Pacman package manager 3.3.1 - en to hu translation catalogue (435 entries)

en: 
    Do you want to skip the above package(s) for this upgrade?
hu: 
    Mellőzzük ezen csomag(ok) telepítését?

en: 
    errors occurred, no packages were upgraded.
hu: 
    hibák léptek fel, nem frissült csomag.

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
hu: 
    a '%s {-h --help}' után egy műveletet megadva a vonatkozó opciókat kapjuk

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
hu:                        Ez a program szabadon terjeszthető a GNU
                           General Public License feltételei szerint.

en:       --allsource  Generate a source-only tarball including downloaded sources
hu:       --allsource  Csak forrás tarball generálása a letöltött forrásokból

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
hu:       --asdeps         csomagok telepítése 'függőség' jelöléssel

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
hu:       --asexplicit     csomagok telepítése 'kézzel telepítve' jelöléssel

en:       --asroot     Allow makepkg to run as root user
hu:       --asroot     A makepkg futtatásának engedélyezése root felhasználóként

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
hu:       --cachedir <kvt> alternatív csomaggyorsítótár-könyvtár beállítása

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
hu:       --config <útv.>  alternatív konfigurációs fájl beállítása

en:       --debug          display debug messages
hu:       --debug          hibakeresési üzenetek megjelenítése

en:       --holdver    Prevent automatic version bumping for development PKGBUILDs
hu:       --holdver    A fejlesztői PKGBUILD automatikus verziószám növelésének megakadályozása

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
hu:       --ignore <csom.> csomagfrissítés mellőzése (többször is használható)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
hu:       --ignoregroup <csoport>
                           csoportfrissítés mellőzése (többször is használható)

en:       --logfile <path> set an alternate log file
hu:       --logfile <útv.> alternatív logfájl beállítása

en:       --needed         don't reinstall up to date packages
hu:       --needed         ne telepítse újra a naprakész csomagokat

en:       --noconfirm      Do not ask for confirmation when resolving dependencies
hu:       --noconfirm      ne kérjen soha megerősítést

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
hu:       --noconfirm      ne kérjen soha megerősítést

en:       --noprogressbar  Do not show a progress bar when downloading files
hu:       --noprogressbar  ne mutasson folyamatsávot a fájlok letöltése közben

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
hu:       --noprogressbar  ne mutasson folyamatsávot a fájlok letöltése közben

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
hu:       --noscriptlet    ne futtassa az install szkripteket

en:       --skipinteg  Do not fail when integrity checks are missing
hu:       --skipinteg  Ne álljon le, ha az ellenőrző összegek hiányoznak

en:       --source     Generate a source-only tarball without downloaded sources
hu:       --source     Csak forrás tarball generálása a letöltött források nélkül

en:     Are you sure you wish to do this?
hu:     Biztos benne, hogy ezt kívánja tenni?

en:     Remove whole content?
hu:     Eltávolítja a teljes tartalmat?

en:   --config <config> Use an alternate config file (instead of '%s')
hu:   --config <config> Használjon egy alternatív konfiguráció fájlt ('%s' helyett)

en:   -A, --ignorearch Ignore incomplete arch field in %s
hu:   -A, --ingorearch A hiányos arch mező figyelmen kívül hagyása a %s-ben

en:   -C, --cleancache Clean up source files from the cache
hu:   -C, --cleancache Forrásfájlok takarítása a gyorsítótárból

en:   -L, --log        Log package build process
hu:   -L, --log        A csomag fordítás folyamatának naplózása

en:   -R, --repackage  Repackage contents of the package without rebuilding
hu:   -R, --repackage  A csomag tartalmának újracsomagolása újrafordítás nélkül

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
hu:   -b, --dbpath <útv.>  alternatív adatbáziskönyvtár beállítása

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
hu:   -c, --cascade        a csomagok és az őket igénylő csomagok eltávolítása

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
hu:   -c, --changelog      egy csomag változási naplójának megtekintése

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
hu:   -c, --clean          a régi csomagok törlése a gyorsítótárkönyvtárból
                           (használja a '-cc'-t az összeshez)

en:   -c, --clean      Clean up work files after build
hu:   -c, --clean      Munkafájlok tisztítása fordítás után

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
hu:   -d, --deps           a függőségként telepített csomagok listázása [szűrő]

en:   -d, --nodeps         skip dependency checks
hu:   -d, --nodeps         függőségi ellenőrzések kihagyása

en:   -d, --nodeps     Skip all dependency checks
hu:   -d, --nodeps     Minden függőségellenőrzés kihagyása

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
hu:   -e, --explicit       a kézzel telepített csomagok listázása [szűrő]

en:   -e, --noextract  Do not extract source files (use existing src/ dir)
hu:   -e, --noextract  Ne tömörítse ki a forrásfájlokat (használja a létező src/ könyvtárat)

en:   -f, --force          force install, overwrite conflicting files
hu:   -f, --force          a telepítés erőltetése, ütköző fájlok felülírása

en:   -f, --force      Overwrite existing package
hu:   -f, --force      Létező csomag felülírása

en:   -g, --geninteg   Generate integrity checks for source files
hu:   -g, --geninteg   Integritás ellenőrzések generálása a forrásfájlokhoz

en:   -g, --groups         view all members of a package group
hu:   -g, --groups         egy csoport összes tagjának megtekintése

en:   -h, --help       This help
hu:   -h, --help       Ez a segítség

en:   -i, --info           view package information
hu:   -i, --info           csomaginformációk megtekintése

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
hu:   -i, --info           csomaginformációk megtekintése (-ii: backup fájlok is)

en:   -i, --install    Install package after successful build
hu:   -i, --install    Csomagok telepítése sikeres fordítás után

en:   -k, --check          check that the files owned by the package(s) are present
hu:   -k, --check          ellenőrzi, hogy a csomag(ok) által telepített fájlok
                           jelen vannak-e a rendszerben

en:   -k, --dbonly         only remove database entry, do not remove files
hu:   -k, --dbonly         csak az adatbázis-bejegyzést törölje, a fájlokat ne

en:   -l, --list           list the contents of the queried package
hu:   -l, --list           a lekérdezett csomag tartalmának listázása

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
hu:   -l, --list <repó>    egy repó csomagjainak listázása

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
hu:   -m, --foreign        a távoli repókban nem talált csomagok listázása [szűrő]

en:   -m, --nocolor    Disable colorized output messages
hu:   -m, --nocolor    Színezett kimeneti üzenetek kikapcsolása

en:   -n, --nosave         remove configuration files as well
hu:   -n, --nosave         a konfigurációs fájlokat is törölje

en:   -o, --nobuild    Download and extract files only
hu:   -o, --nobuild    Csak a fájlok letöltése és kitömörítése

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
hu:   -o, --owns <fájl>    a <fájl>-t tartalmazó csomag lekérdezése

en:   -p <buildscript> Use an alternate build script (instead of '%s')
hu:   -p <buildscript> Alternatív fordító szkript használata ('%s' helyett)

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
hu:   -p, --file <csomag>  a <csomag> csomagfájl lekérdezése az adatbázis helyett

en:   -p, --print-uris     print out URIs for given packages and their dependencies
hu:   -p, --print-uris     listázza a megadott csomagok és függőségeik URI-jait

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
hu:   -q, --quiet          kevesebb információ mutatása lekérdezésnél és keresésnél

en:   -r, --rmdeps     Remove installed dependencies after a successful build
hu:   -r, --rmdeps     A telepített függőségek eltávolítása sikeres fordítás után

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
hu:   -r, --root <útvonal> alternatív telepítési gyökérkönyvtár beállítása

en:   -s, --recursive      remove dependencies also (that won't break packages)
                           (-ss includes explicitly installed dependencies too)
hu:   -s, --recursive      a függőségeket is távolítsa el (melyeknél ez biztonságos)
                           (-ss a kézzel telepített függőségeket is eltávolítja)

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
hu:   -s, --search <regex> keresés a telepített csomagok között

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
hu:   -s, --search <regex> keresés a távoli csomagadatbázisokban

en:   -s, --syncdeps   Install missing dependencies with pacman
hu:   -s, --syncdeps   A hiányzó függőségek telepítése pacman-nal

en:   -t, --unrequired     list packages not required by any package [filter]
hu:   -t, --unrequired     a többi csomag által nem igényelt csomagok listázása [sz]

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu allows downgrade)
hu:   -u, --sysupgrade     az elavult csomagok frissítése (-uu: ill. downgradelése)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages (that won't break packages)
hu:   -u, --unneeded       a megmaradó csomagok által igényelt csomagok kihagyása

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
hu:   -u, --upgrades       az elavult csomagok listázása [szűrő]

en:   -v, --verbose        be verbose
hu:   -v, --verbose        legyen bőbeszédű

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
hu:   -w, --downloadonly   csak letöltés, de nem telepít/frissít semmit

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
hu:   -y, --refresh        friss csomagadatbázis letöltése a szerverről

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
hu:   ha biztos benne, hogy nem fut másik csomagkezelő,
      akkor eltávolíthatja a %s fájlt

en:  %s is up to date
hu:  a(z) %s naprakész

en:  local database is up to date
hu:  a helyi adatbázis naprakész

en: %s contains CRLF characters and cannot be sourced.
hu: %s CRLF karaktereket tartalmaz, és nem lehet betölteni.

en: %s does not exist or is not a directory.
hu: A %s nem létezik vagy nem egy könyvtár.

en: %s does not exist.
hu: %s nem létezik.

en: %s exists in both '%s' and '%s'
hu: %s létezik ebben: '%s' és ebben: '%s'

en: %s is designated as a HoldPkg.
hu: %s HoldPkgnak lett jelölve.

en: %s is invalid or corrupted
hu: %s hibás vagy sérült

en: %s is not allowed to be empty.
hu: %s nem lehet üres.

en: %s is not allowed to contain hyphens.
hu: %s nem tartalmazhat kötőjeleket.

en: %s is not allowed to start with a hyphen.
hu: %s nem kezdődhet kötőjellel.

en: %s is not available for the '%s' architecture.
hu: %s nem érhető el '%s' architektúrára.

en: %s is owned by %s %s
hu: a %s fájlt a %s %s tartalmazza

en: %s not found, searching for group...
hu: %s nem található, csoportot keresek...

en: %s not found.
hu: %s nem található

en: %s package not found, searching for group...
hu: %s csomag nem található, csoportot keresek...

en: %s was not found in the build directory and is not a URL.
hu: %s nem található a fordítási könyvtárban és nem URL.

en: %s: %d total files, %d missing file(s)
hu: %s: %d fájl, %d hiányzik

en: %s: %s exists in filesystem
hu: %s: %s létezik a fájlrendszerben

en: '%s' does not have a valid archive extension.
hu: '%s' nem érvényes archívum kiterjesztésű.

en: '%s' is not a package file, skipping
hu: '%s' nem egy csomagfájl, kihagyás

en: '%s' is not a valid archive extension.
hu: A '%s' nem egy érvényes archívum kiterjesztés.

en: '%s' is not a valid debug level
hu: a(z) '%s' nem érvényes hibakeresési szint

en: '%s': not found in local db
hu: '%s': nem található a helyi adatbázisban

en: '%s': not found in sync db
hu: '%s': nem található a távoli adatbázisban

en: (none)
hu: (nincs)

en: :: %s conflicts with %s. Remove %s?
hu: :: %s ütközik a következővel: %s. Eltávolítja a %s-t?

en: :: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
hu: :: %s az IgnorePkg/IgnoreGroup része. Mégis telepíti?

en: :: %s-%s: local version is newer. Upgrade anyway?
hu: :: %s-%s: a helyi verzió újabb. Mégis "frissíti"?

en: :: %s: conflicts with %s
hu: :: %s: ütközik a következővel: %s

en: :: %s: requires %s
hu: :: %s: igényli a következőt: %s

en: :: Do you want to cancel the current operation
    :: and upgrade these packages now?
hu: :: Megszakítja a jelenlegi jelenlegi műveletet,
    :: és telepíti ezeket a csomagokat most?

en: :: File %s is corrupted. Do you want to delete it?
hu: :: A %s fájl sérült. Kívánja törölni?

en: :: Install %s from group %s?
hu: :: Telepíti %s-t a(z) %s csoportból?

en: :: Install whole content?
hu: :: A teljes tartalom telepítése?

en: :: Remove %s from group %s?
hu: :: Eltávolítja %s-t a(z) %s csoportból?

en: :: Replace %s with %s/%s?
hu: :: Lecseréli %s-t erre: %s/%s?

en: :: Retrieving packages from %s...
hu: :: Csomagok letöltése a(z) %s repóból...

en: :: Starting full system upgrade...
hu: :: Teljes rendszerfrissítés indítása...

en: :: Synchronizing package databases...
hu: :: A csomagadatbázisok szinkronizálása...

en: :: The following packages should be upgraded first :
hu: :: A következő csomagok telepítése javasolt elsőként:

en: :: group %s (including ignored packages):
hu: :: %s csoport (mellőzött csomagok is):

en: :: group %s:
hu: :: %s csoport:

en: :: the following package(s) cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
hu: :: az alábbi csomago(ka)t nem lehet telepíteni feloldhatatlan függőségek miatt:

en: A package has already been built, installing existing package...
hu: Egy csomag már le lett fordítva, létező csomag telepítése...

en: A package has already been built. (use -f to overwrite)
hu: Egy csomag már le lett fordítva. (használja a -f -et a felülíráshoz)

en: Aborting...
hu: Megszakítás...

en: Adding %s...
hu: %s hozzáadása...

en: Adding delta '%s'
hu: '%s' delta hozzáadása

en: Adding install script...
hu: Telepítő szkript hozzáadása...

en: Adding package '%s'
hu: '%s' csomag hozzáadása

en: Adding package changelog...
hu: Csomag változáslista hozzáadása...

en: An entry for '%s' already existed
hu: Egy bejegyzés a '%s'-hez már létezett

en: Architecture   :
hu: Architektúra    :

en: Backup Files:
hu: Backup fájlok:

en: Because pacman uses many small files to keep track of packages,\nthere is a tendency for these files to become fragmented over time.\nThis script attempts to relocate these small files into one\ncontinuous location on your hard drive. The result is that the hard\ndrive should be able to read them faster, since the hard drive head\ndoes not have to move around the disk as much.\n
hu: Mivel a pacman sok kicsi fájlt használ ahhoz, hogy figyelemmel kövesse\na csomagokat, van egy tendencia arra, hogy ezek a kis fájlok töredezetté\nválnak az idő során. Ez a szkript megkísérli ezen kis fájlokat egy folyamatos\nhelyre rakni a merevlemezen. Az eredmény az, hogy a merevlemez gyorsabban\nkellene, hogy olvassa őket, mivel a merevlemez fej nem kell, hogy olyan sokat\nmozogjon.

en: Build Date     :
hu: Fordítás ideje  :

en: Build Failed.
hu: A fordítás nem sikerült.

en: Cache directory: %s
hu: Gyorsítótár könyvtár: %s

en: Cannot create temp directory for database building.
hu: Nem sikerült létrehozni az ideiglenes könyvtárat az adatbázis építéséhez.

en: Cannot find openssl.
hu: Az openssl nem található.

en: Cannot find the sudo binary! Is sudo installed?
hu: Nem található a sudo bináris! Telepítve van a sudo?

en: Cannot find the xdelta3 binary! Is xdelta3 installed?
hu: Nem található az xdelta3 bináris! Telepítve van az xdelta3?

en: Checking Buildtime Dependencies...
hu: Fordítási függőségek ellenőrzése...

en: Checking Runtime Dependencies...
hu: Futtatási függőségek ellenőrzése...

en: Checking integrity...
hu: Integritás ellenőrzése...

en: Cleaning up ALL files from %s.
hu: MINDEN fájl takaítása %s -ből.

en: Cleaning up...
hu: Tisztítás...

en: Compressed Size: %6.2f K
hu: Tömörített méret: %6.2f K

en: Compressing man and info pages...
hu: A man és info oldalak tömörítése...

en: Compressing package...
hu: Csomag tömörítése....

en: Compressing source package...
hu: Forráscsomag tömörítése...

en: Computing md5 checksums...
hu: Md5 összegek számolása...

en: Conflicts With :
hu: Ütközik         :

en: Could not resolve all dependencies.
hu: Nem sikerült teljesíteni az összes függőséget.

en: Creating 'deltas' db entry...
hu: 'deltas' db bejegyzés létrehozása...

en: Creating 'depends' db entry...
hu: 'depends' db bejegyzés létrehozása...

en: Creating 'desc' db entry...
hu: 'desc' db bejegyzés létrehozása...

en: Creating package...
hu: Csomag létrehozása...

en: Creating source package...
hu: Forrás csomag létrehozása...

en: Creating updated database file '%s'
hu: Frissített adatbázis fájl '%s' létrehozása

en: Database directory cleaned up
hu: Adatbáziskönyvtár kitakarítva

en: Database directory: %s
hu: Adatbáziskönyvtár: %s

en: Delta matching '%s' not found.
hu: Nem található '%s'-nek megfelelő delta.

en: Depends On     :
hu: Függ            :

en: Description    :
hu: Leírás          :

en: Determining latest bzr revision...
hu: Legfrissebb bzr revízió meghatározása...

en: Determining latest cvs revision...
hu: Legfrissebb cvs revízió meghatározása...

en: Determining latest darcs revision...
hu: Legfrissebb darcs revízió meghatározása...

en: Determining latest git revision...
hu: Legfrissebb git revízió meghatározása...

en: Determining latest hg revision...
hu: Legfrissebb hg revízió meghatározása...

en: Determining latest svn revision...
hu: Legfrissebb svn revízió meghatározása...

en: Do not use the '-F' option. This option is only for use by makepkg.
hu: Ne hasnzálja a '-F' opciót. Ezt az opciót csak a makepkg használhatja.

en: Do you want to remove %s?
hu: El kívánja távolítani következőt: %s?

en: Do you want to remove ALL files from cache?
hu: Törölni kívánja az ÖSSZES fájlt a gyorsítótárból?

en: Do you want to remove outdated packages from cache?
hu: Törölni kívánja az elavult csomagokat a gyorsítótárból?

en: Do you want to remove these packages?
hu: El kívánja távolítani ezeket a csomagokat?

en: Do you want to remove uninstalled packages from cache?
hu: Törölni kívánja az eltávolított csomagokat a gyorsítótárból?

en: Do you want to remove unused repositories?
hu: El kívánja távolítani a nem használt repókat?

en: Download Size  : %6.2f K
hu: Letöltendő méret: %6.2f K

en: Downloading %s...
hu: %s letöltése...

en: ERROR:
hu: HIBA:

en: ERROR: Can not create temp directory for database building.
hu: HIBA: Nem sikerült létrehozni az ideiglenes könyvtárat az adatbázis építéshez.

en: Entering fakeroot environment...
hu: Belépés a fakeroot környezetbe...

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
hu: Hibák léptek fel, nem frissült csomag.

en: Example for GPL'ed software: license=('GPL').
hu: GPL-es szoftverekhez példa: license=('GPL').

en: Example:  repo-add /path/to/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0.pkg.tar.gz
hu: Példa:  repo-add /útvonal/ide/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0.pkg.tar.gz

en: Example:  repo-remove /path/to/repo.db.tar.gz kernel26
hu: Példa:  repo-remove /útvonal/ide/repo.db.tar.gz kernel26

en: Explicitly installed
hu: Kézzel telepítve

en: Extracting %s with %s
hu: %s kitömörítése a %s programmal

en: Extracting Sources...
hu: Források kitömörítése...

en: Extracting database to a temporary location...
hu: Adatbázis kitömörítése egy ideiglenes helyre...

en: FAILED
hu: HIBA

en: Failed to acquire lockfile: %s.
hu: A zároló fájl megszerzése nem sikerült: %s.

en: Failed to create package file.
hu: Nem sikerült létrehozni a csomagfájlt.

en: Failed to create source package file.
hu: Nem sikerült létrehozni a forráscsomagfájlt.

en: Failed to extract %s
hu: %s kitömörítése nem sikerült

en: Failed to install all missing dependencies.
hu: Nem sikerült telepíteni minden függőséget.

en: Failed to install built package(s).
hu: Nem sikerült a lefordított csomag(ok) telepítése.

en: Failed to remove installed dependencies.
hu: Nem sikerült törölni a telepített függőségeket.

en: Failure while downloading %s
hu: Hiba %s letöltése közben

en: Fakeroot must be installed if using the 'fakeroot' option
hu: A fakeroot -nak telepítve kell lennie, ha a 'fakeroot' opciót használja

en: File %s does not seem to be a valid package, remove it?
hu: A %s fájl érvénytelen csomagnak tűnik, eltávolítja?

en: File '%s' not found.
hu: A '%s' fájl nem található.

en: Finished making: %s
hu: Létrehozás befejezve: %s

en: Finished. Your pacman database has been optimized.
hu: Befejezve. A Ön pacman adatbázisa optimalizálva lett.

en: Found %s in build dir
hu: %s megtalálva a fordító könyvtárban

en: Generating .PKGINFO file...
hu: .PKGINFO fájl generálása...

en: Generating checksums for source files...
hu: A forrás fájlok ellenőrzőösszegeinek generálása....

en: Groups         :
hu: Csoportok       :

en: Held by process %s
hu: a(z) %s folyamat használja

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
hu: HoldPkg csomagot találtam a cél listában. Biztos benne, hogy folytatja?

en: If -p is not specified, makepkg will look for '%s'
hu: Ha a -p nincs megadva, a makepkg a '%s'-et fogja keresni

en: In addition, please run makepkg -C outside of your cache directory.
hu: Ezenkívül, kérem futtassa a makepkg -C parancsot a gyorsítótár könyvtáron kívül.

en: Install Date   :
hu: Telepítés ideje :

en: Install Reason :
hu: Telepítés oka   :

en: Install Script :
hu: Telepítő szkript:

en: Install script %s not found.
hu: A %s telepítő szkript nem található.

en: Install scriptlet (%s) does not exist.
hu: A telepítő szkript (%s) nem létezik.

en: Installed Size : %6.2f K
hu: Telepített méret: %6.2f K

en: Installed as a dependency for another package
hu: Egy másik csomag függőségeként lett telepítve

en: Installing missing dependencies...
hu: Hiányzó függőségek telepítése...

en: Integrity check FAILED, reverting to old database.
hu: Az integritás ellenőrzés HIBÁT JELZETT, visszaállás a régi adatbázisra.

en: Integrity checks (%s) differ in size from the source array.
hu: Az integritás ellenőrzések (%s) méretben különböznek a forrás tömbtől.

en: Integrity checks are missing.
hu: Az integritás ellenőrzések hiányoznak.

en: Invalid command name '%s' specified.
hu: Érvénytelen '%s' parancsnév lett meghatározva.

en: Invalid integrity algorithm '%s' specified.
hu: Érvénytelen integritás algoritmust megadva: '%s'.

en: Invalid package file '%s'.
hu: Érvénytelen csomagfájl '%s'.

en: Leaving fakeroot environment.
hu: A fakeroot környezet elhagyása.

en: Licenses       :
hu: Licencek        :

en: MD5 Sum        :
hu: MD5 Sum         :

en: MD5sum'ing the old database...
hu: A régi adatbázis MD5summolása...

en: MISSING		%s
hu: HIÁNYZIK		%s

en: MODIFIED	%s
hu: MÓDOSÍTVA	%s

en: Making and MD5sum'ing the new database...
hu: Az új adatbázis létrehozása és MD5summolása...

en: Making package: %s
hu: Csomag készítése: %s

en: Missing Dependencies:
hu: Hiányzó függőségek:

en: Missing dependencies cannot be installed or removed as a normal user
hu: A hiányzó függőségek nem telepíthetők vagy távolíthatók el normál felhasználóként

en: Missing pkg/ directory.
hu: Hiányzó pkg/ könyvtár.

en: NO
hu: NEM

en: NOT FOUND
hu: NEM TALÁLHATÓ

en: Name           :
hu: Név             :

en: New optional dependencies for %s
hu: A(z) %s csomag új opcionális függőségei:

en: No
hu: Nem

en: No files have been removed.
hu: Nem került fájl eltávolításra.

en: No package owns %s
hu: Egyik csomag sem tartalmazza a következőt: %s

en: No packages modified, nothing to do.
hu: Nem módosultak csomagok, nincs mit tenni.

en: No packages remain, creating empty database.
hu: Nem maradt csomag, üres adatbázis létrehozása.

en: None
hu: Nincs

en: Not Modified	%s
hu: Nem módosítva	%s

en: Note that many packages may need a line added to their %s
hu: Vegye figyelembe, hogy sok csomagnak szüksége lehet egy sor hozzáadására a %s-ben

en: One or more files did not pass the validity check!
hu: Egy vagy több fájl nem ment át az eredetiség ellenőrzésen!

en: Optional Deps  :
hu: Opcionális függ.:

en: Optional dependencies for %s
hu: A(z) %s csomag opcionális függőségei:

en: Options:
hu: Opciók:

en: Package matching '%s' not found.
hu: Nem található '%s'-nek megfelelő csomag.

en: Packager       :
hu: Csomagoló       :

en: Packaging Failed.
hu: A csomagolás nem sikerült.

en: Pacman failed to install missing dependencies.
hu: A Pacman nem tudta telepíteni a hiányzó függőségeket.

en: Pacman lock file was found. Cannot run while pacman is running.
hu: A pacman zároló fájlt találtam. Ez az eszköz nem futtatható, miközben a pacman fut.

en: Pacman returned a fatal error (%i): %s
hu: A Pacman végzetes hibával tért vissza (%i): %s

en: Part of the package group has already been built. (use -f to overwrite)
hu: A csomagcsoport egy része már le lett fordítva. (használja a -f -et a felülíráshoz)

en: Passed
hu: Rendben

en: Please add a license line to your %s!
hu: Kérem adjon license sort a %s -jéhez!

en: Please rerun makepkg without the --asroot flag.
hu: Kérem futtassa újra a makepkg -t az --asrool opció nélkül.

en: Problem removing files; you may not have correct permissions in %s
hu: Probléma a fájlok eltávolítása közben; lehet, hogy nincs megfelelő jogosultsága %s -ben

en: Proceed with download?
hu: Kezdődhet a letöltés?

en: Proceed with installation?
hu: Kezdődhet a telepítés?

en: Provides       :
hu: Szolgáltatja    :

en: Provides array cannot contain comparison (< or >) operators.
hu: A Provides tömb nem tartalmazhat összehasonlító (< vagy >) operátorokat.

en: Purging other files...
hu: Más fájlok kitisztítása...

en: Remove (%d):
hu: Eltávolítás (%d):

en: Removing doc files...
hu: Doc fájlok eltávolítása...

en: Removing empty directories...
hu: Üres könyvtárak eltávolítása...

en: Removing existing entry '%s'...
hu: Létező '%s' bejegyzés eltávolítása...

en: Removing existing pkg/ directory...
hu: Létező pkg/ könyvtár eltávolítása...

en: Removing libtool .la files...
hu: A libtool .la fájlok eltávolítása...

en: Replaces       :
hu: Lecseréli       :

en: Repository     :
hu: Repó            :

en: Repository file '%s' could not be created.
hu: A '%s' tároló fájlt nem sikerült létrehozni.

en: Repository file '%s' is not a proper pacman database.
hu: A '%s' tároló fájl nem egy megfelelő pacman adatbázis.

en: Repository file '%s' was not found.
hu: A '%s' tároló fájl nem található.

en: Required By    :
hu: Igényli         :

en: Retrieving Sources...
hu: Források letöltése...

en: Rotating database into place...
hu: Adatbázis helyre forgatása...

en: Running makepkg as an unprivileged user will result in non-root
hu: A makepkg nem jogosult felhasználóként való futtatása a csomagolt

en: Running makepkg as root is a BAD idea and can cause
hu: A makepkg root-ként való futtatása ROSSZ ötlet, és

en: Searching for delta '%s'...
hu: '%s' delta keresése...

en: Searching for package '%s'...
hu: '%s' csomag keresése...

en: Skipping dependency checks.
hu: Függőség ellenőrzések kihagyása.

en: Skipping source extraction       -- using existing src/ tree
hu: Források kitömörítésének kihagyása       -- létező src/ fa használata

en: Skipping source integrity checks -- using existing src/ tree
hu: Források integritás ellenőrzésének kihagyása -- létező src/ fa használata

en: Skipping source retrieval        -- using existing src/ tree
hu: Források letöltésének kihagyása        -- létező src/ fa használata

en: Source cache cleaned.
hu: A forrás gyorsítótár kitakarítva.

en: Source destination must be defined in %s.
hu: A forrás állomást meg kell adni %s -ben.

en: Source package created: %s
hu: Forráscsomag létrehozva: %s

en: Sources are ready.
hu: A források készen állnak.

en: Starting %s()...
hu: %s() indítása...

en: Starting build()...
hu: build() indítása...

en: Stripping debugging symbols from binaries and libraries...
hu: Hibakereső szimbólumok kivétele a binárisokból és könyvtárakból...

en: Syncing database to disk...
hu: Adatbázis szinkronizálása a lemezre...

en: Tar'ing up %s failed.
hu: %s becsomagolása nem sikerült.

en: Tar'ing up %s...
hu: %s becsomagolása...

en: Targets (%d):
hu: Célok (%d):

en: The --asroot option is meant for the root user only.
hu: Az --asroot opció a root felhasználónak lett szánva.

en: The download program %s is not installed.
hu: A letöltő %s program nincs telepítve.

en: The package directory is empty, there is nothing to repackage!
hu: A csomag könyvtár üres, nincs mit csomagolni!

en: The package group has already been built, installing existing packages...
hu: A csomagcsoport már le lett fordítva, létező csomagok telepítése...

en: The package group has already been built. (use -f to overwrite)
hu: A csomagcsoport már le lett fordítva. (használja a -f -et a felülíráshoz)

en: The source directory is empty, there is nothing to build!
hu: A forrás könyvtár üres, nincs mit fordítani!

en: There is no agent set up to handle %s URLs. Check %s.
hu: Nincs beállítva ügynök a %s URL kezelésére. Ellenőrizze %s -t.

en: These options can be passed to pacman:
hu: Ezen opciókat lehet átadni a pacman-nak:

en: Tidying install...
hu: Telepítés takarítása...

en: Total Download Size:    %.2f MB
hu: Teljes letöltendő méret:   %.2f MB

en: Total Installed Size:   %.2f MB
hu: Teljes telepített méret:   %.2f MB

en: Total Removed Size:   %.2f MB
hu: Teljes eltávolított méret:   %.2f MB

en: URL            :
hu: URL             :

en: Unable to find source file %s for extraction.
hu: Nem található a %s forrásfájl a kitömörítéshez.

en: Unable to find source file %s to generate checksum.
hu: A %s forrásfájl nem található az ellenőrzőösszeg generálásához.

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Untar'ing %s failed.
hu: %s kicsomagolása nem sikerült.

en: Usage: %s [options]
hu: Használat: %s [opciók]

en: Usage: %s [pacman_db_root]
hu: Használat: %s [pacman_db_root]

en: Usage: repo-add [-q] <path-to-db> <package|delta> ...\n
hu: Használat: repo-add [-q] <útvonal-a-db-hez> <csomag|delta> ...\n

en: Usage: repo-remove [-q] <path-to-db> <packagename|delta> ...\n\n
hu: Használat: repo-remove [-q] <útvonal-a-db-hez> <csomagnév|delta> ...\n\n

en: Use the -q/--quiet flag to minimize output to basic messages, warnings,\nand errors\n\n
hu: Használja a -q/--quiet opciót, hogy minimalizálja a kimenetet az alapvető\nüzenetekre, figyelmeztetésekre és hibákra\n\n

en: Using cached copy of %s
hu: %s gyorsítótárazott másolatának használata

en: Validating source files with %s...
hu: Forrásfájlok eredetiségének ellenőrzése ezzel: %s...

en: Version        :
hu: Verzió          :

en: Version found: %s
hu: Megtalált verzió: %s

en: WARNING:
hu: FIGYELMEZTETÉS:

en: Y
hu: I

en: YES
hu: IGEN

en: Yes
hu: Igen

en: You do not have write permission to store downloads in %s.
hu: Nincs írási jogosultsága ahhoz, hogy itt tároljon letöltéseket: %s.

en: You must have correct permissions to optimize the database.
hu: Megfelelő jogosultságai kell, hogy legyenek az adatbázis optimalizálásához.

en: [Y/n]
hu: [I/n]

en: [y/N]
hu: [i/N]

en: \0--holdver and --forcever cannot both be specified
hu: \0--holdver és --forcever nem adható meg egyszerre

en: applying deltas...
hu: delták alkalmazása...

en: cannot determine ownership of a directory
hu: könyvtár tulajdonos-csomagját nem lehet megállapítani

en: cannot determine real path for '%s': %s
hu: nem állapítható meg a valódi útvonal a(z) '%s' számára: %s

en: checking delta integrity...
hu: delták integritásának ellenőrzése...

en: checking dependencies...
hu: függőségek vizsgálata...

en: checking for file conflicts
hu: fájlütközések vizsgálata

en: checking for file conflicts...
hu: fájlütközések vizsgálata...

en: checking package integrity...
hu: csomagok integritásának ellenőrzése...

en: config file %s could not be read.
hu: a %s konfigurációs fájl nem olvasható.

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
hu: %s konfigurációs fájl, %d. sor: Minden direktívának egy szekcióhoz kell tartoznia.

en: config file %s, line %d: bad section name.
hu: %s konfigurációs fájl, %d. sor: hibás szekciónév.

en: config file %s, line %d: directive '%s' not recognized.
hu: %s konfigurációs fájl, %d. sor: a '%s' direktíva nem értelmezhető.

en: config file %s, line %d: syntax error in config file- missing key.
hu: %s konfigurációs fájl, %d. sor: szintaktikai hiba- hiányzó kulcs.

en: could not access cache directory
hu: nem sikerült elérni a gyorsítótár könyvtárát

en: could not access database directory
hu: nem sikerült elérni az adatbáziskönyvtárt

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
hu: nem sikerült a szerver URL beállítása a(z) '%s' adatbázison: %s (%s)

en: could not calculate checksums for %s
hu: nem sikerült a(z) %s ellenőrző összegének számítása

en: could not chdir to download directory %s
hu: nem sikerült belépni a %s letöltési könytárba

en: could not create new cache directory
hu: nem sikerült létrehozni az új gyorsítótár könyvtárát

en: could not register '%s' database (%s)
hu: nem sikerült regisztrálni a(z) '%s' adatbázist (%s)

en: could not register 'local' database (%s)
hu: nem sikerült regisztrálni a 'local' adatbázist (%s)

en: could not remove cache directory
hu: nem sikerült törölni a gyorsítótár könyvtárát

en: could not remove repository directory
hu: nem sikerült törölni a repó könyvtárát

en: diff tool was not found, please install diffutils.
hu: A diff eszköz nem található, kérem telepítse a diffutils -t.

en: downloading %s...
hu: %s letöltése...

en: error:
hu: hiba:

en: error: %s
hu: hiba: %s

en: failed to commit transaction (%s)
hu: nem sikerült végrehajtani a tranzakciót (%s)

en: failed to init transaction (%s)
hu: nem sikerült inicializálni a tranzakciót (%s)

en: failed to initialize alpm library (%s)
hu: nem sikerült inicializálni az alpm könyvtárat (%s)

en: failed to prepare transaction (%s)
hu: nem sikerült előkészíteni a tranzakciót (%s)

en: failed to read file '%s': %s
hu: nem sikerült olvasni a '%s' fájlt: %s

en: failed to release transaction (%s)
hu: nem sikerült lezárni a tranzakciót (%s)

en: failed to synchronize any databases
hu: nem sikerült szinkronizálni egyik adatbázist sem

en: failed to update %s (%s)
hu: nem sikerült a(z) %s frissítése (%s)

en: failed.
hu: sikertelen.

en: file path too long
hu: a fájl útvonal túl hosszú

en: file(s)
hu: fájl(ok)

en: function:
hu: függvény:

en: function: %s
hu: függvény: %s

en: generating %s with %s...
hu: %s létrehozása %s segítségével...

en: group "%s" was not found
hu: a(z) "%s" csoport nem található

en: in the BUILDENV array in %s.
hu: a %s BUILDENV tömbjében.

en: installing
hu: telepítés:

en: installing %s...
hu: %s telepítése...

en: invalid option
hu: érvénytelen opció

en: invalid value for 'CleanMethod' : '%s'
hu: hibás 'CleanMethod' érték: '%s'

en: loading package data...
hu: csomag adatainak betöltése...

en: looking for inter-conflicts...
hu: belső ütközések keresése...

en: malloc failure: could not allocate %zd bytes
hu: malloc hiba: nem sikerült %zd bájtot lefoglalni

en: missing package function for split package '%s'
hu: hiányzó csomag funkció a(z) '%s' hasított csomaghoz

en: no URL for package: %s
hu: hiányzó URL a(z) %s csomagnál

en: no changelog available for '%s'.
hu: nem áll rendelkezésre változási napló a(z) '%s' csomaghoz.

en: no file was specified for --owns
hu: nincs megadva fájl a --owns számára

en: no operation specified (use -h for help)
hu: nincs megadva egyetlen művelet sem (használja a '-h'-t segítségért)

en: no targets specified (use -h for help)
hu: nincs megadva egyetlen cél sem (használja a '-h'-t segítségért)

en: no usable package repositories configured.
hu: egyetlen használható csomagrepó sincs beállítva.

en: only one operation may be used at a time
hu: csak egy művelet hajtható végre egyszerre

en: operation
hu: művelet

en: operations:
hu: műveletek:

en: options
hu: opciók

en: options array contains unknown option '%s'
hu: Az options tömb ismeretlen '%s' opciót tartalmaz.

en: ownership of the packaged files. Try using the fakeroot environment by
hu: fájlok nem-root tulajdonúságát fogja eredményezni. Próbálja meg a fakeroot

en: package "%s" not found
hu: a(z) "%s" csomag nem található

en: package '%s' was not found
hu: a(z) '%s' csomag nem található

en: package '%s' was not found in repository '%s'
hu: a(z) '%s' csomag nem található a(z) '%s' repóban

en: package(s)
hu: csomag(ok)

en: pacman was not found in PATH; skipping dependency checks.
hu: A pacman nem található a PATH-ban; függőség ellenőrzések kihagyása.

en: pacman-optimize is a little hack that should improve the performance\nof pacman when reading/writing to its filesystem-based database.\n\n
hu: A pacman-optimize egy kis hack, aminek javítani kellene a pacman\nteljesítményét amikor olvas/ír a fájlrendszer alapú adatbázisát.\n\n

en: permanent, catastrophic damage to your system. If you
hu: maradandó, katasztrofális sérülést tud okozni az Ön rendszerének.

en: placing 'fakeroot' in the BUILDENV array in %s.
hu: környezetet használni, a 'fakeroot' opció %s BUILDENV tömbjébe helyezésével.

en: problem adding cachedir '%s' (%s)
hu: hiba történt a(z) '%s' gyorsítótár-könyvtár hozzáadása során (%s)

en: problem setting dbpath '%s' (%s)
hu: hiba történt a(z) '%s' adatbáziskönyvtár beállítása során (%s)

en: problem setting logfile '%s' (%s)
hu: hiba történt a(z) '%s' naplófájl beállítása során (%s)

en: problem setting rootdir '%s' (%s)
hu: hiba történt a(z) '%s' telepítési gyökérkönyvtár beállítása során (%s)

en: removing
hu: eltávolítás:

en: removing %s...
hu: %s eltávolítása...

en: removing all files from cache...
hu: az összes fájl törlése a gyorsítótárból...

en: removing old packages from cache...
hu: a régi csomagok törlése a gyorsítótárból...

en: repo-add will update a package database by reading a package file.\nMultiple packages to add can be specified on the command line.\n\n
hu: A repo-add frissíti a csomag adatbázist egy csomagfájl olvasásával.\nTöbb hozzáadandó csomagot a parancssorban lehet megadni.\n\n

en: repo-remove will update a package database by removing the package name\nspecified on the command line from the given repo database. Multiple\npackages to remove can be specified on the command line.\n\n
hu: A repo-remove frissíti a csomag adatbázist egy csomagnév eltávolításával\nami a parancssorban van megadva a megadott adatbázisból. Több \neltávolítandó csomagot a parancssorban lehet megadni.\n\n

en: repository "%s" was not found.
hu: a(z) "%s" repó nem található.

en: repository '%s' does not exist
hu: hiba: a(z) '%s' repó nem létezik

en: requires an argument
hu: egy paramétert igényel

en: resolving dependencies...
hu: függőségek feloldása...

en: root path too long
hu: a telepítési gyökérkönyvtár útvonal túl hosszú

en: running XferCommand: fork failed!
hu: XferCommand futtatása: sikertelen fork!

en: skipping target: %s
hu: cél kihagyása: %s

en: success!
hu: sikeres.

en: such as arch=('%s').
hu: például arch=('%s').

en: the -f and --force options are no longer recognized
hu: a -f és --force opciók többé nincsenek kezelve

en: unrecognized option
hu: ismeretlen opció

en: upgrading
hu: frissítés:

en: upgrading %s...
hu: %s frissítése...

en: usage
hu: használat

en: use options=(force) in the PKGBUILD instead
hu: használja az options=(force) a PKGBUILD-ben helyette

en: warning:
hu: figyelmeztetés:

en: warning: %s
hu: figyelmeztetés: %s

en: wish to run as root, please use the --asroot option.
hu: Ha root-ként kívánja futtatna, kérem használja az --asroot opciót.

en: without sudo; install and configure sudo to auto-resolve dependencies.
hu: sudo nélkül; telepítse és állítsa be a sudo -t, hogy automatikusan feloldhatóak legyenek a függőségek.

en: you cannot perform this operation unless you are root.
hu: ez a művelet csak rendszergazdaként hajtható végre.
