο pacman εκτελείται.

en: Pacman returned a fatal error (%i): %s
el: Κρίσιμο σφάλμα (%i) εκτέλεσης του pacman: %s

en: Part of the package group has already been built. (use -f to overwrite)
el: Έχει ήδη δημιουργηθεί μέρος της ομάδας πακέτων (όρισε -f για αντικατάσταση)

en: Passed
el: Επιτυχία

en: Please add a license line to your %s!
el: Παρακαλώ πρόσθεσε γραμμή license στο %s!

en: Please rerun makepkg without the --asroot flag.
el: Παρακαλώ ξανατρέξε το makepkg χωρίς την επιλογή '--asroot'.

en: Problem removing files; you may not have correct permissions in %s
el: Πρόβλημα στην διαγραφή αρχείων· ίσως το %s να μην έχει τις σωστές άδειες

en: Proceed with download?
el: Συνέχεια λήψης;

en: Proceed with installation?
el: Συνέχεια εγκατάστασης;

en: Provides       :
el: Παρέχει                :

en: Provides array cannot contain comparison (< or >) operators.
el: Ο πίνακας provide δεν μπορεί να περιέχει τελεστές σύγκρισης (< ή >).

en: Purging other files...
el: Διαγραφή άλλων αρχείων...

en: Remove (%d):
el: Κατάργηση (%d):

en: Removing doc files...
el: Αφαίρεση αρχείων τεκμηρίωσης...

en: Removing empty directories...
el: Διαγραφή κενών καταλόγων...

en: Removing existing entry '%s'...
el: Διαγραφή υπάρχουσας εγγραφής '%s'...

en: Removing existing pkg/ directory...
el: Διαγραφή υπάρχοντος καταλόγου pkg/...

en: Removing libtool .la files...
el: Διαγραφή αρχείων .la του libtool...

en: Replaces       :
el: Αντικαθιστά            :

en: Repository     :
el: Αποθήκη                :

en: Repository file '%s' could not be created.
el: Αδυναμία δημιουργίας αρχείου αποθήκης '%s'.

en: Repository file '%s' is not a proper pacman database.
el: Το αρχείο αποθήκης '%s' δεν είναι κατάλληλη βάση pacman.

en: Repository file '%s' was not found.
el: Το αρχείο αποθήκης '%s' δεν βρέθηκε.

en: Required By    :
el: Απαιτείται από         :

en: Retrieving Sources...
el: Λήψη Πηγών...

en: Rotating database into place...
el: Μεταστροφή βάσης...

en: Running makepkg as an unprivileged user will result in non-root
el: Εκτέλεση του makepkg από χρήστη άνευ προνομίων, θα δημιουργήσει πακέτα

en: Running makepkg as root is a BAD idea and can cause
el: Η εκτέλεση του makepkg ως root είναι ΚΑΚΗ ιδέα και μπορεί να προξενήσει

en: Searching for delta '%s'...
el: Αναζήτηση delta '%s'...

en: Searching for package '%s'...
el: Αναζήτηση πακέτου '%s'...

en: Skipping dependency checks.
el: Παράλειψη ελέγχου εξαρτήσεων.

en: Skipping source extraction       -- using existing src/ tree
el: Παράλειψη εξαγωγής πηγαίων πακέτων -- χρήση υπάρχοντος δένδρου src/

en: Skipping source integrity checks -- using existing src/ tree
el: Παράλειψη ελέγχου πηγαίων πακέτων  -- χρήση υπάρχοντος δένδρου src/

en: Skipping source retrieval        -- using existing src/ tree
el: Παράλειψη λήψης πηγαίων πακέτων    -- χρήση υπάρχοντος δένδρου src/

en: Source cache cleaned.
el: Εκκαθάριση πηγαίας κρύπτης.

en: Source destination must be defined in %s.
el: Πρέπει να ορισθεί ο πηγαίος προορισμός στο %s.

en: Source package created: %s
el: Δημιουργία πηγαίου πακέτου: %s

en: Sources are ready.
el: Πηγαίος κώδικας έτοιμος.

en: Starting %s()...
el: Έναρξη %s()...

en: Starting build()...
el: Έναρξη δημιουργίας...

en: Stripping debugging symbols from binaries and libraries...
el: Αφαίρεση συμβόλων αποσφαλμάτωσης από εκτελέσιμα και βιβλιοθήκες...

en: Syncing database to disk...
el: Συγχρονισμός βάσης στον δίσκο...

en: Tar'ing up %s failed.
el: Αποτυχία δημιουργίας tar από %s

en: Tar'ing up %s...
el: Δημιουργία tar από %s...

en: Targets (%d):
el: Στόχοι (%d):

en: The --asroot option is meant for the root user only.
el: Η επιλογή '--asroot' έχει νόημα μόνο για τον root.

en: The download program %s is not installed.
el: Το πρόγραμμα λήψης %s δεν είναι εγκατεστημένο.

en: The package directory is empty, there is nothing to repackage!
el: Ο κατάλογος πακέτου είναι κενός, ουδέν προς πακετάρισμα!

en: The package group has already been built, installing existing packages...
el: Έχει ήδη δημιουργηθεί η ομάδα πακέτων, εγκατάσταση υπαρχόντων πακέτων...

en: The package group has already been built. (use -f to overwrite)
el: Έχει ήδη δημιουργηθεί η ομάδα πακέτων (όρισε -f για αντικατάσταση)

en: The source directory is empty, there is nothing to build!
el: Ο πηγαίος κατάλογος είναι κενός, ουδέν προς δημιουργία!

en: There is no agent set up to handle %s URLs. Check %s.
el: Δεν βρέθηκε πρόγραμμα χειρισμού %s URLs. Έλεγξε το %s.

en: These options can be passed to pacman:
el: Οι εξής επιλογές αναγνωρίζονται από τον pacman:

en: Tidying install...
el: Ευπρεπισμός εγκατάστασης...

en: Total Download Size:    %.2f MB
el: Σύνολο λήψης:    %.2f MB

en: Total Installed Size:   %.2f MB
el: Σύνολο εγκατάστασης:   %.2f MB

en: Total Removed Size:   %.2f MB
el: Σύνολο κατάργησης:   %.2f MB

en: URL            :
el: Δεσμός                 :

en: Unable to find source file %s for extraction.
el: Αδυναμία εύρεσης πηγαίου αρχείου %s προς εξαγωγή.

en: Unable to find source file %s to generate checksum.
el: Αδυναμία εύρεσης πηγαίου αρχείου %s για δημιουργία αθροίσματος ελέγχου.

en: Unknown
el: Άγνωστα

en: Untar'ing %s failed.
el: Αποτυχία εξαγωγής από %s.

en: Usage: %s [options]
el: Χρήση: %s [επιλογές]

en: Usage: %s [pacman_db_root]
el: Χρήση: %s [pacman_db_root]

en: Usage: repo-add [-q] <path-to-db> <package|delta> ...\n
el: Χρήση: repo-add [-q] <διαδρομή-βάσης> <πακέτο|delta> ...\n

en: Usage: repo-remove [-q] <path-to-db> <packagename|delta> ...\n\n
el: Χρήση: repo-remove [-q] <διαδρομή-βάσης> <πακέτο|delta> ...\n

en: Use the -q/--quiet flag to minimize output to basic messages, warnings,\nand errors\n\n
el: Ορισμός της επιλογής -q/--quiet ελαχιστοποιεί την έξοδο στα βασικά μηνύματα,\n προειδοποιήσεις και σφάλματα\n\n

en: Using cached copy of %s
el: Χρήση αποθηκευμένου αντιγράφου του %s

en: Validating source files with %s...
el: Επικύρωση πηγαίων αρχείων με %s...

en: Version        :
el: Έκδοση                 :

en: Version found: %s
el: Ευρεθείσα έκδοση: %s

en: WARNING:
el: ΠΡΟΣΟΧΗ:

en: YES
el: ΝΑΙ

en: Yes
el: Ναι

en: You do not have write permission to store downloads in %s.
el: Δεν έχεις δικαίωμα εγγραφής/αποθήκευσης λήψεων στο %s.

en: You must have correct permissions to optimize the database.
el: Χρειάζονται επαρκή δικαιώματα για την βελτιστοποίηση της βάσης.

en: \0--holdver and --forcever cannot both be specified
el: \0--holdver και --forcever δεν μπορούν να ορίζονται ταυτόχρονα

en: applying deltas...
el: εφαρμογή των deltas...

en: cannot determine ownership of a directory
el: αδύνατος ο καθορισμός κυριότητας καταλόγου

en: cannot determine real path for '%s': %s
el: αδύνατος ο καθορισμός της πραγματικής διαδρομής για το '%s': %s

en: checking delta integrity...
el: έλεγχος ακεραιότητας delta...

en: checking dependencies...
el: έλεγχος εξαρτήσεων...

en: checking for file conflicts
el: έλεγχος διενέξεων αρχείων

en: checking for file conflicts...
el: έλεγχος διενέξεων αρχείων...

en: checking package integrity...
el: έλεγχος ακεραιότητας πακέτων...

en: config file %s could not be read.
el: αδύνατη η ανάγνωση του αρχείου ρυθμίσεων %s.

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
el: αρχείο ρυθμίσεων %s, γραμμή %d: όλες οι οδηγίες πρέπει να ανήκουν σε ενότητα.

en: config file %s, line %d: bad section name.
el: αρχείο ρυθμίσεων %s, γραμμή %d: άκυρο όνομα ενότητας.

en: config file %s, line %d: directive '%s' not recognized.
el: αρχείο ρυθμίσεων %s, γραμμή %d: άγνωστη οδηγία '%s'.

en: config file %s, line %d: syntax error in config file- missing key.
el: αρχείο ρυθμίσεων %s, γραμμή %d: συντακτικό σφάλμα- απόν όρισμα.

en: could not access cache directory
el: αδυναμία πρόσβασης καταλόγου κρύπτης

en: could not access database directory
el: αδυναμία πρόσβασης στον κατάλογο βάσης

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
el: αδυναμία προσθήκης διεύθυνσης διακομιστή στην βάση '%s': %s (%s)

en: could not calculate checksums for %s
el: αποτυχία υπολογισμού αθροίσματος ελέγχου του %s

en: could not chdir to download directory %s
el: αδυναμία χρήσης του καταλόγου λήψης %s

en: could not create new cache directory
el: αδυναμία δημιουργίας νέου καταλόγου κρύπτης

en: could not register '%s' database (%s)
el: αδυναμία καταχώρησης '%s' βάσης (%s)

en: could not register 'local' database (%s)
el: αδυναμία καταχώρησης 'τοπικής' βάσης (%s)

en: could not remove cache directory
el: αδυναμία διαγραφής καταλόγου κρύπτης

en: could not remove repository directory
el: αδυναμία διαγραφής καταλόγου αποθήκης

en: diff tool was not found, please install diffutils.
el: Δεν βρέθηκε το diff, απαιτείται εγκατάσταση του diffutils.

en: downloading %s...
el: λήψη %s...

en: error:
el: σφάλμα:

en: error: %s
el: σφάλμα: %s

en: failed to commit transaction (%s)
el: αποτυχία διεκπεραίωσης (%s)

en: failed to init transaction (%s)
el: αποτυχία εκκίνησης διεκπεραίωσης (%s)

en: failed to initialize alpm library (%s)
el: αδυναμία εκκίνησης βιβλιοθήκης alpm (%s)

en: failed to prepare transaction (%s)
el: αποτυχία προετοιμασίας διεκπεραίωσης (%s)

en: failed to read file '%s': %s
el: αποτυχία ανάγνωσης αρχείου '%s': %s

en: failed to release transaction (%s)
el: αποτυχία άφεσης διεκπεραίωσης (%s)

en: failed to synchronize any databases
el: αποτυχία συγχρονισμού βάσεων

en: failed to update %s (%s)
el: αδυναμία ενημέρωσης %s (%s)

en: failed.
el: αποτυχία.

en: file path too long
el: πολύ μεγάλη διαδρομή αρχείου

en: file(s)
el: αρχείο(-α)

en: function:
el: λειτουργία:

en: function: %s
el: λειτουργία: %s

en: generating %s with %s...
el: δημιουργία %s με %s...

en: group "%s" was not found
el: δεν βρέθηκε ομάδα "%s"

en: in the BUILDENV array in %s.
el: έχει ορισθεί στον πίνακα BUILDENV του %s.

en: installing
el: εγκατάσταση

en: installing %s...
el: εγκατάσταση %s...

en: invalid option
el: άκυρη επιλογή

en: invalid value for 'CleanMethod' : '%s'
el: άκυρη τιμή 'CleanMethod' : '%s'

en: loading package data...
el: φόρτωση δεδομένων των πακέτων...

en: looking for inter-conflicts...
el: διερεύνηση διενέξεων πακέτων...

en: malloc failure: could not allocate %zd bytes
el: αποτυχία malloc: απέτυχε εξασφάλιση %zd bytes

en: missing package function for split package '%s'
el: Απούσα λειτουργία πακέτου για το διαιρεμένο πακέτο '%s'

en: no URL for package: %s
el: δεν υπάρχει URL για το πακέτο: %s

en: no changelog available for '%s'.
el: δεν υπάρχει το ημερολόγιο αλλαγών του '%s'.

en: no file was specified for --owns
el: δεν ορίσθηκε αρχείο στην --owns

en: no operation specified (use -h for help)
el: ακαθόριστη λειτουργία ('-h' για βοήθεια)

en: no targets specified (use -h for help)
el: ακαθόριστος σκοπός ('-h' για βοήθεια)

en: no usable package repositories configured.
el: δεν έχουν ορισθεί χρήσιμες αποθήκες πακέτων

en: only one operation may be used at a time
el: μόνο μια λειτουργία την φορά μπορεί να ορισθεί

en: operation
el: λειτουργία

en: operations:
el: λειτουργίες:

en: options
el: επιλογές

en: options array contains unknown option '%s'
el: Ο πίνακας options περιέχει άγνωστη επιλογή '%s'

en: ownership of the packaged files. Try using the fakeroot environment by
el: μη ιδιοκτησίας root. Χρησιμοποίησε περιβάλλον fakeroot με όρισμό της

en: package "%s" not found
el: δεν βρέθηκε το πακέτο "%s"

en: package '%s' was not found
el: το πακέτο '%s' δεν βρέθηκε

en: package '%s' was not found in repository '%s'
el: το πακέτο '%s' δεν βρέθηκε στην αποθήκη '%s'

en: package(s)
el: πακέτο(-α)

en: pacman was not found in PATH; skipping dependency checks.
el: Ο pacman δεν υπάρχει στο PATH. Παράλειψη ελέγχου εξαρτήσεων.

en: pacman-optimize is a little hack that should improve the performance\nof pacman when reading/writing to its filesystem-based database.\n\n
el: Το pacman-optimize είναι ένα εργαλείο που βελτιώνει την απόδοση του\pacman στην ανάγνωση/εγγραφή της βάσης πακέτων στον δίσκο.\n\n

en: permanent, catastrophic damage to your system. If you
el: μόνιμη, καταστροφική ζημιά στο σύστημα. Εάν επιθυμείς

en: placing 'fakeroot' in the BUILDENV array in %s.
el: επιλογής 'fakeroot' στον πίνακα BUILDENV του %s.

en: problem adding cachedir '%s' (%s)
el: πρόβλημα στον ορισμό του καταλόγου κρύπτης '%s' (%s)

en: problem setting dbpath '%s' (%s)
el: πρόβλημα στον ορισμό διαδρομής της βάσης πακέτων'%s' (%s)

en: problem setting logfile '%s' (%s)
el: πρόβλημα στον ορισμό του αρχείου καταγραφής '%s' (%s)

en: problem setting rootdir '%s' (%s)
el: πρόβλημα στον ορισμό ριζικού καταλόγου '%s' (%s)

en: removing
el: κατάργηση

en: removing %s...
el: κατάργηση %s...

en: removing all files from cache...
el: διαγραφή όλων των πακέτων από την κρύπτη...

en: removing old packages from cache...
el: διαγραφή παλαιών πακέτων από την κρύπτη...

en: repo-add will update a package database by reading a package file.\nMultiple packages to add can be specified on the command line.\n\n
el: το repo-add ενημερώνει μια βάση πακέτων διαβάζοντας ένα αρχείο πακέτων. \nΜπορούν να ορισθούν πολλαπλά πακέτα στην γραμμή εντολών.\n\n

en: repo-remove will update a package database by removing the package name\nspecified on the command line from the given repo database. Multiple\npackages to remove can be specified on the command line.\n\n
el: το repo-add ενημερώνει μια βάση πακέτων διαγράφοντας το αρχείο πακέτων. \nπου ορίζεται στην γραμμή εντολών από την δοθείσα βάση αποθήκης. \nΜπορούν να ορισθούν πολλαπλά πακέτα στην γραμμή εντολών.\n\n

en: repository "%s" was not found.
el: η αποθήκη '%s' δεν βρέθηκε.

en: repository '%s' does not exist
el: ανύπαρκτη αποθήκη '%s'

en: requires an argument
el: απαιτεί όρισμα

en: resolving dependencies...
el: επίλυση εξαρτήσεων...

en: root path too long
el: πολύ μεγάλη ριζική διαδρομή

en: running XferCommand: fork failed!
el: εκτέλεση XferCommand: αποτυχία fork!

en: skipping target: %s
el: παράλειψη %s

en: success!
el: επιτυχία!

en: such as arch=('%s').
el: όπως arch=('%s').

en: the -f and --force options are no longer recognized
el: Οι επιλογές -f και --force δεν αναγνωρίζονται πλέον

en: unrecognized option
el: άγνωστη επιλογή

en: upgrading
el: αναβάθμιση

en: upgrading %s...
el: αναβάθμιση %s...

en: usage
el: χρήση

en: use options=(force) in the PKGBUILD instead
el: αντ' αυτών όρισε options=(force) στο PKGBUILD

en: warning:
el: προσοχή:

en: warning: %s
el: προσοχή: %s

en: wish to run as root, please use the --asroot option.
el: την εκτέλεσή του ως root, όρισε την παράμετρο '--asroot'.

en: without sudo; install and configure sudo to auto-resolve dependencies.
el: sudo. Απαιτείται εγκατάσταση και ρύθμισή του για αυτόματη επίλυση εξαρτήσεων.

en: you cannot perform this operation unless you are root.
el: αυτή η λειτουργία απαιτεί προνόμια root.
