Pacman package manager 3.3.1 - en to kk translation catalogue (430 entries)

en: 
    Do you want to skip the above package(s) for this upgrade?
kk: 
    Осы жаңарту үшін жоғарыдағы дестелереді аттап өтеміз бе?

en: 
    errors occurred, no packages were upgraded.
kk: 
    қателер орын алды, дестелер жаңартылмады.

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
kk: 
    опцияларды қарап шығу үшін '%s { -h --help}' басқа әрекеттермен бірге қолданыңыз

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
kk:                        Бұл бағдарлама GNU General Public License
                           аясында еркін таратылуы мүмкін.

en:       --allsource  Generate a source-only tarball including downloaded sources
kk:       --source     Бастапқы кодалар бар, жүктеліп алынған файлдармен қоса, архивті құру

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
kk:       --asdeps         дестелерді нақты емес орнатылған қылып орнату

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
kk:       --asexplicit     дестелерді нақты орнатылған қылып орнату

en:       --asroot     Allow makepkg to run as root user
kk:       --asroot     makepkg үшін root атынан қосылуға рұқсат беру

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
kk:       --cachedir <бума> басқа кэш бумасын қолдану

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
kk:       --config <жолы>  басқа баптаулар файлын қолдану

en:       --debug          display debug messages
kk:       --debug          жөндеу хабарламаларын көрсету

en:       --holdver    Prevent automatic version bumping for development PKGBUILDs
kk:       --holdver    Өндірістегі PKGBUILD-тар үшін автоматты нұсқалардың өзгеруін болдырмау

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
kk:       --ignore <десте> жаңарту кезінде дестені елемеу (бірнеше рет қолданылуы мүмкін)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
kk:       --ignoregroup <топ>
              жаңарту кезінде топты елемеу (бірнеше рет қолданылуы мүмкін)

en:       --logfile <path> set an alternate log file
kk:       --logfile <жолы> басқа лог файлын қолдану

en:       --needed         don't reinstall up to date packages
kk:       --needed         ескірмеген дестелерге тиіспеу

en:       --noconfirm      Do not ask for confirmation when resolving dependencies
kk:       --noconfirm      Тәуелділіктерді шешу кезінде растауды сұрамау

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
kk:       --noconfirm      растауды сұрамау

en:       --noprogressbar  Do not show a progress bar when downloading files
kk:       --noprogressbar  Файлдарды жүктеп алу кезінде үрдіс жолағын көрсетпеу

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
kk:       --noprogressbar  файлдарды жүктеу кезінде үрдіс жолағын көрсетпеу

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
kk:       --noscriptlet    орнату скриптер бар болса, оларды орындамау

en:       --skipinteg  Do not fail when integrity checks are missing
kk:       --skipinteg  Бүтіндікке тексеру жоқ болған кезде құлап түспеу

en:       --source     Generate a source-only tarball without downloaded sources
kk:       --source      Бастапқы кодалар бар, жүктеліп алынған файлдардары жоқ, архивті құру

en:     Are you sure you wish to do this?
kk:     Осыны жасауға сенімдісіз бе?

en:     Remove whole content?
kk:     Құраманың барлығын өшіру керек пе?

en:   --config <config> Use an alternate config file (instead of '%s')
kk:   --config <config> Басқа баптаулар файлын қолдану ('%s' орнына)

en:   -A, --ignorearch Ignore incomplete arch field in %s
kk:   -А --ignorearch %s ішіндегі толық емес arch жолын елемеу

en:   -C, --cleancache Clean up source files from the cache
kk:   -C, --cleancache Кэшті бастапқы файлдардан тазарту

en:   -L, --log        Log package build process
kk:   -L, --log        Жинау үрдісін лог файлға жазу

en:   -R, --repackage  Repackage contents of the package without rebuilding
kk:   -R, --repackage  Компиляциясыз-ақ десте құрамасын қайта дестеге жинау

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
kk:   -b, --dbpath <жолы>  басқа дерекқорды қолдану

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
kk:   -c, --cascade        дестені мен оған тәуелді болып тұрған дестелерді өшіру

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
kk:   -c, --changelog      дестенің өзгерістер тарихын көрсету

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
kk:   -c, --clean          кэштен ескі дестелерді өшіру (-cc барлығы үшін)

en:   -c, --clean      Clean up work files after build
kk:   -c, --clean      Жасаудан кейін қалған керек емес файлдарды өшіру

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
kk:   -d, --deps           тәуелділік ретінде орнатылған барлық дестелер тізімін шығару [фильтр]

en:   -d, --nodeps         skip dependency checks
kk:   -d, --nodeps         тәуелділіктерді тексермеу

en:   -d, --nodeps     Skip all dependency checks
kk:   -d, --nodeps     Тәуелділіктерді тексермеу

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
kk:   -e, --explicit       нақты орнатылған барлық дестелер тізімін шығару [фильтр]

en:   -e, --noextract  Do not extract source files (use existing src/ dir)
kk:   -e, --noextract  Бастапқы файлдарды тарқатпау (src/ ішінде барларды қолдану)

en:   -f, --force          force install, overwrite conflicting files
kk:   -f, --force          мәжбүрлі орнату, ерегісетін файлдар алмастырылады

en:   -f, --force      Overwrite existing package
kk:   -f, --force      Бар болып тұрған дестені алмастыру

en:   -g, --geninteg   Generate integrity checks for source files
kk:   -g, --geninteg   Бастапқы файлдардың бүтіндігін тексеру үшін ақпаратты дайындау

en:   -g, --groups         view all members of a package group
kk:   -g, --groups         бұл топтағы барлық дестелер тізімін шығару

en:   -h, --help       This help
kk:   -h, --help       Осы көмек ақпараты

en:   -i, --info           view package information
kk:   -i, --info           десте ақпаратын қарау

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
kk:   -i, --info           десте ақпаратын шығару (-ii резервті көшірмелері үшін)

en:   -i, --install    Install package after successful build
kk:   -i, --install    Сәтті жинаудан кейін дестені орнату

en:   -k, --check          check that the files owned by the package(s) are present
kk:   -k, --check          дестеге қатысты файлдардың бар-жоғын тексеру

en:   -k, --dbonly         only remove database entry, do not remove files
kk:   -k, --dbonly         тек дерекқордағы жазбаны өшіру, файлдарды қалдыру

en:   -l, --list           list the contents of the queried package
kk:   -l, --list           сұранған дестенің құрамасын тізіп шығару

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
kk:   -l, --list <repo>    бұл репозиторийде бар барлық дестелер тізімін шығару

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
kk:   -m, --foreign        дерекқор(лар)дан табылмаған барлық дестелер тізімін шығару [фильтр]

en:   -m, --nocolor    Disable colorized output messages
kk:   -m, --nocolor    Түрлі-түсті хабарламаларды сөндіру

en:   -n, --nosave         remove configuration files as well
kk:   -n, --nosave         дестемен қоса баптаулар файлдарын өшіру

en:   -o, --nobuild    Download and extract files only
kk:   -o, --nobuild    Файлдарды тек жүктеп алу мен тарқату

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
kk:   -o, --owns <файл>    құрамында <файл> бар дестені табу

en:   -p <buildscript> Use an alternate build script (instead of '%s')
kk:   -p <buildscript> Жинау үшін басқа скриптті қолдану ('%s' орнына)

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
kk:   -p, --file <десте>   ақпаратты десте файлынан алу, дерекқордан емес

en:   -p, --print-uris     print out URIs for given packages and their dependencies
kk:   -p, --print-uris     көрсетілген дестелер мен олардың тәуелділіктерін жүктеу сілтемелерін шығару

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
kk:   -q, --quiet          сұранымдар мен іздеу кезінде аздау ақпаратты көрсету

en:   -r, --rmdeps     Remove installed dependencies after a successful build
kk:   -r, --rmdeps     Сәтті жинаудан кейін орнатылған тәуелділіктерді өшіру

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
kk:   -r, --root <жолы>    басқа түбірлік буманы көрсету

en:   -s, --recursive      remove dependencies also (that won't break packages)
                           (-ss includes explicitly installed dependencies too)
kk:   -s, --recursive      тәуелділіктермен бірге өшіру (басқа дестелерге зиян келтірмесе)
                           (-ss нақты орнатылған тәуелділіктерін қоса)

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
kk:   -s, --search <regex> көрсетілген жолды жергілікті орнатылған дестелер ішінен іздеу

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
kk:   -s, --search <regex> қашықтағы репозиторийлардың ішінен көрсетілген мәтінді іздеу

en:   -s, --syncdeps   Install missing dependencies with pacman
kk:   -s, --syncdeps   Керек тәуелділіктерді pacman көмегімен орнату

en:   -t, --unrequired     list packages not required by any package [filter]
kk:   -t, --unrequired     ешбір десте керек етпейтін барлық дестелер тізімін шығару [фильтр]

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu allows downgrade)
kk:   -u, --sysupgrade     орнатылған дестелерді жаңарту (-uu нұсқасын төмендету үшін)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages (that won't break packages)
kk:   -u, --unneeded       керек емес дестелерді өшіру (бұл басқа дестелерге зиян келтірмейді)

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
kk:   -u, --upgrades       ескірген дестелер тізімін шығару [фильтр]

en:   -v, --verbose        be verbose
kk:   -v, --verbose        көбірек ақпаратты шығару

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
kk:   -w, --downloadonly   дестелерді серверден жүктеп алу, бірақ орнатпау

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
kk:   -y, --refresh        дестелердің жаңа дерекқорларын серверден жүктеп алу

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
kk:   pacman қазір қосылып тұрмағанына сенімді болсаңыз
      %s өшіре аласыз

en:  %s is up to date
kk:  %s ескірмеді

en:  local database is up to date
kk: жергілікті дерекқор ескірмеді

en: %s contains CRLF characters and cannot be sourced.
kk: %s құрамында CRLF таңбалары бар және оны қосуға болмайды.

en: %s does not exist or is not a directory.
kk: %s жоқ болып тұр немесе ол бума емес.

en: %s does not exist.
kk: %s жоқ болып тұр.

en: %s exists in both '%s' and '%s'
kk: %s қазір '%s' пен '%s' құрамында бар

en: %s is designated as a HoldPkg.
kk: %s қазір HoldPkg ішінде көрсетілген.

en: %s is invalid or corrupted
kk: %s қате не зақымдалған

en: %s is not allowed to be empty.
kk: %s бос болмауы керек.

en: %s is not allowed to contain hyphens.
kk: %s ішінде дефис болмауы керек.

en: %s is not allowed to start with a hyphen.
kk: %s дефистан басталмауы керек.

en: %s is not available for the '%s' architecture.
kk: %s '%s' архитектурасы үшін қолданылмайды.

en: %s is owned by %s %s
kk: %s қазір %s %s иелігінде

en: %s not found, searching for group...
kk: %s табылмады, топ ізделуде...

en: %s not found.
kk: %s табылмады.

en: %s package not found, searching for group...
kk: %s дестесі табылмады, топ ізделуде...

en: %s was not found in the build directory and is not a URL.
kk: Жасалу бумасында %s табылмады және ол URL емес.

en: %s: %d total files, %d missing file(s)
kk: %s: %d барлық файлдар, %d файл жоқ

en: %s: %s exists in filesystem
kk: %s: %s файлдық жүйеде бар болып тұр

en: '%s' does not have a valid archive extension.
kk: '%s' дұрыс архив кеңейтілуіне ие емес.

en: '%s' is not a package file, skipping
kk: '%s' десте файлы емес, өткізіледі

en: '%s' is not a valid archive extension.
kk: '%s' архивтің дұрыс кеңейтуі емес.

en: '%s' is not a valid debug level
kk: '%s' - жөндеудің қате деңгейі

en: '%s': not found in local db
kk: '%s': жергілікті дерекқор ішінен табылмады

en: '%s': not found in sync db
kk: '%s': дерекқор ішінен табылмады

en: (none)
kk: (бос)

en: :: %s conflicts with %s. Remove %s?
kk: :: %s нұсқасы %s нұсқасымен ерегісіп тұр. %s өшіруді қалайсыз ба?

en: :: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
kk: :: %s қазір IgnorePkg ішінде көрсетілген. Сонда да орнату керек пе?

en: :: %s-%s: local version is newer. Upgrade anyway?
kk: :: %s-%s: орнатылған нұсқасы жаңа болып тұр. Сонда да жаңартуды қалайсыз ба?

en: :: %s: conflicts with %s
kk: :: %s: ерегіседі %s

en: :: %s: requires %s
kk: :: %s: қазір %s сұрап тұр

en: :: Do you want to cancel the current operation
    :: and upgrade these packages now?
kk: :: Сіз ағымдағы әрекетті үзу мен бұл дестелерді
    :: қазір жаңартуды қалайсыз ба?

en: :: File %s is corrupted. Do you want to delete it?
kk: :: %s файлы зақымдалған. Оны өшіруді қалайсыз ба?

en: :: Install %s from group %s?
kk: :: %s дестесін %s тобынан орнату керек пе?

en: :: Install whole content?
kk: :: Толығымен орнату керек пе?

en: :: Remove %s from group %s?
kk: :: %s дестесін %s тобынан өшіру керек пе?

en: :: Replace %s with %s/%s?
kk: :: %s нұсқасын %s/%s нұсқасымен алмастыруды қалайсыз ба?

en: :: Retrieving packages from %s...
kk: :: Дестелер %s серверінен алынуда...

en: :: Starting full system upgrade...
kk: :: Жүйені толық жаңарту басталуда...

en: :: Synchronizing package databases...
kk: :: Дестелер дерекқоры синхрондалуда...

en: :: The following packages should be upgraded first :
kk: :: Бұл дестелер бірінші болып жаңартылады :

en: :: group %s (including ignored packages):
kk: :: топ %s (елемейтін дестелермен қоса):

en: :: group %s:
kk: :: %s тобы:

en: :: the following package(s) cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
kk: :: келесі десте(лер) шешілмейтін тәуелділіктер себебінен жаңартуға келмейді:

en: A package has already been built, installing existing package...
kk: Десте жиналған, бар болып тұрған десте орнатылуда...

en: A package has already been built. (use -f to overwrite)
kk: Десте жиналып тұр. (алмастыру үшін -f қолданыңыз)

en: Aborting...
kk: Үзу...

en: Adding %s...
kk: %s қосылуда...

en: Adding delta '%s'
kk: '%s' дельтасы қосылуда

en: Adding install script...
kk: Орнату скрипті қосылуда...

en: Adding package '%s'
kk: '%s' дестесі қосылуда

en: Adding package changelog...
kk: Дестенің өзгерістер тарихы қосылуда...

en: An entry for '%s' already existed
kk: '%s' үшін жазба бар болып тұр

en: Architecture   :
kk: Архитектурасы         :

en: Backup Files:
kk: Резервті файлдар      :

en: Because pacman uses many small files to keep track of packages,\nthere is a tendency for these files to become fragmented over time.\nThis script attempts to relocate these small files into one\ncontinuous location on your hard drive. The result is that the hard\ndrive should be able to read them faster, since the hard drive head\ndoes not have to move around the disk as much.\n
kk: Дестелерді бақылау үшін pacman көп кішкентай файлдарды қолданған соң,\nуақыт өте ол файлдар диск бойында тарап, фрагментацияға әкеп соғады.\nБұл скрипт ол файлдарды дискідегі үзіліссіз орнастыруға тырысады.\nНәтижесінде қатты диск ол файлдарды тезірек оқуы керек,\nөйткені дискіге енді аздау әрекеттер жасау керек болады.\n

en: Build Date     :
kk: Жиналған күні         :

en: Build Failed.
kk: Дестені құру сәтсіз аяқталды.

en: Cache directory: %s
kk: Кэш бумасы: %s

en: Cannot create temp directory for database building.
kk: Дерекқорды жасау үшін уақытша буманы құру мүмкін емес.

en: Cannot find openssl.
kk: openssl табылмады.

en: Cannot find the sudo binary! Is sudo installed?
kk: Sudo бинарлық файлы табылмады! Sudo орнатылған ба?

en: Cannot find the xdelta3 binary! Is xdelta3 installed?
kk: xdelta3 бинарлық файлы табылмады! xdelta3 орнатылған ба?

en: Checking Buildtime Dependencies...
kk: Дестені жинау үшін керек тәуелділіктерді тексеру...

en: Checking Runtime Dependencies...
kk: Қосылу үшін керек тәуелділіктерді тексеру...

en: Checking integrity...
kk: Бүтіндігі тексерілуде...

en: Cleaning up ALL files from %s.
kk: БАРЛЫҚ файлдарды %s ішінен өшіру.

en: Cleaning up...
kk: Тазарту...

en: Compressed Size: %6.2f K
kk: Архив көлемі          : %6.2f Kб

en: Compressing man and info pages...
kk: man мен info парақтарын сығу...

en: Compressing package...
kk: Десте сығылуда...

en: Compressing source package...
kk: Бастапқы кодалар дестесі сығылуда...

en: Computing md5 checksums...
kk: Бақылау md5 сомаларын есептеу...

en: Conflicts With :
kk: Ерегіседі             :

en: Copyright (C) 2006-2008 Aaron Griffin <aaron@archlinux.org>.\nCopyright (c) 2007-2008 Dan McGee <dan@archlinux.org>.\n\nThis is free software; see the source for copying conditions.\nThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.\n
kk: Copyright (C) 2006-2008 Aaron Griffin <aaron@archlinux.org>.\nCopyright (C) 2007-2008 Dan McGee <dan@archlinux.org>.\nБұл еркін бағдарламалық қамтама; көшірме жасау шарттарын бастапқы кодында қараңыз.\nБірақ олар заңдарға қайшы келмейтініне КЕПІЛДЕМЕ ЖОҚ.

en: Copyright (c) 2006-2009 Pacman Development Team <pacman-dev@archlinux.org>.\nCopyright (C) 2002-2006 Judd Vinet <jvinet@zeroflux.org>.\n\nThis is free software; see the source for copying conditions.\nThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.\n
kk: Copyright (c) 2006-2009 Pacman-ды өндіру тобы <pacman-dev@archlinux.org>.\nCopyright (C) 2002-2006 Judd Vinet <jvinet@zeroflux.org>.\n\nБұл еркін бағдарламалық қамтама; көшірме жасау шарттарын бастапқы кодында қараңыз.\nБірақ олар заңдарға қайшы келмейтініне КЕПІЛДЕМЕ ЖОҚ.

en: Could not resolve all dependencies.
kk: Барлық тәуелділіктерді шешу мүмкін емес.

en: Creating 'deltas' db entry...
kk: ДҚ ішінде 'deltas' жазбасын құру...

en: Creating 'depends' db entry...
kk: ДҚ ішінде 'depends' жазбасын құру...

en: Creating 'desc' db entry...
kk: ДҚ ішінде 'desc' жазбасын құру...

en: Creating package...
kk: Дестені құру...

en: Creating source package...
kk: Бастапқы кодалар дестесі құрылуда...

en: Creating updated database file '%s'
kk: Жаңартылған дерекқор %s файлын құру

en: Database directory cleaned up
kk: Дерекқор бумасы тазартылды

en: Database directory: %s
kk: Дерекқор бумасы: %s

en: Delta matching '%s' not found.
kk: '%s' сәйкес дельта табылмады.

en: Depends On     :
kk: Тәуелді               :

en: Description    :
kk: Анықтамасы            :

en: Determining latest bzr revision...
kk: bzr ішінен соңғы нұсқасы анықталуда...

en: Determining latest cvs revision...
kk: cvs ішінен соңғы нұсқасы анықталуда...

en: Determining latest darcs revision...
kk: darcs ішінен соңғы нұсқасы анықталуда...

en: Determining latest git revision...
kk: git ішінен соңғы нұсқасы анықталуда...

en: Determining latest hg revision...
kk: hg ішінен соңғы нұсқасы анықталуда...

en: Determining latest svn revision...
kk: svn ішінен соңғы нұсқасы анықталуда...

en: Do not use the '-F' option. This option is only for use by makepkg.
kk: '-F' опциясын қолданбаңыз. Ол тек makepkg өзі қолдануға арналған.

en: Do you want to remove %s?
kk: %s өшіруді қалайсыз ба?

en: Do you want to remove ALL files from cache?
kk: Кэш ішінен БАРЛЫҚ файлдарды өшіруді қалайсыз ба?

en: Do you want to remove outdated packages from cache?
kk: Кэш ішінен ескірген дестелерді өшіруді қалайсыз ба?

en: Do you want to remove these packages?
kk: Бұл дестелерді өшіруді қалайсыз ба?

en: Do you want to remove uninstalled packages from cache?
kk: Кэш ішінен орнатылмаған дестелерді өшіруді қалайсыз ба?

en: Do you want to remove unused repositories?
kk: Қолданылмайтын репозиторийларды өшіруді қалайсыз ба?

en: Download Size  : %6.2f K
kk: Жүктелетін көлем      : %6.2f Kб

en: Downloading %s...
kk: %s жүктелуде...

en: ERROR:
kk: ҚАТЕ:

en: ERROR: Can not create temp directory for database building.
kk: ҚАТЕ: Дерекқорды құру үшін уақытша буманы жасау мүмкін емес.

en: Entering fakeroot environment...
kk: fakeroot ортасына кіру...

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
kk: Қателер табылды, дестелер жаңартылмады.

en: Example for GPL'ed software: license=('GPL').
kk: GPL лицензиялы бағдарламалар үшін мысал: license=('GPL').

en: Example:  repo-add /path/to/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0.pkg.tar.gz
kk: Мысалы:  repo-add /репозиторийге/дейін/жол.db.tar.gz pacman-3.0.0.pkg.tar.gz

en: Example:  repo-remove /path/to/repo.db.tar.gz kernel26
kk: Мысалы:  repo-remove /репозиторийге/дейін/жол.db.tar.gz kernel26

en: Explicitly installed
kk: Нақты орнатылған

en: Extracting %s with %s
kk: %s тарқатылуда %s көмегімен

en: Extracting Sources...
kk: Бастапқы кодаларын тарқату...

en: Extracting database to a temporary location...
kk: Дерекқор уақытша бумаға тарқатылуда...

en: FAILED
kk: ҚАТЕ

en: Failed to acquire lockfile: %s.
kk: Оқшау файлын алу мүмкін емес: %s.

en: Failed to create package file.
kk: Десте файлын құру сәтсіз аяқталды.

en: Failed to create source package file.
kk: Бастапқы кодалар десте файлын құру сәтсіз аяқталды..

en: Failed to extract %s
kk: %s тарқату мүмкін емес

en: Failed to install all missing dependencies.
kk: Барлық тәуелділіктерін орнату мүмкін емес.

en: Failed to install built package(s).
kk: Жиналған десте(лер)ні орнату қатемен аяқталды.

en: Failed to remove installed dependencies.
kk: Барлық орнатылған тәуелділіктерді өшіру мүмкін емес.

en: Failure while downloading %s
kk: %s жүктелуі қатемен аяқталды

en: Fakeroot must be installed if using the 'fakeroot' option
kk: fakeroot орнатылған болу керек егер 'fakeroot' опциясы

en: File %s does not seem to be a valid package, remove it?
kk: %s файлы дұрыс дестеге ұқсамайды, оны өшіру керек пе?

en: File '%s' not found.
kk: '%s' файлы табылмады.

en: Finished making: %s
kk: Жинау аяқталды: %s

en: Finished. Your pacman database has been optimized.
kk: Аяқталды. pacman дерекқоры ыңғайлатылды.

en: Found %s in build dir
kk: Жасалу бумасында %s табылды

en: Generating .PKGINFO file...
kk: .PKGINFO файлын құру...

en: Generating checksums for source files...
kk: Бастапқы кодалар файлдарының бақылау сомалары есептелуде...

en: Groups         :
kk: Топтар                :

en: Held by process %s
kk: Ұстап тұрған үрдісі %s

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
kk: HoldPkg мақсаттар тізімінде табылды. Жалғастырамыз ба?

en: If -p is not specified, makepkg will look for '%s'
kk: Егер -p опциясы көрсетілмесе, makepkg '%s' іздейді

en: In addition, please run makepkg -C outside of your cache directory.
kk: Қосымша, кэш бумасының сыртында makepkg -C командасын орындаңыз.

en: Install Date   :
kk: Орнатылған күні       :

en: Install Reason :
kk: Орнату себебі         :

en: Install Script :
kk: Орнату скрипті        :

en: Install script %s not found.
kk: Орнату скрипті %s табылмады.

en: Install scriptlet (%s) does not exist.
kk: Орнату скрипті (%s) жоқ болып тұр.

en: Installed Size : %6.2f K
kk: Орнатылған көлемі     : %6.2f Kб

en: Installed as a dependency for another package
kk: Басқа дестенің тәуелділігі ретінде орнатылған

en: Installing missing dependencies...
kk: Керек тәуелділіктерін орнату...

en: Integrity check FAILED, reverting to old database.
kk: Бүтіндікті тексеру ҚАТЕМЕН АЯҚТАЛДЫ, ескі дерекқор қолданылады.

en: Integrity checks (%s) differ in size from the source array.
kk: Бүтіндігін тексерудің (%s) бастапқы массивіндегі мәндерден өлшемдері басқа.

en: Integrity checks are missing.
kk: Бүтіндігін тексеру жоқ болып тұр.

en: Invalid command name '%s' specified.
kk: Қате '%s' команда аты көрсетілген.

en: Invalid integrity algorithm '%s' specified.
kk: Қате '%s' алгоритмі көрсетілген.

en: Invalid package file '%s'.
kk: '%s' десте файлы қате.

en: Leaving fakeroot environment.
kk: fakeroot ортасынан шығу.

en: Licenses       :
kk: Лицензиясы            :

en: MD5 Sum        :
kk: MD5 сомасы            :

en: MD5sum'ing the old database...
kk: Ескі дерекқордың MD5 сомасы есептелуде...

en: MISSING		%s
kk: ЖОҚ БОЛЫП ТҰР		%s

en: MODIFIED	%s
kk: ӨЗГЕРТІЛГЕН	%s

en: Making and MD5sum'ing the new database...
kk: Жаңа дерекқор құрылуда мен MD5 сомасы есептелуде...

en: Making package: %s
kk: Дестені жинау: %s

en: Missing Dependencies:
kk: Керек тәуелділіктер:

en: Missing dependencies cannot be installed or removed as a normal user
kk: Жетпеген тәуелділіктер кәдімгі пайдаланушы атынан  sudo қолданбай орнатуға

en: Missing pkg/ directory.
kk: pkg/ бумасы жоқ болып тұр.

en: NOT FOUND
kk: ТАБЫЛМАДЫ

en: Name           :
kk: Аты                   :

en: New optional dependencies for %s
kk: %s үшін жаңа қосымша тәуелділіктер

en: No
kk: Жоқ

en: No files have been removed.
kk: Файлдар өшірілмеді.

en: No package owns %s
kk: Бірде-бір десте құрамында %s жоқ

en: No packages modified, nothing to do.
kk: Дестелер өзгермеді, істейтін ешнәрсе жоқ.

en: None
kk: Көрсетілмеген

en: Not Modified	%s
kk: Өзгертілмеген	%s

en: Note that many packages may need a line added to their %s
kk: Есте сақтаңыз, көптеген дестелер үшін %s ішіне

en: One or more files did not pass the validity check!
kk: Бір немесе бірнеше файлдар бүтіндікті тексеруден өтпеді!

en: Optional Deps  :
kk: Қосымша тәуелділіктер :

en: Optional dependencies for %s
kk: %s үшін қосымша тәуелділіктер

en: Options:
kk: Опциялар:

en: Package matching '%s' not found.
kk: '%s' сәйкес келетін десте табылмады.

en: Packager       :
kk: Дестені жинаған       :

en: Packaging Failed.
kk: Дестені жинау сәтсіз аяқталды.

en: Pacman failed to install missing dependencies.
kk: Pacman керек тәуелділіктерін орната алмады.

en: Pacman lock file was found. Cannot run while pacman is running.
kk: Pacman'ның оқшаулау файлы табылды. Pacman қосулы тұрғанда оны қайта қосуға болмайды.

en: Pacman returned a fatal error (%i): %s
kk: Pacman қатаң қатемен аяқталды (%i): %s

en: Part of the package group has already been built. (use -f to overwrite)
kk: Дестелер тобының бір бөлігі жиналған болып тұр. (алмастыру үшін -f қолданыңыз)

en: Passed
kk: Аяқталды

en: Please add a license line to your %s!
kk: Өзініңіздің %s ішіне лицензия жолын қосыңыз!

en: Please rerun makepkg without the --asroot flag.
kk: Қазір makepkg қайтадан --asroot опциясыз қосыңыз.

en: Problem removing files; you may not have correct permissions in %s
kk: Файлдарды өшіру мүмкін емес; сіздің құқығыңыз %s ішінде аз шығар

en: Proceed with download?
kk: Жүктеуді бастау керек пе?

en: Proceed with installation?
kk: Орнатуды бастау керек пе?

en: Provides       :
kk: Ұсынады               :

en: Provides array cannot contain comparison (< or >) operators.
kk: Ұсынылатын тізім ішінде салыстыру (< немесе >) таңбалары болмауы керек.

en: Purging other files...
kk: Басқа файлдардан тазарту...

en: Remove (%d):
kk: Өшіру (%d):

en: Removing doc files...
kk: doc файлдарын өшіру...

en: Removing empty directories...
kk: Бос бумаларды өшіру...

en: Removing existing entry '%s'...
kk: Бар болып тұрған '%s' жазбасын өшіру...

en: Removing existing pkg/ directory...
kk: Бар болып тұрған pkg/ бумасын өшіру...

en: Removing libtool .la files...
kk: libtool .la файлдарын өшіру...

en: Replaces       :
kk: Алмастырады           :

en: Repository     :
kk: Репозиторийі          :

en: Repository file '%s' could not be created.
kk: '%s' репозиторий файлын жасау мүмкін емес.

en: Repository file '%s' is not a proper pacman database.
kk: '%s' репозиторий файлы pacman дерекқоры үшін дұрыс файлы емес.

en: Repository file '%s' was not found.
kk: '%s' репозиторий файлы табылмады.

en: Required By    :
kk: Осыны талап ететіндер :

en: Retrieving Sources...
kk: Бастапқы кодалар файлдарын алу...

en: Rotating database into place...
kk: Жаңа дерекқор орнына апарылуда...

en: Running makepkg as an unprivileged user will result in non-root
kk: makepkg бағдарламасын әкімші емес пайдаланушы атынан қосу нәтижесінде

en: Running makepkg as root is a BAD idea and can cause
kk: makepkg бағдарламасын root атынан жіберу -- ӨТЕ ЖАМАН әрекет, ол

en: Searching for delta '%s'...
kk: '%s' дельтасы ізделуде...

en: Searching for package '%s'...
kk: '%s' дестесін іздеу...

en: Skipping dependency checks.
kk: Тәуелділіктерді тексеруді аттап кету.

en: Skipping source extraction       -- using existing src/ tree
kk: Бастапқы кода файлдарын тарқату орындалмайдыі  -- src/ ішінде барлар қолданылады

en: Skipping source integrity checks -- using existing src/ tree
kk: Бастапқы кода файлдардың бүтіндігін тексеру орындалмайды  -- src/ ішінде барлар қолданылады

en: Skipping source retrieval        -- using existing src/ tree
kk: Бастапқы кода файлдарды алу орындалмайды  -- src/ ішінде барлар қолданылады

en: Source cache cleaned.
kk: Бастапқы кодалар кэші тазартылды.

en: Source destination must be defined in %s.
kk: Бастапқы кодтардың орны %s ішінде көрсетілуі керек.

en: Source package created: %s
kk: Бастапқы кодалар дестесі құрылған: %s

en: Sources are ready.
kk: Бастапқы файлдар дайын.

en: Starting %s()...
kk: %s() қосылуда...

en: Starting build()...
kk: build() қосылуда...

en: Syncing database to disk...
kk: :: Дестелер дерекқоры синхрондалуда...

en: Tar'ing up %s failed.
kk: %s tar ішіне сығу мүмкін емес.

en: Tar'ing up %s...
kk: %s tar ішіне сығу ...

en: Targets (%d):
kk: Мақсаттар (%d):

en: The --asroot option is meant for the root user only.
kk: Бұл --asroot опциясы тек root үшін қолданылады.

en: The download program %s is not installed.
kk: %s жүктемелер бағдарламасы орнатылмаған.

en: The package directory is empty, there is nothing to repackage!
kk: Десте бумасы бос. Қайта сығу үшін ешнәрсе жоқ!

en: The package group has already been built, installing existing packages...
kk: Дестелер тобы жиналған болып тұр, бар дестелерді орнату...

en: The package group has already been built. (use -f to overwrite)
kk: Дестелер тобы жиналған болып тұр. (алмастыру үшін -f қолданыңыз)

en: The source directory is empty, there is nothing to build!
kk: Бастапқы кодалар бумасы бос. Жинайтын ешнәрсе жоқ!

en: There is no agent set up to handle %s URLs. Check %s.
kk: URL %s өңдеу үшін агент орнатылмады. %s тексеріңіз.

en: These options can be passed to pacman:
kk: Келесі опциялар pacman-ға беріле алады:

en: Tidying install...
kk: Тазарту...

en: Total Download Size:    %.2f MB
kk: Жүктеліп алынатын көлем:   %.2f Мб

en: Total Installed Size:   %.2f MB
kk: Орнатылатын көлем      :   %.2f Мб

en: Total Removed Size:   %.2f MB
kk: Өшірілетін көлем:   %.2f Мб

en: URL            :
kk: URL                   :

en: Unable to find source file %s for extraction.
kk: Тарқату үшін %s файлы табылмады.

en: Unable to find source file %s to generate checksum.
kk: Бақылау сомасын есептеу үшін %s бастапқы кода файлы табылмады.

en: Unknown
kk: Белгісіз

en: Untar'ing %s failed.
kk: %s tar'ын тарқату қатемен аяқталды

en: Usage: %s [options]
kk: Қолданылуы: %s [опциялар]

en: Usage: %s [pacman_db_root]
kk: Қолданылуы: %s [pacman_ДҚ_түбірі]

en: Usage: repo-add [-q] <path-to-db> <package|delta> ...\n
kk: Қолданылуы: repo-add [-q] <ДҚ-дейін-жол> <десте|дельта> ...\n

en: Usage: repo-remove [-q] <path-to-db> <packagename|delta> ...\n\n
kk: Қолданылуы: repo-remove [-q] <ДҚ-дейін-жол> <десте|дельта> ...\n\n

en: Use the -q/--quiet flag to minimize output to basic messages, warnings,\nand errors\n\n
kk: Негізгі хабарламалар, ескертулер, қателер шығысын азайту үшін -q/--quiet\nжалаушасын қолданыңыз\n\n

en: Using cached copy of %s
kk: Кэш ішінен %s көшірмесі қолданылады

en: Validating source files with %s...
kk: %s көмегімен бастапқы кодалар файлдарын тексеру...

en: Version        :
kk: Нұсқасы               :

en: Version found: %s
kk: Табылған нұсқасы: %s

en: WARNING:
kk: ЕСКЕРТУ:

en: Yes
kk: Бар

en: You do not have write permission to store downloads in %s.
kk: Жүктеліп алынған файлдарды %s ішіне сақтау үшін жазу құқығыңыз жоқ.

en: You must have correct permissions to optimize the database.
kk: Дерекқорды ыңғайлату үшін сіздің керек құқығыңыз болуы керек.

en: \0--holdver and --forcever cannot both be specified
kk: \0--holdver мен --forcever опцияларын бірге қолдануға болмайды

en: applying deltas...
kk: дельталар іске асырылуда...

en: cannot determine ownership of a directory
kk: бума иесін анықтау мүмкін емес

en: cannot determine real path for '%s': %s
kk: '%s' үшін шын жолды анықтау мүмкін емес: %s

en: checking delta integrity...
kk: дельта бүтіндігі тексерілуде...

en: checking dependencies...
kk: тәуелділіктер тексерілуде...

en: checking for file conflicts
kk: файл ерегістерін тексеру

en: checking for file conflicts...
kk: файлдар ерегістері тексерілуде...

en: checking package integrity...
kk: дестенің бүтіндігі тексерілуде...

en: config file %s could not be read.
kk: %s баптаулар файлын оқу мүмкін емес.

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
kk: баптаулар файлы %s, жол %d: бар директивалар секциялардың ішінде болуы керек.

en: config file %s, line %d: bad section name.
kk: баптаулар файлы %s, жол %d: секцияның аты қате.

en: config file %s, line %d: directive '%s' not recognized.
kk: баптаулар файлы %s, жол %d: '%s' директивасы белгісіз

en: config file %s, line %d: syntax error in config file- missing key.
kk: баптаулар файлы %s, жол %d: синтаксис қатесі - кілт жоқ.

en: could not access cache directory
kk: кэш бумасына жету мүмкін емес

en: could not access database directory
kk: дерекқор бумасына жету мүмкін емес

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
kk: '%s' дерекқорына сервер адресін қосу мүмкін емес: %s (%s)

en: could not calculate checksums for %s
kk: %s үшін бақылау сомаларын есептеу мүмкін емес

en: could not chdir to download directory %s
kk: %s жүктеме бумасына өту мүмкін емес

en: could not create new cache directory
kk: кэш үшін жаңа буманы құру мүмкін емес

en: could not register '%s' database (%s)
kk: '%s' (%s) дерекқорын тіркеу мүмкін емес

en: could not register 'local' database (%s)
kk: жергілікті дерекқорды тіркеу мүмкін емес (%s)

en: could not remove cache directory
kk: кэш бумасын өшіру мүмкін емес

en: could not remove repository directory
kk: репозиторий бумасын өшіру мүмкін емес

en: diff tool was not found, please install diffutils.
kk: diff утилитасы табылмады, diffutils орнатыңыз.

en: downloading %s...
kk: %s жүктелуде...

en: error:
kk: қате:

en: error: %s
kk: қате: %s

en: failed to commit transaction (%s)
kk: әрекетті аяқтау мүмкін емес (%s)

en: failed to init transaction (%s)
kk: әрекетті бастау қатемен аяқталды (%s)

en: failed to initialize alpm library (%s)
kk: alpm жинағын іске қосу мүмкін емес (%s)

en: failed to prepare transaction (%s)
kk: әрекетті дайындау қатемен аяқталды (%s)

en: failed to read file '%s': %s
kk: '%s' файлын оқу мүмкін емес: %s

en: failed to release transaction (%s)
kk: әрекетті жалғастыру қатемен аяқталды (%s)

en: failed to synchronize any databases
kk: бірде-бір дерекқорды синхрондау мүмкін емес

en: failed to update %s (%s)
kk: %s жаңарту мүмкін емес (%s)

en: failed.
kk: қатемен аяқталды.

en: file path too long
kk: файл жолы тым ұзын

en: file(s)
kk: файл(дар)

en: function:
kk: функциясы:

en: function: %s
kk: функциясы: %s

en: generating %s with %s...
kk: %s құрылуда %s көмегімен...

en: group "%s" was not found
kk: "%s" тобы табылмады

en: in the BUILDENV array in %s.
kk: BUILDENV массивінде %s ішінде қолданылса.

en: installing
kk: орнатылуда

en: installing %s...
kk: %s орнатылуда...

en: invalid option
kk: қате опция

en: invalid value for 'CleanMethod' : '%s'
kk: 'CleanMethod' үшін мәні қате : '%s'

en: loading package data...
kk: десте мәліметін оқу...

en: looking for inter-conflicts...
kk: дестелер арасындағы ерегістерін тексеру...

en: malloc failure: could not allocate %zd bytes
kk: malloc қатесі: %zd байт орынды бөлу мүмкін емес

en: missing package function for split package '%s'
kk: '%s' дестесін бөлу үшін package функциясы жоқ болып тұр

en: no URL for package: %s
kk: десте үішн URL табылмады: %s

en: no changelog available for '%s'.
kk: '%s' үшін өзгерістер тарихы жоқ.

en: no file was specified for --owns
kk: --owns үшін файл көрсетілмеді

en: no operation specified (use -h for help)
kk: әрекет көрсетілмеді (көмек үшін -h қолданыңыз)

en: no targets specified (use -h for help)
kk: мақсаттар көрсетілмеді (көмек үшін -h қолданыңыз)

en: no usable package repositories configured.
kk: бірде-бір репозиторий тиісті түрде бапталмаған.

en: only one operation may be used at a time
kk: бір уақытта тек бір әрекет орындалуы мүмкін

en: operation
kk: әрекет

en: operations:
kk: әрекеттер:

en: options
kk: опциялар

en: options array contains unknown option '%s'
kk: белгісіз опция '%s'

en: ownership of the packaged files. Try using the fakeroot environment by
kk: иесі root емес дестелердің құрылуына әкеледі. fakeroot ортасын қолданып көріңіз,

en: package "%s" not found
kk: "%s" дестесі табылмады

en: package '%s' was not found
kk: '%s' дестесі табылмады

en: package '%s' was not found in repository '%s'
kk: '%s' дестесі '%s' репозиторий ішінен табылмады

en: package(s)
kk: десте(лер)

en: pacman was not found in PATH; skipping dependency checks.
kk: pacman PATH ішінде табылмады; тәуелділіктерді тексеруді аттап кету.

en: pacman-optimize is a little hack that should improve the performance\nof pacman when reading/writing to its filesystem-based database.\n\n
kk: pacman-optimize - бұл кішкентай қу әрекет, ол pacman'ның жылдамдығын\nфайлдық жүйеге негізделген дерекқорға жазу/оқу кезінде арттыра алады.\n\n

en: permanent, catastrophic damage to your system. If you
kk: жүйеңіздің қайтарылмас зақымдалуына әкеп соғуы мүмкін.

en: placing 'fakeroot' in the BUILDENV array in %s.
kk: %s ішіндегі BUILDENV массивіне 'fakeroot' опциясын қосу.

en: problem adding cachedir '%s' (%s)
kk: '%s' кэш бумасын қосқанда қате кетті (%s)

en: problem setting dbpath '%s' (%s)
kk: '%s' дерекқорына жол табылмады (%s)

en: problem setting logfile '%s' (%s)
kk: '%s' лог-файлын қолдану қатесі (%s)

en: problem setting rootdir '%s' (%s)
kk: '%s' түбірлік буманы орнатуда қате кетті (%s)

en: removing
kk: өшірілуде

en: removing %s...
kk: %s өшірілуде...

en: removing all files from cache...
kk: кэш ішінен барлық файлдар өшірілуде...

en: removing old packages from cache...
kk: кэш ішінен ескірген дестелер өшірілуде...

en: repo-add will update a package database by reading a package file.\nMultiple packages to add can be specified on the command line.\n\n
kk: repo-add десте файлдың ақпаратың оқу арқылы дестелердің дерекқорын жаңартады.\nБірнеше дестені қосу үшін олардың барлығын көрсетіңіз.\n\n

en: repo-remove will update a package database by removing the package name\nspecified on the command line from the given repo database. Multiple\npackages to remove can be specified on the command line.\n\n
kk: repo-remove көрсетілген дерекқордан көрсетілген дестені өшіріп,\nдерекқорды жаңартады. Бірнеше дестені көрсете аласыз\n\n

en: repository "%s" was not found.
kk: "%s" репозиторийі табылмады.

en: repository '%s' does not exist
kk: '%s' репозиторийі жоқ болып тұр

en: requires an argument
kk: аргументті талап етеді

en: resolving dependencies...
kk: тәуелділіктер шешілуде...

en: root path too long
kk: түбірлік жол тым ұзын

en: running XferCommand: fork failed!
kk: XferCommand орындау: үрдісті жасау сәтсіз аяқталды!

en: skipping target: %s
kk: мақсатты аттап өту: %s

en: success!
kk: сәтті аяқталды!

en: such as arch=('%s').
kk: arch=('%s') жолын қосу міндетті.

en: the -f and --force options are no longer recognized
kk: -f пен --force опцияларына енді қолдау жоқ

en: unrecognized option
kk: белгісіз опция

en: upgrading
kk: жаңартылуда

en: upgrading %s...
kk: %s жаңартылуда...

en: usage
kk: қолданылуы

en: use options=(force) in the PKGBUILD instead
kk: олардың орнына PKGBUILD ішінде options=(force) қолданыңыз

en: warning:
kk: ескерту:

en: warning: %s
kk: ескерту: %s

en: wish to run as root, please use the --asroot option.
kk: makepkg root атынан қосам десеңіз, --asroot
    опциясын қолданыңыз.

en: without sudo; install and configure sudo to auto-resolve dependencies.
kk: болмайды; sudo бағдарламасын орнатып, баптаңыз

en: you cannot perform this operation unless you are root.
kk: Бір әрекетті жасай алмайсыз, өйткені сіз әкімші емессіз (root).
