Pacman package manager 3.3.1 - en to pl translation catalogue (436 entries)

en: 
    Do you want to skip the above package(s) for this upgrade?
pl: 
    Czy chcesz pominąć powyższe pakiety przy aktualizacji?

en: 
    errors occurred, no packages were upgraded.
pl: 
    wystąpiły błędy, nie zaktualizowano żadnych pakietów.

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
pl: 
    użyj '%s {-h --help}' z daną operacją w celu zobaczenia dostępnych opcji

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
pl:                        Ten program może być wolno rozpowszechniany na
                           zasadach licencji GNU General Public License.

en:       --allsource  Generate a source-only tarball including downloaded sources
pl:       --allsource  Generuje archiwum źródłowe zawierające pobrane źródła

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
pl:       --asdeps       instaluje pakiety jako zależności (nie na życzenie)

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
pl:       --asexplicit     zainstaluj pakiet jako wyraźnie zainstalowany

en:       --asroot     Allow makepkg to run as root user
pl:       --asroot     Pozwól makepkg pracować jako root

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
pl:       --cachedir <dir> ustawia alternatywną lokalizację pliku pamięci podręcznej (cache) pakietów

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
pl:       --config <path>  ustawia alternatywny plik konfiguracji

en:       --debug          display debug messages
pl:       --debug         włącz debugowanie wiadomości

en:       --holdver    Prevent automatic version bumping for development PKGBUILDs
pl:       --holdver    Zapobiega autopodnoszeniu wersji dla rozwojowych PKGBUILDów

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
pl:       --ignore <pkg>   ignoruje uaktualnienie pakietu (może zostać użyte więcej niż raz)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
pl:       --ignoregroup <grp>
                           ignoruje uaktualnienie grupy (może zostać użyte więcej niż raz)

en:       --logfile <path> set an alternate log file
pl:       --logfile <path> ustawia alternatywny plik dziennika

en:       --needed         don't reinstall up to date packages
pl:       --needed         nie instaluj ponownie aktualnych pakietów

en:       --noconfirm      Do not ask for confirmation when resolving dependencies
pl:       --noconfirm      Nie pyta o potwierdzenie przy rozwiązywaniu zależności

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
pl:       --noconfirm      nie pyta o potwierdzenie ze strony użytkownika

en:       --noprogressbar  Do not show a progress bar when downloading files
pl:       --noprogressbar  Wyłącza pasek postępu podczas pobierania plików

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
pl:       --noprogressbar  wyłącza pasek postępu podczas pobierania plików

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
pl:       --noscriptlet    nie wykonuje skryptu instalacyjnego jeśli istnieje

en:       --skipinteg  Do not fail when integrity checks are missing
pl:       --skipinteg Nie kończ jeżeli sumy kontrolne nie istnieją

en:       --source     Generate a source-only tarball without downloaded sources
pl:       --source     Generuje archiwum źródłowe bez pobranych źródeł

en:     Are you sure you wish to do this?
pl:     Czy jesteś pewien, że chcesz to zrobić?

en:     Remove whole content?
pl:     Usunąć całą zawartość?

en:   --config <config> Use an alternate config file (instead of '%s')
pl:   --config <konfiguracja> Użyj alternatywnego pliku konfiguracyjnego (zamiast '%s')

en:   -A, --ignorearch Ignore incomplete arch field in %s
pl:   -A, --ignorearch Ignoruj niekompletne pole arch w %s

en:   -C, --cleancache Clean up source files from the cache
pl:   -C, --cleancache Usuń pliki źródłowe z pamięci podręcznej

en:   -L, --log        Log package build process
pl:   -L, --log        Stwórz dziennik budowy pakietu

en:   -R, --repackage  Repackage contents of the package without rebuilding
pl:   -R, --repackage  Przepakuj zawartość pakietu bez ponownego budowania

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
pl:   -b, --dbpath <path>  ustawia alternatywną lokalizację bazy danych

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
pl:   -c, --cascade        usuwa pakiet i wszystkie pakiety od niego zależne

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
pl:   -c, --changelog      wyświetla changelog dla pakietu

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
pl:   -c, --clean          usuwa stare pakiety z katalogu pamięci podręcznej (-cc dla wszystkich)

en:   -c, --clean      Clean up work files after build
pl:   -c, --clean      Usuń plik robocze po wszystkim

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
pl:   -d, --deps           pokaż pakiety zainstalowane jako zależności [filtr]

en:   -d, --nodeps         skip dependency checks
pl:   -d, --nodeps         pomija sprawdzanie zależności

en:   -d, --nodeps     Skip all dependency checks
pl:   -d, --nodeps     Pomija sprawdzanie zależności

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
pl:   -e, --explicit       pokaż pakiety zainstalowane na życzenie[filtr]

en:   -e, --noextract  Do not extract source files (use existing src/ dir)
pl:   -e, --noextract  Nie rozpakowuj źródeł (użyj istniejącego katalogu src/)

en:   -f, --force          force install, overwrite conflicting files
pl:   -f, --force          wymusza instalację, nadpisując konfliktujące pliki

en:   -f, --force      Overwrite existing package
pl:   -f, --force      Nadpisuje istniejące pakiety

en:   -g, --geninteg   Generate integrity checks for source files
pl:   -g, --geninteg   Wygeneruj symy kontrolne dla źródeł

en:   -g, --groups         view all members of a package group
pl:   -g, --groups         wyświetla zawartość grupy pakietów

en:   -h, --help       This help
pl:   -h, --help       Niniejsza pomoc

en:   -i, --info           view package information
pl:   -i, --info           wyświetla informację o pakiecie

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
pl:   -i, --info           wyświetla informację o pakiecie (-ii dla kopii bezp.)

en:   -i, --install    Install package after successful build
pl:   -i, --install     Zainstaluj pakiet po udanej budowie

en:   -k, --check          check that the files owned by the package(s) are present
pl:   -k, --check           sprawdź, czy pliki należące do pakietu(ów) są obecne

en:   -k, --dbonly         only remove database entry, do not remove files
pl:   -k, --dbonly         usuwa jedynie wpis w bazie danych, bez zmian na plikach

en:   -l, --list           list the contents of the queried package
pl:   -l, --list           wylistowywuje zawartość pytanego pakietu

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
pl:   -l, --list <repo>    przegląda listę pakietów w repozytorium

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
pl:   -m, --foreign        wylistuj zainstalowane pakiety nie znalezione w bazach synchronizacji [filtr]

en:   -m, --nocolor    Disable colorized output messages
pl:   -m, --nocolor    Wyłącz kolorowe komunikaty

en:   -n, --nosave         remove configuration files as well
pl:   -n, --nosave         usuwa także pliki konfiguracyjne

en:   -o, --nobuild    Download and extract files only
pl:   -o, --nobuild    Tylko pobierz i rozpakuj pliki

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
pl:   -o, --owns <plik>    pyta pakiet zawierającą <plik>

en:   -p <buildscript> Use an alternate build script (instead of '%s')
pl:   -p <buildscript> Użyj alternatywnego skryptu budowy (zamiast '%s')

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
pl:   -p, --file <pakiet> pyta plik pakietu zamiast bazy danych

en:   -p, --print-uris     print out URIs for given packages and their dependencies
pl:   -p, --print-uris     wykazuje URI dla danych pakietów oraz ich zależności

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
pl:   -q, --quiet          pokazuje mniej informacji dla zapytań i poszukiwań

en:   -r, --rmdeps     Remove installed dependencies after a successful build
pl:   -r, --rmdeps     Usuń zainstalowane zależności po udanym budowaniu

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
pl:   -r, --root <path>    ustawia alternatywny cel instalacji

en:   -s, --recursive      remove dependencies also (that won't break packages)
                           (-ss includes explicitly installed dependencies too)
pl:   -s, --recursive      usuwa także zależności (to nie zakłóci działania innych pakietów)                       (-ss zawiera również wyraźnie zainstalowane zależności)

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
pl:   -s, --search <regex> przeszukuje lokalnie zainstalowane pakiety według pasujących ciągów

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
pl:   -s, --search <regex> przeszukuje zdalne repozytoria wedle pasujących ciągów

en:   -s, --syncdeps   Install missing dependencies with pacman
pl:   -s, --syncdeps   Zainstaluj brakujące zależności pacmanem

en:   -t, --unrequired     list packages not required by any package [filter]
pl:   -t, --unrequired     pokaż pakiety nie wymagane przez żaden pakiet [filtr]

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu allows downgrade)
pl:   -u, --sysupgrade     uaktualnia zainstalowane pakiety (-uu pozwala na dezaktualizację)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages (that won't break packages)
pl:   -u, --unneeded       usuwania niepotrzebne pakiety (to nie zakłóci działania innych pakietów)

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
pl:   -u, --upgrades       wylistuj pakiety które można uaktualnić [filtr]

en:   -v, --verbose        be verbose
pl:   -v, --verbose        włącza tryb wypisywania szczegółów

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
pl:   -w, --downloadonly   pobiera jedynie pakiety bez instalacji/uaktualniania czegokolwiek

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
pl:   -y, --refresh        pobiera świeże bazy danych pakietów z serwera

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
pl:   jeśli jesteś pewien, że menedżer pakietów nie jest
      już uruchomiony, możesz usunąć %s.

en:  %s is up to date
pl:  %s jest już w najnowszej wersji

en:  local database is up to date
pl:  lokalna baza pakietów jest już w najnowszej wersji

en: %s contains CRLF characters and cannot be sourced.
pl: %s zawiera znaki CRLF i nie może zostać pozyskany

en: %s does not exist or is not a directory.
pl: %s nie istnieje lub nie jest katalogiem.

en: %s does not exist.
pl: %s nie istnieje.

en: %s exists in both '%s' and '%s'
pl: %s znajduje się w '%s' i w '%s'

en: %s is designated as a HoldPkg.
pl: %s desygnowany jest jako HoldPkg.

en: %s is invalid or corrupted
pl: %s jest zły lub zepsuty

en: %s is not allowed to be empty.
pl: %s nie może być pusty.

en: %s is not allowed to contain hyphens.
pl: %s nie może zawierać myślnika.

en: %s is not allowed to start with a hyphen.
pl: %s nie może zaczynać się od myślnika

en: %s is not available for the '%s' architecture.
pl: %s nie jest dostępny dla architektury '%s'.

en: %s is owned by %s %s
pl: %s jest własnością %s %s

en: %s not found, searching for group...
pl: %s nie zostało znalezione, szukanie grupy...

en: %s not found.
pl: %s nie znaleziony.

en: %s package not found, searching for group...
pl: pakiet %s nie został znaleziony, szukanie grupy...

en: %s was not found in the build directory and is not a URL.
pl: %s nie jest URL i nie znalazłem go w katalgu źródłowym.

en: %s: %d total files, %d missing file(s)
pl: %s: %d wszystkich plików, %d brakujące plik(i)

en: %s: %s exists in filesystem
pl: %s: %s znajduje się w systemie plików

en: '%s' does not have a valid archive extension.
pl: '%s' nie ma poprawnego rozszerzenia archiwum

en: '%s' is not a package file, skipping
pl: '%s' nie jest plikiem pakietu, pomijam

en: '%s' is not a valid archive extension.
pl: '%s' nie jest poprawnym rozszerzeniem archiwum

en: '%s' is not a valid debug level
pl: '%s' nie jest ważnym poziomem odpluskwiania

en: '%s': not found in local db
pl: '%s': nie znaleziono w bazie danych synchronizacji

en: '%s': not found in sync db
pl: '%s': nie znaleziono w bazie danych synchronizacji

en: (none)
pl: (żadnych)

en: :: %s conflicts with %s. Remove %s?
pl: :: %s konfliktuje z %s. Usunąć %s?

en: :: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
pl: :: %s jest w IgnorePkg/IgnoreGroup. Zainstalować mimo tego?

en: :: %s-%s: local version is newer. Upgrade anyway?
pl: :: %s-%s: lokalna wersja jest nowsza. Aktualizować pomimo tego?

en: :: %s: conflicts with %s
pl: :: %s: konfliktuje z %s

en: :: %s: requires %s
pl: :: %s: wymaga %s

en: :: Do you want to cancel the current operation
    :: and upgrade these packages now?
pl: :: Czy chcesz anulować obecną operację
    :: i zaktualizować te pakiety teraz?

en: :: File %s is corrupted. Do you want to delete it?
pl: :: Plik %s jest uszkodzony. Czy chcesz go usunąć?

en: :: Install %s from group %s?
pl: :: Zainstalować %s z grupy %s?

en: :: Install whole content?
pl: :: Zainstalować całą zawartość?

en: :: Remove %s from group %s?
pl: :: Usunąć %s z grupy %s?

en: :: Replace %s with %s/%s?
pl: :: Zastąpić %s przez %s/%s?

en: :: Retrieving packages from %s...
pl: :: Pobieranie pakietów z %s...

en: :: Starting full system upgrade...
pl: :: Rozpoczynanie pełnej aktualizacji systemu...

en: :: Synchronizing package databases...
pl: :: Synchronizowanie baz danych z pakietami...

en: :: The following packages should be upgraded first :
pl: :: Następujące pakiety powinny być zaktualizowane najpierw :

en: :: group %s (including ignored packages):
pl: :: grupa %s (włączająć ignorowane pakiety):

en: :: group %s:
pl: :: grupa %s:

en: :: the following package(s) cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
pl: :: nastepujące pakiety nie mogą być zaktualizowane przez niemożliwe do spełnienia zależności:

en: A package has already been built, installing existing package...
pl: Pakiet został już zbudowany, instaluję istniejący pakiet...

en: A package has already been built. (use -f to overwrite)
pl: Pakiet został już zbudowany. (użyj -f aby obejść)

en: Aborting...
pl: Przerywam...

en: Adding %s...
pl: Dodaję %s...

en: Adding delta '%s'
pl: Dodawanie pakietu przyrostowego '%s'

en: Adding install script...
pl: Dodaję skrypt instalacyjny...

en: Adding package '%s'
pl: Dodaję pakiet '%s'

en: Adding package changelog...
pl: Dodaję dziennik zmian pakietu...

en: An entry for '%s' already existed
pl: Wpis dla '%s' już istniał

en: Architecture   :
pl: Architektura   :

en: Backup Files:
pl: Pliki kopii zapasowej:

en: Because pacman uses many small files to keep track of packages,\nthere is a tendency for these files to become fragmented over time.\nThis script attempts to relocate these small files into one\ncontinuous location on your hard drive. The result is that the hard\ndrive should be able to read them faster, since the hard drive head\ndoes not have to move around the disk as much.\n
pl: Ponieważ pacman używa wielu małych plików aby śledzić pakiety pliki te mają\ntendencję do fragmentacji w miarę upływu czasu. Ten skrypt próbuje przenieść\nje w jedno ciągłe miejsce na dysku. W rezultacie dysk twardy powinien czytać\nje szybciej, ponieważ jego głowica nie musi się często przemieszczać\n

en: Build Date     :
pl: Data budowy    :

en: Build Failed.
pl: Budowanie nie powiodło się.

en: Cache directory: %s
pl: Katalog pamięci podręcznej : %s

en: Cannot create temp directory for database building.
pl: Nie udało się utworzyć katalogu tymczasowego do zbudowania bazy.

en: Cannot find openssl.
pl: Nie znaleziono openssl.

en: Cannot find the sudo binary! Is sudo installed?
pl: Nie znaleziono programu sudo! Czy jest zainstalowany?

en: Cannot find the xdelta3 binary! Is xdelta3 installed?
pl: Nie znaleziono programu xdelta3! Czy jest on zainstalowany?

en: Checking Buildtime Dependencies...
pl: Sprawdzanie zależności dla zbudowania...

en: Checking Runtime Dependencies...
pl: Sprawdzanie zależności dla uruchomienia...

en: Checking integrity...
pl: Sprawdzanie spójności pakietów...

en: Cleaning up ALL files from %s.
pl: Usuwam WSZYSTKIE pliki z %s.

en: Cleaning up...
pl: Sprzątam...

en: Compressed Size: %6.2f K
pl: Rozmiar skompresowany: %6.2f K

en: Compressing man and info pages...
pl: Kompresuję strony man oraz info...

en: Compressing package...
pl: Kompresuję pakiet...

en: Compressing source package...
pl: Kompresuję pakiet źródłowy...

en: Computing md5 checksums...
pl: Obliczam sumy kontrolne...

en: Conflicts With :
pl: Konfliktuje z  :

en: Copyright (C) 2006-2008 Aaron Griffin <aaron@archlinux.org>.\nCopyright (c) 2007-2008 Dan McGee <dan@archlinux.org>.\n\nThis is free software; see the source for copying conditions.\nThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.\n
pl: Copyright (C) 2006-2008 Aaron Griffin <aaron@archlinux.org>.\nCopyright (c) 2007-2008 Dan McGee <dan@atchlinux.org>. \n\nTo jest wolne oprogramowanie; warunki dystrybucji znajdziesz w źródłach\nBRAK GWARANCJI, na ile pozwala prawo.\n

en: Copyright (c) 2006-2009 Pacman Development Team <pacman-dev@archlinux.org>.\nCopyright (C) 2002-2006 Judd Vinet <jvinet@zeroflux.org>.\n\nThis is free software; see the source for copying conditions.\nThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.\n
pl: Copyright (c) 2006-2009 Pacman Development Team <pacman-dev@archlinux.org>.\nCopyright (C) 2002-2006 Judd Vinet <jvinet@zeroflux.org>. \n\nTo jest wolne oprogramowanie; warunki dystrybucji znajdziesz w źródłach\nBRAK GWARANCJI, na ile pozwala prawo.\n

en: Could not resolve all dependencies.
pl: Nie udało się rozwiązać wszystkich zależności.

en: Creating 'deltas' db entry...
pl: Tworzę pole 'deltas' w bazie...

en: Creating 'depends' db entry...
pl: Tworzę pole 'depends' w bazie...

en: Creating 'desc' db entry...
pl: Tworzę pole 'desc' w bazie...

en: Creating package...
pl: Tworzę pakiet...

en: Creating source package...
pl: Tworzę pakiet źródłowy...

en: Creating updated database file '%s'
pl: Tworzę uaktualniony plik bazy '%s'

en: Database directory cleaned up
pl: Katalog bazy danych wyczyszczony

en: Database directory: %s
pl: Katalog bazy danych: %s

en: Delta matching '%s' not found.
pl: Nie odnaleziono pakietu przyrostowego pasującego do '%s'.

en: Depends On     :
pl: Zależy od      :

en: Description    :
pl: Opis           :

en: Determining latest bzr revision...
pl: Sprawdzam ostatnią rewizję repozytorium bzr...

en: Determining latest cvs revision...
pl: Sprawdzam ostatnią rewizję repozytorium cvs...

en: Determining latest darcs revision...
pl: Sprawdzam ostatnią rewizję repozytorium darcs...

en: Determining latest git revision...
pl: Sprawdzam ostatnią rewizje repozytorium git...

en: Determining latest hg revision...
pl: Sprawdzam ostatnią rewizję repozytorium hg...

en: Determining latest svn revision...
pl: Sprawdzam ostatnią rewizję repozytorium svn...

en: Do not use the '-F' option. This option is only for use by makepkg.
pl: Nie używaj opcji '-F'. Jest ona przeznaczona tylko do użytku przez makepkg.

en: Do you want to remove %s?
pl: Czy chcesz usunąć %s?

en: Do you want to remove ALL files from cache?
pl: Czy chcesz usunąć WSZYSTKIE pliki z pamięci podręcznej?

en: Do you want to remove outdated packages from cache?
pl: Czy chcesz usunąć odinstalowane pakiety z pamięci podręcznej?

en: Do you want to remove these packages?
pl: Czy chcesz usunąć te pakiety?

en: Do you want to remove uninstalled packages from cache?
pl: Czy chcesz usunąć odinstalowane pakiety z pamięci podręcznej?

en: Do you want to remove unused repositories?
pl: Czy chcesz usunąć nieużywane repozytoria?

en: Download Size  : %6.2f K
pl: Ilość danych do pobrania: %6.2f K

en: Downloading %s...
pl: Pobieram %s...

en: ERROR:
pl: BŁĄD:

en: ERROR: Can not create temp directory for database building.
pl: BŁĄD: Nie można utworzyć katalogu tymczasowego do zbudowania bazy.

en: Entering fakeroot environment...
pl: Wchodzę do środowiska fakeroot...

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
pl: Wystąpiły błędy, nie zaktualizowano żadnego pakietu.

en: Example for GPL'ed software: license=('GPL').
pl: Przykład dla programu na GPL: license=('GPL').

en: Example:  repo-add /path/to/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0.pkg.tar.gz
pl: Przykład: repo-add /ścieżka/do/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0.pkg.tar.gz

en: Example:  repo-remove /path/to/repo.db.tar.gz kernel26
pl: Przykład: repo-remove /ścieżka/do/repo.db.tar.gz kernel26

en: Explicitly installed
pl: Zainstalowano na życzenie

en: Extracting %s with %s
pl: Rozpakowywanie %s za pomocą %s

en: Extracting Sources...
pl: Rozpakowuję źródła...

en: Extracting database to a temporary location...
pl: Rozpakowuję bazę do tymczasowej lokalizacji...

en: FAILED
pl: NIE ZGADZA SIĘ

en: Failed to acquire lockfile: %s.
pl: Nie udało się użyć pliku blokady: %s.

en: Failed to create package file.
pl: Nie udało się utworzyć pliku pakietu.

en: Failed to create source package file.
pl: Nie udało się stworzyć pakietu źródłowego.

en: Failed to extract %s
pl: Nie udało się rozpakować %s

en: Failed to install all missing dependencies.
pl: Nie udało się zainstalować wszystkich brakujących zależności.

en: Failed to install built package(s).
pl: Nie udało się zainstalować zbudowanych pakietów

en: Failed to remove installed dependencies.
pl: Nie udało się usunąć zainstalowanych zależności

en: Failure while downloading %s
pl: Błąd podczas pobierania %s

en: Fakeroot must be installed if using the 'fakeroot' option
pl: Fakeroot musi być zainstalowany jeżeli używasz opcji 'fakeroot'

en: File %s does not seem to be a valid package, remove it?
pl: Plik %s nie wygląda na poprawny pakiet, usunąć go?

en: File '%s' not found.
pl: Plik '%s' nie został odnaleziony.

en: Finished making: %s
pl: Skończyłem tworzenie: %s

en: Finished. Your pacman database has been optimized.
pl: Zakończono. Baza pacmana została zoptymalizowana.

en: Found %s in build dir
pl: Znaleziono %s w katalogu budowania

en: Generating .PKGINFO file...
pl: Generuję plik .PKGINFO...

en: Generating checksums for source files...
pl: Generuję sumy kontrolne dla plików źródłwych...

en: Groups         :
pl: Grupy          :

en: Held by process %s
pl: Przetrzymywany przez proces %s

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
pl: HoldPkg został znaleziony na liście celów. Czy chcesz kontynuować?

en: If -p is not specified, makepkg will look for '%s'
pl: Jeżeli nie użytko -p, makepkg będzie szukać '%s'

en: In addition, please run makepkg -C outside of your cache directory.
pl: Dodatkowo uruchom makepkg -C poza katalogiem pamięci podręcznej.

en: Install Date   :
pl: Data instalacji :

en: Install Reason :
pl: Powód instalacji :

en: Install Script :
pl: Skrypt instalacyjny :

en: Install script %s not found.
pl: Nie znaleziono skryptu instalacyjnego %s.

en: Install scriptlet (%s) does not exist.
pl: Skrypt instalacyjny (%s) nie istnieje.

en: Installed Size : %6.2f K
pl: Rozmiar po instalacji : %6.2f K

en: Installed as a dependency for another package
pl: Zainstalowano jako wymóg innej paczki

en: Installing missing dependencies...
pl: Instaluję brakujące zależności...

en: Integrity check FAILED, reverting to old database.
pl: Test spójności NIE POWIÓDŁ się, powracam do starej bazy.

en: Integrity checks (%s) differ in size from the source array.
pl: Sumy kontrolne (%s) różnią się wielkością z polem źródła

en: Integrity checks are missing.
pl: Sumy kontrolne są brakujące

en: Invalid command name '%s' specified.
pl: Zła nazwa komenty '%s' została podana

en: Invalid integrity algorithm '%s' specified.
pl: Algorytm sprawdzania spójności '%s' jest niepoprawny.

en: Invalid package file '%s'.
pl: Błędny plik pakietu '%s'.

en: Leaving fakeroot environment.
pl: Opuszczam środowisko fakeroot.

en: Licenses       :
pl: Licencja       :

en: MD5 Sum        :
pl: Suma MD5       :

en: MD5sum'ing the old database...
pl: Generuję sumę kontrolną starej bazy...

en: MISSING		%s
pl: BRAKUJĄCE		%s

en: MODIFIED	%s
pl: ZMIENIONE	%s

en: Making and MD5sum'ing the new database...
pl: Tworzę nową bazę i generuję jej sumę kontrolną MD5...

en: Making package: %s
pl: Tworzę pakiet: %s

en: Missing Dependencies:
pl: Brakujące zależności:

en: Missing dependencies cannot be installed or removed as a normal user
pl: Brakujące zależności nie mogą być dodane lub usunięte jako zwykły użytkownik

en: Missing pkg/ directory.
pl: Brakujący katalog pkg.

en: NO
pl: NIE

en: NOT FOUND
pl: NIE ZNALEZIONO

en: Name           :
pl: Nazwa          :

en: New optional dependencies for %s
pl: Nowe opcjonalne zależności dla %s

en: No
pl: Nie

en: No files have been removed.
pl: Nie usunięto żadnych plików.

en: No package owns %s
pl: Żaden pakiet nie jest właścicielem %s

en: No packages modified, nothing to do.
pl: Nie zmodyfikowano żadnego pakietu, nie ma nic do zrobienia.

en: No packages remain, creating empty database.
pl: Brak pakietów, tworzenie pustej bazy danych.

en: None
pl: Żadnych

en: Not Modified	%s
pl: Nie zmienione	%s

en: Note that many packages may need a line added to their %s
pl: Dużo pakietów może potrzebować w %s pola

en: One or more files did not pass the validity check!
pl: Przynajmniej jeden plik nie jest poprawny!

en: Optional Deps  :
pl: Opcjonalne zależności:

en: Optional dependencies for %s
pl: Opcjonalne zależności dla %s

en: Options:
pl: Opcje:

en: Package matching '%s' not found.
pl: Nie odnaleziono pakietu pasującego do '%s'.

en: Packager       :
pl: Pakujący       :

en: Packaging Failed.
pl: Budowanie paczki nie powiodło się.

en: Pacman failed to install missing dependencies.
pl: Pacman nie zdołał zainstalować brakujących zależności.

en: Pacman lock file was found. Cannot run while pacman is running.
pl: Znaleziono plik blokady pacmana. Nie można kontynuować gdy pacman działa.

en: Pacman returned a fatal error (%i): %s
pl: Pacman zwrócił błąd krytyczny (%i): %s

en: Part of the package group has already been built. (use -f to overwrite)
pl: Część grupy pakietów została już zbudowana. (użyj -f aby nadpisać)

en: Passed
pl: Zgadza się

en: Please add a license line to your %s!
pl: Dodaj pole z licencją do %s!

en: Please rerun makepkg without the --asroot flag.
pl: Uruchom makepkg ponownie bez opcji --asroot.

en: Problem removing files; you may not have correct permissions in %s
pl: Problem z usuwaniem plików; możliwy brak uprawnień w %s

en: Proceed with download?
pl: Kontynuować pobieranie?

en: Proceed with installation?
pl: Kontynuować instalację?

en: Provides       :
pl: Dostarcza      :

en: Provides array cannot contain comparison (< or >) operators.
pl: Dostarczana tablica nie może zawierać operatorów porównania ( < lub > )

en: Purging other files...
pl: Czyszczenie innych plików...

en: Remove (%d):
pl: Usunąć (%d):

en: Removing doc files...
pl: Usuwam pliki doc...

en: Removing empty directories...
pl: Usuwam puste katalogi...

en: Removing existing entry '%s'...
pl: Usuwam istniejący wpis '%s'...

en: Removing existing pkg/ directory...
pl: Usuwam istniejący katalog pkg/...

en: Removing libtool .la files...
pl: Usuwam pliki libtoola .la...

en: Replaces       :
pl: Zastępuje      :

en: Repository     :
pl: Repozytorium   :

en: Repository file '%s' could not be created.
pl: Plik repozytorium '%s' nie mógł zostać stworzony.

en: Repository file '%s' is not a proper pacman database.
pl: Plik repozytorium '%s' nie jest poprawną bazą pacmana.

en: Repository file '%s' was not found.
pl: Plik repozytorium '%s' nie został znaleziony.

en: Required By    :
pl: Wymagane przez :

en: Retrieving Sources...
pl: Pobieranie źródeł...

en: Rotating database into place...
pl: Przenoszę bazę danych w jej miejsce...

en: Running makepkg as an unprivileged user will result in non-root
pl: Wynikiem uruchamienia makepkg jako zwykły użytkownik będą

en: Running makepkg as root is a BAD idea and can cause
pl: Uruchamianie makepkg jako root to ZŁY pomysł i może spowodować

en: Searching for delta '%s'...
pl: Szukam pakietu przyrostowego '%s'...

en: Searching for package '%s'...
pl: Szukam pakietu '%s'...

en: Skipping dependency checks.
pl: Pomijam sprawdzanie zależności.

en: Skipping source extraction       -- using existing src/ tree
pl: Pomijam rozpakowanie źródeł       -- używam istniejącego drzewa src/

en: Skipping source integrity checks -- using existing src/ tree
pl: Pomijam test sum kontrolnych     -- używam istniejącego drzewa src/

en: Skipping source retrieval        -- using existing src/ tree
pl: Pomijam pobieranie źródeł        -- używam istniejącego drzewa src/

en: Source cache cleaned.
pl: Pamięć podręczna źródeł wyczyszczona.

en: Source destination must be defined in %s.
pl: Docelowy katalog źródeł musi zostać zdefiniowany w %s.

en: Source package created: %s
pl: Utworzono pakiet źródłowy: %s

en: Sources are ready.
pl: Źródła są gotowe.

en: Starting %s()...
pl: Zaczynam %s()

en: Starting build()...
pl: Uruchamiam build()...

en: Stripping debugging symbols from binaries and libraries...
pl: Usuwam symbole odpluskwiania z binariów i bibliotek...

en: Syncing database to disk...
pl: Synchronizowanie bazy danych z dyskiem...

en: Tar'ing up %s failed.
pl: Stworzenie archiwum tar z %s nie udało się.

en: Tar'ing up %s...
pl: Tworzę archiwum tar z %s...

en: Targets (%d):
pl: Cele (%d):

en: The --asroot option is meant for the root user only.
pl: Opcja --asroot jest przeznaczona tylko dla użytkownika root.

en: The download program %s is not installed.
pl: Program do pobierania %s nie jest zainstalowany.

en: The package directory is empty, there is nothing to repackage!
pl: Katalog pakietu jest pusty, nie mam czego przepakować!

en: The package group has already been built, installing existing packages...
pl: Grupa pakietów została już zbudowana, instalowanie istniejących pakietów...

en: The package group has already been built. (use -f to overwrite)
pl: Grupa pakietów została już zbudowana. (użyj -f aby nadpisać)

en: The source directory is empty, there is nothing to build!
pl: Katalog źródeł jest pusty, nie mam czego budować!

en: There is no agent set up to handle %s URLs. Check %s.
pl: Brak agenta do obslugi URL-i %s. Sprawdź %s.

en: These options can be passed to pacman:
pl: Poniższe opcje mogą być przekazane do pacmana:

en: Tidying install...
pl: Sprzątam...

en: Total Download Size:    %.2f MB
pl: Całkowity rozmiar do pobrania: %.2f MB

en: Total Installed Size:   %.2f MB
pl: Całkowity rozmiar po instalacji:   %.2f MB

en: Total Removed Size:   %.2f MB
pl: Całkowity rozmiar do usunięcia: %.2f MB

en: Unable to find source file %s for extraction.
pl: Nie znaleziono pliku źródeł %s do rozpakowania.

en: Unable to find source file %s to generate checksum.
pl: Brak pliku źródeł %s do generacji sumy kontrolnej.

en: Unknown
pl: Nieznane

en: Untar'ing %s failed.
pl: Nie udało się rozpakować archiwum tar z %s.

en: Usage: %s [options]
pl: Użycie: %s [opcje]

en: Usage: %s [pacman_db_root]
pl: Użycie: %s [pacman_db_root]

en: Usage: repo-add [-q] <path-to-db> <package|delta> ...\n
pl: Użycie: repo-add [-q] <ścieżka-do-bazy> <pakiet|delta> ...\n

en: Usage: repo-remove [-q] <path-to-db> <packagename|delta> ...\n\n
pl: Użycie: repo-remove [-q] <ścieżka-do-bazy> <nazwapakietu|delta> ... \n\n

en: Use the -q/--quiet flag to minimize output to basic messages, warnings,\nand errors\n\n
pl: Użyj flag -q/--quiet aby zminimalizować wyjście do podstawowych wiadomości, uwag,\ni błędów\n\n

en: Using cached copy of %s
pl: Używam zachowanej kopii %s

en: Validating source files with %s...
pl: Sprawdzam pliki źródłowe przy użyciu %s...

en: Version        :
pl: Wersja         :

en: Version found: %s
pl: Wersja        : %s

en: WARNING:
pl: UWAGA:

en: Y
pl: T

en: YES
pl: TAK

en: Yes
pl: Tak

en: You do not have write permission to store downloads in %s.
pl: Nie masz prawa zapisu do umieszczania plików w %s.

en: You must have correct permissions to optimize the database.
pl: Musisz mieć odpowiednie uprawnienia aby optymalizować bazę.

en: [Y/n]
pl: [T/n]

en: [y/N]
pl: [t/N]

en: \0--holdver and --forcever cannot both be specified
pl: \0--holdver oraz --forcever nie mogą być użyte jednocześnie

en: applying deltas...
pl: aplikowanie pakietów przyrostowych...

en: cannot determine ownership of a directory
pl: nie można ustalić właściciela katalogu

en: cannot determine real path for '%s': %s
pl: nie można ustalić pełnej ścieżki dla '%s': %s

en: checking delta integrity...
pl: sprawdzanie spójności pakietów przyrostowych...

en: checking dependencies...
pl: sprawdzanie zależności...

en: checking for file conflicts
pl: sprawdzanie konfliktów plików

en: checking for file conflicts...
pl: sprawdzanie konfliktów w systemie plików...

en: checking package integrity...
pl: sprawdzanie spójności pakietów...

en: config file %s could not be read.
pl: plik konfigu %s nie może być odczytany.

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
pl: plik %s, linia %d: Wszystkie dyrektywy muszą należeć do sekcji.

en: config file %s, line %d: bad section name.
pl: plik konfigu %s, linia %d: zła nazwa sekcji.

en: config file %s, line %d: directive '%s' not recognized.
pl: plik konfigu %s, linia %d: dyrektywa '%s' nie rozpoznana.

en: config file %s, line %d: syntax error in config file- missing key.
pl: plik konfigu %s, linia %d: błąd składni w pliku konfigu- brak klucza.

en: could not access cache directory
pl: brak dostępu do katalogu pamięci podręcznej

en: could not access database directory
pl: brak dostępu do katalogu bazy danych

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
pl: nie można dodać URL serwera do bazy danych '%s': %s (%s)

en: could not calculate checksums for %s
pl: nie można obliczyć sum md5 dla %s

en: could not chdir to download directory %s
pl: nie udało się zmienić katalogu na katalog pobierania %s

en: could not create new cache directory
pl: nie udało się utworzyć nowego katalogu pamięci podręcznej

en: could not register '%s' database (%s)
pl: nie udało się zarejestrować bazy danych '%s' (%s)

en: could not register 'local' database (%s)
pl: nie udało się zarejestrować 'lokalnej' bazy danych (%s)

en: could not remove cache directory
pl: nie udało się usunąć katalogu pamięci podręcznej

en: could not remove repository directory
pl: nie udało się usunąć katalogu repozytorium

en: diff tool was not found, please install diffutils.
pl: Nie znaleziono programu diff, zainstaluj diffutils.

en: downloading %s...
pl: pobieram %s...

en: error:
pl: błąd:

en: error: %s
pl: błąd: %s

en: failed to commit transaction (%s)
pl: nie udało się dokonać transakcji (%s)

en: failed to init transaction (%s)
pl: nie udało się zainicjować transakcji (%s)

en: failed to initialize alpm library (%s)
pl: nie udało się zainicjować biblioteki alpm (%s)

en: failed to prepare transaction (%s)
pl: nie udało się przygotować transakcji (%s)

en: failed to read file '%s': %s
pl: nie udało się odczytać pliku '%s': %s

en: failed to release transaction (%s)
pl: nie udało się wyswobodzić transakcji (%s)

en: failed to synchronize any databases
pl: nie udało się zsynchronizować żadnej bazy danych

en: failed to update %s (%s)
pl: nie udało się zaktualizować %s (%s)

en: failed.
pl: nieudane.

en: file path too long
pl: ścieżka do pliku jest za długa

en: file(s)
pl: plik(i)

en: function:
pl: funkcja:

en: function: %s
pl: funkcja: %s

en: generating %s with %s...
pl: aktualizowanie %s przez %s...

en: group "%s" was not found
pl: grupa "%s" nie została znaleziona

en: in the BUILDENV array in %s.
pl: w tablicy BUILDENV w %s.

en: installing
pl: instalowanie

en: installing %s...
pl: instalowanie %s...

en: invalid option
pl: zła opcja

en: invalid value for 'CleanMethod' : '%s'
pl: zła wartość dla 'CleanMethod' : '%s'

en: loading package data...
pl: ładowanie informacji o pakietach...

en: looking for inter-conflicts...
pl: szukanie konfliktów międzypakietowych...

en: malloc failure: could not allocate %zd bytes
pl: błąd malloc: nie można zaalokować %zd bajtów

en: missing package function for split package '%s'
pl: brakująca funkcja pakietu do połączenia pakietu '%s'

en: no URL for package: %s
pl: brak URL dla pakietu: %s

en: no changelog available for '%s'.
pl: brak changelog'a dla '%s'.

en: no file was specified for --owns
pl: nie podano pliku dla --owns

en: no operation specified (use -h for help)
pl: nie podano żadnej operacji (użyj -h aby otrzymać pomoc)

en: no targets specified (use -h for help)
pl: nie podano żadnych celów (użyj -h aby otrzymać pomoc)

en: no usable package repositories configured.
pl: nie skonfigurowano używalnych repozytoriów.

en: only one operation may be used at a time
pl: tylko jedna operacja może być użyta na raz

en: operation
pl: operacja

en: operations:
pl: operacje:

en: options
pl: opcje

en: options array contains unknown option '%s'
pl: pole options zawiera nieznaną opcję '%s'

en: ownership of the packaged files. Try using the fakeroot environment by
pl: pliki, których właścicielem nie jest root. Spróbuj użyć środowiska fakeroot

en: package "%s" not found
pl: pakiet "%s" nie został odnaleziony

en: package '%s' was not found
pl: pakiet '%s' nie został odnaleziony

en: package '%s' was not found in repository '%s'
pl: pakiet '%s' nie został odnaleziony w repozytorium '%s'

en: package(s)
pl: pakiet(y)

en: pacman was not found in PATH; skipping dependency checks.
pl: pacman nie został znaleziono w PATH; pomijam sprawdzanie zależności.

en: pacman-optimize is a little hack that should improve the performance\nof pacman when reading/writing to its filesystem-based database.\n\n
pl: pacman-optimize jest małym narzędziem, które powinno polepszyć wydajność\npacmana podczas odczytu/zapisu do bazy danych opartej na systemie plików.\n\n

en: permanent, catastrophic damage to your system. If you
pl: trwałe, katastrofalne uszkodzenia systemu. Jeżeli

en: placing 'fakeroot' in the BUILDENV array in %s.
pl: dodaję 'fakeroot' do tablicy BUILDENV w %s.

en: problem adding cachedir '%s' (%s)
pl: problem z dodaniem cachedir '%s' (%s)

en: problem setting dbpath '%s' (%s)
pl: problem ustawiania dbpath '%s' (%s)

en: problem setting logfile '%s' (%s)
pl: problem ustawiania logfile '%s' (%s)

en: problem setting rootdir '%s' (%s)
pl: problem ustawiania rootdir '%s' (%s)

en: removing
pl: usuwanie

en: removing %s...
pl: usuwanie %s...

en: removing all files from cache...
pl: usuwanie wszystkich plików z pamięci podręcznej...

en: removing old packages from cache...
pl: usuwanie starych pakietów z pamięci podręcznej...

en: repo-add will update a package database by reading a package file.\nMultiple packages to add can be specified on the command line.\n\n
pl: repo-add aktualizuje bazę pakietów czytająć plik z pakietem.\nW linii poleceń można podać wiele pakietów do dodania\n\n

en: repo-remove will update a package database by removing the package name\nspecified on the command line from the given repo database. Multiple\npackages to remove can be specified on the command line.\n\n
pl: repo-remove uaktualni bazę pakietów usuwając pakiet o nazwie podanej w linii\npoleceń. Wiele pakietów może być podanych w linii poleceń.\n\n

en: repository "%s" was not found.
pl: repozytorium "%s" nie zostało znalezione.

en: repository '%s' does not exist
pl: repozytorium '%s' nie istnieje

en: requires an argument
pl: wymaga argumentu

en: resolving dependencies...
pl: rozwiązywanie zależności...

en: root path too long
pl: ścieżka katalogu głownego jest zbyt długa

en: running XferCommand: fork failed!
pl: uruchamianie XferCommand: fork nieudany!

en: skipping target: %s
pl: Pomijam cel: %s

en: success!
pl: sukces!

en: such as arch=('%s').
pl: podobnego do arch=('%s').

en: the -f and --force options are no longer recognized
pl: opcje -f oraz --force nie są dłużej rozpoznawane

en: unrecognized option
pl: nierozpoznana opcja

en: upgrading
pl: aktualizowanie

en: upgrading %s...
pl: aktualizowanie %s...

en: usage
pl: sposób użycia

en: use options=(force) in the PKGBUILD instead
pl: zamiast tego używaj options=(force) w pliku PKGBUILD

en: warning:
pl: ostrzeżenie:

en: warning: %s
pl: ostrzeżenie: %s

en: wish to run as root, please use the --asroot option.
pl: naprawdę chcesz to zrobić, użyj opcji --asroot.

en: without sudo; install and configure sudo to auto-resolve dependencies.
pl: bez sudo; zainstaluj i ustaw sudo aby automatycznie rozwiązywać zależności.

en: you cannot perform this operation unless you are root.
pl: tą operację wykonać można jedynie jako root.
