Pacman package manager 3.3.1 - en to no translation catalogue (436 entries)

en: 
    Do you want to skip the above package(s) for this upgrade?
no: 
    Vil du hoppe over følgende pakke(r) for denne oppgraderingen?

en: 
    errors occurred, no packages were upgraded.
no: 
    feil oppstod, ingen pakker ble oppgradert.

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
no: 
    Bruk '%s {-h --help}' sammen med en operasjon for tilgjengelige alternativer

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
no: 		 Dette programet kan fritt distribueres, ved rammene
                           som GNU Gereral Public License setter.

en:       --allsource  Generate a source-only tarball including downloaded sources
no:      --allsource   Generer en tar-ball som kun inneholder kilder.
    Inkluderer nedlastende kilder

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
no:       --asdeps         installér pakker som om andre pakker er avhengig av dem

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
no:       --asexplicit     installér pakker som manuelt installert

en:       --asroot     Allow makepkg to run as root user
no:       --asroot     Tillater makepkg å kjøre som rot-bruker

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
no:       --cachedir <mappe> bruk en alternativ plassering for mellomlagring av pakker

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
no:       --config <fil>   bruk en alternativ konfigurasjonsfil

en:       --debug          display debug messages
no:       --debug          viser feilsøkingsbeskjeder

en:       --holdver    Prevent automatic version bumping for development PKGBUILDs
no:      --holdver    Forhindrer automatisk versjonshopp for utvikler-pakker

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
no:       --ignore <pakke>   ignorer en pakkeoppgradering (kan bli brukt mer enn én gang)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
no:      --ignoregroup    ignorer en gruppeoppgradering (kan bli brukt mer enn én gang)

en:       --logfile <path> set an alternate log file
no:       --logfile <fil>  bruk en alternativ loggfil

en:       --needed         don't reinstall up to date packages
no:       --needed         ikke reinstaller pakker som er oppdaterte

en:       --noconfirm      Do not ask for confirmation when resolving dependencies
no:      --noconfirm      Ikke spør etter bekreftelse under oppløsning av avhengigheter

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
no:       --nocorfirm      ikke krev bekrefting fra brukeren

en:       --noprogressbar  Do not show a progress bar when downloading files
no:       --noprogressbar  Ikke vis framdrift under nedlasting av filer

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
no:      --noprogressbar   ikke vis framdrift under nedlasting av filer

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
no:     --noscriptlet     ikke kjør install-scriptet hvis det eksisterer

en:       --skipinteg  Do not fail when integrity checks are missing
no:       --skipinteg  Forårsaker ikke feil når integritetstester mangler

en:       --source     Generate a source-only tarball without downloaded sources
no:       --source     Genererer en tarball med kun kildefiler, uten å laste ned kilder

en:     Are you sure you wish to do this?
no:     Er du sikker på at du vil gjøre dette?

en:     Remove whole content?
no:     Fjern hele innholdet?

en:   --config <config> Use an alternate config file (instead of '%s')
no:   --config <fil>    Bruk en alternativ konfigurasjonsfil (istedenfor '%s')

en:   -A, --ignorearch Ignore incomplete arch field in %s
no:   -A, --ignorearch  Ignorer et ikke komplett arch-felt i %s

en:   -C, --cleancache Clean up source files from the cache
no:   -C, --cleancache Rydd opp kildefiler fra cachen

en:   -L, --log        Log package build process
no:   -L, --log        Loggfører pakkens byggeprosess

en:   -R, --repackage  Repackage contents of the package without rebuilding
no:   -R, --repackage  Pakker pakkens innhold på nytt uten å utføre hele prosessen fra begynnelsen

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
no:   -b, --dbpath <fil>   bruk en alternativ databaseplassering

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
no:   -c, --cascade      fjern pakker og alle pakker som avhenger av dem

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
no:   -c, --changelog      vis endringsloggen for en pakke

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
no:   -c, --clean        fjern gamle pakker fra cache-mappen (-cc for alt)

en:   -c, --clean      Clean up work files after build
no:   -c, --clean      Rydd opp arbeidsfiler etter bygging av pakke

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
no:    -d, --deps     list opp pakker installert som avhengigheter [filter]

en:   -d, --nodeps         skip dependency checks
no:   -d, --nodeps         hopper over sjekking av avhengigheter

en:   -d, --nodeps     Skip all dependency checks
no:   -d, --nodeps     Hopp over alle avhengighetstester

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
no:   -e, --explicit        list opp pakker installert manuelt [filter]

en:   -e, --noextract  Do not extract source files (use existing src/ dir)
no:   -e, --noextract  Ikke pakke ut kildefiler (bruk eksisterende src/-mappe)

en:   -f, --force          force install, overwrite conflicting files
no:   -f, --force          tving en installasjon, skriv over motstridige filer

en:   -f, --force      Overwrite existing package
no:   -f, --force      Skriv over eksisterende pakke

en:   -g, --geninteg   Generate integrity checks for source files
no:   -g, --geninteg   Generer integritetstester for kildefiler

en:   -g, --groups         view all members of a package group
no:   -g, --groups          list opp alle medlemmene i en pakkegruppe

en:   -h, --help       This help
no:   -h, --help       Denne hjelpen

en:   -i, --info           view package information
no:   -i, --info           vis pakkeinformasjon

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
no:    -i, --info       vis pakkeinformasjon (-ii for backup-filer)

en:   -i, --install    Install package after successful build
no:   -i, --install    Installerer pakken etter en vellykket bygging

en:   -k, --check          check that the files owned by the package(s) are present
no:    -k, --check     sjekk at filene som er eid av pakken(e) er tilstede

en:   -k, --dbonly         only remove database entry, do not remove files
no:   -k, --dbonly    fjerner base databaseelement, fjerner ikke filer

en:   -l, --list           list the contents of the queried package
no:   -l, --list            lister opp innholdet i etterspurte pakker

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
no:   -l, --list <brønn>   vis en liste over pakker i en pakkebrønn

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
no:   -m, --foreign     lister opp installerte pakker ikke funnet i sync-database(r) [filter]

en:   -m, --nocolor    Disable colorized output messages
no:   -m, --nocolor    Skrur av farger i beskjeder til bruker

en:   -n, --nosave         remove configuration files as well
no:   -n, --nosave         fjerner konfigurasjonsfiler i tillegg

en:   -o, --nobuild    Download and extract files only
no:   -o, --nobuild    Laster kun ned og pakker ut filer

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
no:    -o --owns <fil>    finner pakken som eier <fil>

en:   -p <buildscript> Use an alternate build script (instead of '%s')
no:   -p <byggescript> Bruk et alternativt byggeskript (isteden for '%s')

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
no:   -p, --file <pakke> etterspør en pakkefil isteden for databasen

en:   -p, --print-uris     print out URIs for given packages and their dependencies
no:   -p, --print-uris    viser URIer for gitte pakker og deres avhengigheter

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
no:   -q, --quiet          vis mindre informasjon for etterspørring og søk

en:   -r, --rmdeps     Remove installed dependencies after a successful build
no:    -r, --rmdeps    Fjerner installerte avhengigheter etter vellykket bygging

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
no:   -r, --root <mappe>   bruker en alternativ installasjons-rot

en:   -s, --recursive      remove dependencies also (that won't break packages)
                           (-ss includes explicitly installed dependencies too)
no:   -s, --recursive    fjern avhengigheter i tillegg (som ikke ødelegger pakker)
            (-ss inkluderer manuelt installerte avhengigheter i tillegg)

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
no:   -s, --search <regex> leter i lokalt installerte pakker for like tekst-strenger

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
no:   -s, --search <regex> leter i eksterne pakkebrønner etter like tekst-strenger

en:   -s, --syncdeps   Install missing dependencies with pacman
no:   -s, --syncdeps   Installér manglende avhengigheter med pacman

en:   -t, --unrequired     list packages not required by any package [filter]
no:    -t, --unrequired    lister opp pakker ikke påkrevd av noen pakker [filter]

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu allows downgrade)
no:   -u, --sysupgrade     oppgraderer installerte pakker (-uu tillater nedgradering)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages (that won't break packages)
no:   -u, --unneeded    fjerner unødvendige pakker (som ikke ødelegger for andre pakker)

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
no:   -u, --upgrades       lister opp utdaterte pakker [filter]

en:   -v, --verbose        be verbose
no:   -v, --verbose        vær utdypende

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
no:   -w, --downloadonly    laster ned pakker, men installerer/oppgraderer ingenting

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
no:   -y, --refresh     laster ned nye pakkedatabaser fra serveren

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
no:   hvis du er sikker på at en pakkebehandler ikke alledere kjører
       kan du fjerne %s

en:  %s is up to date
no:  %s er oppdatert

en:  local database is up to date
no:  lokal database er oppdatert

en: %s contains CRLF characters and cannot be sourced.
no: %s inneholder CRLF-tegn og kan ikke brukes som kildefil.

en: %s does not exist or is not a directory.
no: %s finnes ikke eller er ikke en mappe.

en: %s does not exist.
no: %s finnes ikke.

en: %s exists in both '%s' and '%s'
no: %s finnes i både '%s' og '%s'

en: %s is designated as a HoldPkg.
no: %s er valgt som en HoldPkg.

en: %s is invalid or corrupted
no: %s er invalid eller korrupt

en: %s is not allowed to be empty.
no: %s tillates ikke å være tom.

en: %s is not allowed to contain hyphens.
no: %s kan ikke inneholde bindestreker.

en: %s is not allowed to start with a hyphen.
no: %s kan ikke starte med en bindestrek.

en: %s is not available for the '%s' architecture.
no: %s er ikke tilgjengelig for '%s'-arkitekturen.

en: %s is owned by %s %s
no: %s er eid av %s %s

en: %s not found, searching for group...
no: %s ikke funnet, leter etter gruppe ...

en: %s not found.
no: %s ikke funnet.

en: %s package not found, searching for group...
no: %s pakke ble ikke funnet, leter etter gruppe ...

en: %s was not found in the build directory and is not a URL.
no: %s ble ikke funnet i build-mappen, og er ikke en URL.

en: %s: %d total files, %d missing file(s)
no: %s: %d antall filer, %d, manglende fil(er)

en: %s: %s exists in filesystem
no: %s: %s finnes i filsystem

en: '%s' does not have a valid archive extension.
no: '%s' har ikke en gyldig arkiv-suffix.

en: '%s' is not a package file, skipping
no: '%s' er ikke en pakkefil, hopper over

en: '%s' is not a valid archive extension.
no: '%s' er ikke en gyldig arkiv-suffix.

en: '%s' is not a valid debug level
no: '%s' er ikke et gyldig feilsøkingsnivå

en: '%s': not found in local db
no: '%s': ikke funnet i lokal database

en: '%s': not found in sync db
no: '%s': ikke funnet i sync-database

en: (none)
no: (ingen)

en: :: %s conflicts with %s. Remove %s?
no: :: %s strider med %s. Fjern %s?

en: :: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
no: :: %s finnes i IgnorePkg/IgnoreGroup. Installér likevel?

en: :: %s-%s: local version is newer. Upgrade anyway?
no: :: %s-%s: lokal versjon er nyere. Oppgradér likevel?

en: :: %s: conflicts with %s
no: :: %s: strider med %s

en: :: %s: requires %s
no: :: %s: krever %s

en: :: Do you want to cancel the current operation
    :: and upgrade these packages now?
no: :: Vil du avslutte nåværende operasjon
    :: og oppgradere disse pakkene nå?

en: :: File %s is corrupted. Do you want to delete it?
no: :: Fil %s er korrupt. Vil du slette den?

en: :: Install %s from group %s?
no: :: Installér %s fra gruppe %s?

en: :: Install whole content?
no: :: Installér hele innholdet?

en: :: Remove %s from group %s?
no: :: Fjern %s fra gruppe %s?

en: :: Replace %s with %s/%s?
no: :: Bytt ut %s med %s/%s?

en: :: Retrieving packages from %s...
no: :: Mottar pakker fra %s ...

en: :: Starting full system upgrade...
no: :: Starter full systemoppgradering ...

en: :: Synchronizing package databases...
no: :: Synkroniserer pakkedatabaser ...

en: :: The following packages should be upgraded first :
no: :: Følgende pakker bør oppgraderes først :

en: :: group %s (including ignored packages):
no: :: gruppe %s (inkluderer ignorerte pakker):

en: :: group %s:
no: :: gruppe %s:

en: :: the following package(s) cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
no: :: følgende pakke(r) kan ikke oppgraderes på grunn av uoppløselige avhengigheter

en: A package has already been built, installing existing package...
no: En pakke har allerede blitt bygd, installerer eksisterende pakke ...

en: A package has already been built. (use -f to overwrite)
no: En pakke har allerede blitt bygd. (bruk -f for å overskrive)

en: Aborting...
no: Avslutter ...

en: Adding %s...
no: Legger til %s ...

en: Adding delta '%s'
no: Legger til delta '%s'

en: Adding install script...
no: Legger til install-script

en: Adding package '%s'
no: Legger til pakke '%s'

en: Adding package changelog...
no: Legger til pakkens endringslogg ...

en: An entry for '%s' already existed
no: Et element for '%s' finnes allerede

en: Architecture   :
no: Arkitektur        :

en: Backup Files:
no: Backup-filer:

en: Because pacman uses many small files to keep track of packages,\nthere is a tendency for these files to become fragmented over time.\nThis script attempts to relocate these small files into one\ncontinuous location on your hard drive. The result is that the hard\ndrive should be able to read them faster, since the hard drive head\ndoes not have to move around the disk as much.\n
no: Fordi pacman bruker mange små filer til å holde styr på pakkene,\ner det entendens for disse filene å bli fragmenterte over tid.\nDette skriptetforsøker å relokere disse små filene til en\nsammenhengende plasseringpå harddisken. Resultatet er at harddisken bør klare å lese dem raskeresiden harddisken må ikke bruke mye tid på søke etter filer.

en: Build Date     :
no: Pakkedato         :

en: Build Failed.
no: Build feilet

en: Cache directory: %s
no: Cache-mappe: %s

en: Cannot create temp directory for database building.
no: Kan ikke opprette midlertidig mappe for database-bygging.

en: Cannot find openssl.
no: Kan ikke finne openssl.

en: Cannot find the sudo binary! Is sudo installed?
no: Kan ikke finne sudo-programmet! Er sudo installert?

en: Cannot find the xdelta3 binary! Is xdelta3 installed?
no: Kan ikke finne xdelta3-programmet! Er xdelta3 installert?

en: Checking Buildtime Dependencies...
no: Sjekker avhengigheter som trengs for å bygge programmet ...

en: Checking Runtime Dependencies...
no: Sjekker avhengigheter som trengs for å kjøre programmet ...

en: Checking integrity...
no: Sjekker integritet ...

en: Cleaning up ALL files from %s.
no: Rydder opp ALLE filer fra %s.

en: Cleaning up...
no: Rydder opp ...

en: Compressed Size: %6.2f K
no: Komprimert størrelse  : %6.2f K

en: Compressing man and info pages...
no: Komprimener manual- og informasjonssider ...

en: Compressing package...
no: Komprimerer pakke ...

en: Compressing source package...
no: Komprimerer kildepakker ...

en: Computing md5 checksums...
no: Kalkulerer md5-sjekksummer ...

en: Conflicts With :
no: Strider med    :

en: Copyright (C) 2006-2008 Aaron Griffin <aaron@archlinux.org>.\nCopyright (c) 2007-2008 Dan McGee <dan@archlinux.org>.\n\nThis is free software; see the source for copying conditions.\nThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.\n
no: Copyright (C) 2006-2008 Aaron Griffin <aaron@archlinux.org>. \nCopyright (c)
     2007-2008 Dan McGee <dan@archlinux.org>.\n\nDette er fri programvare; se kilden for
    kopibetingelser. Det er INGEN GARANTI, så langt som det loven tillater.\n

en: Copyright (c) 2006-2009 Pacman Development Team <pacman-dev@archlinux.org>.\nCopyright (C) 2002-2006 Judd Vinet <jvinet@zeroflux.org>.\n\nThis is free software; see the source for copying conditions.\nThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.\n
no: Copyright (c) 2006-2009 Pacman utviklerteam <pacman-dev@archlinux.org>.
    Copyright (C) 2002-2006 Judd Vinet <jvinet@zeroflux.org>.\n\nDette er fri programvare. Se kilden for kopibetingelser.\nDet er INGEN GARANTI, innenfor det som er tillatt av loven.\n

en: Could not resolve all dependencies.
no: Kunne ikke avgjøre alle avhengigheter.

en: Creating 'deltas' db entry...
no: Lager 'deltaer' som databaseelement ...

en: Creating 'depends' db entry...
no: Lager 'depends' som databaseelement ...

en: Creating 'desc' db entry...
no: Oppretteter 'desc' som databaseelement ...

en: Creating package...
no: Lager pakke ...

en: Creating source package...
no: Lager kildepakke ...

en: Creating updated database file '%s'
no: Oppretter oppdatert databasefil '%s'

en: Database directory cleaned up
no: Database-mappe rensket

en: Database directory: %s
no: Database-mappe: %s

en: Delta matching '%s' not found.
no: Delta som samsvarer '%s' ble ikke funnet.

en: Depends On     :
no: Avhenger av    :

en: Description    :
no: Beskrivelse    :

en: Determining latest bzr revision...
no: Bestemmer siste bzr-revisjon ...

en: Determining latest cvs revision...
no: Bestemmer siste cvs-revisjon ...

en: Determining latest darcs revision...
no: Bestemmer siste darcs-revisjon ...

en: Determining latest git revision...
no: Bestemmer siste git-revisjon ...

en: Determining latest hg revision...
no: Bestemmer siste hg-revisjon ...

en: Determining latest svn revision...
no: Bestemmer siste svn-revisjon

en: Do not use the '-F' option. This option is only for use by makepkg.
no: Ikke bruk '-F'-alternativet. Dette alternativet er kun beregnet på makepkg.

en: Do you want to remove %s?
no: Vil du fjerne %s?

en: Do you want to remove ALL files from cache?
no: Vil du fjerne ALLE filer fra cache?

en: Do you want to remove outdated packages from cache?
no: Vil du fjerne utdaterte pakker fra cache?

en: Do you want to remove these packages?
no: Vil du fjerne disse pakkene?

en: Do you want to remove uninstalled packages from cache?
no: Vil du fjerne uinstallerte pakker fra cache?

en: Do you want to remove unused repositories?
no: Vil du fjerne ubrukte pakkebrønner?

en: Download Size  : %6.2f K
no: Nedlastingsstørrelse  : %6.2f K

en: Downloading %s...
no: Laster ned %s ...

en: ERROR:
no: FEIL:

en: ERROR: Can not create temp directory for database building.
no: FEIL: Kan ikke lage midlertidig mappe for database-bygging.

en: Entering fakeroot environment...
no: Går inn i fakeroot-miljøet ...

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
no: Feil oppstod, ingen pakker ble oppgradert.

en: Example for GPL'ed software: license=('GPL').
no: Eksempel for GPL-lisensiert programvare: license=('GPL').

en: Example:  repo-add /path/to/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0.pkg.tar.gz
no: Eksempel: repo-add /vei/til/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0.pkg.tar.gz

en: Example:  repo-remove /path/to/repo.db.tar.gz kernel26
no: Eksempel: repo-remove /vei/til/repo.db.tar.gz kernel26

en: Explicitly installed
no: Manuelt installert

en: Extracting %s with %s
no: Pakker ut %s med %s

en: Extracting Sources...
no: Pakker ut kilder ...

en: Extracting database to a temporary location...
no: Pakker ut database til en midlertidig plassering ...

en: FAILED
no: FEILET

en: Failed to acquire lockfile: %s.
no: Kunne ikke innhente låsefil: %s.

en: Failed to create package file.
no: Feilet å lage pakkefil.

en: Failed to create source package file.
no: Feilet å lage pakkefil for kilde.

en: Failed to extract %s
no: Klarte ikke å pakke ut %s

en: Failed to install all missing dependencies.
no: Feilet å installere alle manglende avhengigheter.

en: Failed to install built package(s).
no: Feilet å installere pakke(r) som er bygd.

en: Failed to remove installed dependencies.
no: Feilet å fjerne installerte avhengigheter.

en: Failure while downloading %s
no: Feil oppstod under nedlasting av %s

en: Fakeroot must be installed if using the 'fakeroot' option
no: Fakeroot må være installert hvis du bruker 'fakeroot'-alternativet

en: File %s does not seem to be a valid package, remove it?
no: Fil %s ser ikke ut til å være en gyldig pakke. Fjern den?

en: File '%s' not found.
no: Fil '%s' ble ikke funnet.

en: Finished making: %s
no: Ferdig å bygge: %s

en: Finished. Your pacman database has been optimized.
no: Ferdig. Din pacman-database har blitt optimisert.

en: Found %s in build dir
no: Fant %s i build-mappen

en: Generating .PKGINFO file...
no: Genererer en .PKGINFO-fil ...

en: Generating checksums for source files...
no: Genererer sjekksummer for kildefiler ...

en: Groups         :
no: Grupper        :

en: Held by process %s
no: Holdt av prosess %s

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
no: HoldPkg ble funnet i målliste. Vil du fortsette?

en: If -p is not specified, makepkg will look for '%s'
no: Hvis -p ikke er spesifisert vil makepkg se etter '%s'

en: In addition, please run makepkg -C outside of your cache directory.
no: I tillegg, vennligst kjøre makepkg -C på utsiden av mellomlagringsmappen.

en: Install Date   :
no: Installasjonsdato :

en: Install Reason :
no: Grunn for installasjon :

en: Install Script :
no: Installeringsskript  :

en: Install script %s not found.
no: Installasjonsscript %s ble ikke funnet.

en: Install scriptlet (%s) does not exist.
no: Installasjons-script (%s) finnes ikke.

en: Installed Size : %6.2f K
no: Installert størrelse  : %6.2f K

en: Installed as a dependency for another package
no: Installert som en avhengighet av en annen pakke

en: Installing missing dependencies...
no: Installerer manglende avhengigheter ...

en: Integrity check FAILED, reverting to old database.
no: Integritetstest FEILET, går tilbake til gammel database.

en: Integrity checks (%s) differ in size from the source array.
no: Integritetstester (%s) har forskjellig lengde enn de i kilden.

en: Integrity checks are missing.
no: Integritetssjekker mangler.

en: Invalid command name '%s' specified.
no: Ugyldig kommandonavn '%s' spesifisert.

en: Invalid integrity algorithm '%s' specified.
no: Ugyldig integritetsalgoritme '%s' spesifisert.

en: Invalid package file '%s'.
no: Ugyldig pakkefil '%s'.

en: Leaving fakeroot environment.
no: Går ut av fakeroot-miljøet.

en: Licenses       :
no: Lisenser       :

en: MD5 Sum        :
no: MD5 Sum       :

en: MD5sum'ing the old database...
no: MD5sum-er den gamle databasen ...

en: MISSING		%s
no: MANGLER		%s

en: MODIFIED	%s
no: ENDRET	%s

en: Making and MD5sum'ing the new database...
no: Lager og MD5sum-er den nye databasen ...

en: Making package: %s
no: Lager pakke: %s

en: Missing Dependencies:
no: Manglende Avhengigheter:

en: Missing dependencies cannot be installed or removed as a normal user
no: Manglende avhengigheter kan ikke installeres eller fjernes som en vanlig bruker

en: Missing pkg/ directory.
no: Mangler pkg/-mappe

en: NO
no: NEI

en: NOT FOUND
no: IKKE FUNNET

en: Name           :
no: Navn           :

en: New optional dependencies for %s
no: Nye alternative avhengigheter for %s

en: No
no: Nei

en: No files have been removed.
no: Ingen filer har blitt fjernet.

en: No package owns %s
no: Ingen pakke eier %s

en: No packages modified, nothing to do.
no: Ingen pakker modifisert, ingenting å gjøre.

en: No packages remain, creating empty database.
no: Ingen pakker gjenstår, oppretter tom database.

en: None
no: Ingen

en: Not Modified	%s
no: Ikke endret	%s

en: Note that many packages may need a line added to their %s
no: Legg merke til at mange pakker trenger en linje lagt til deres %s

en: One or more files did not pass the validity check!
no: En eller flere filer passerte ikke valideringstesten!

en: Optional Deps  :
no: Valgfrie avhengigheter :

en: Optional dependencies for %s
no: Alternative avhengigheter for %s

en: Options:
no: Alternativer:

en: Package matching '%s' not found.
no: Pakke som samsvarer '%s' ble ikke funnet.

en: Packager       :
no: Pakkeeier         :

en: Packaging Failed.
no: Pakking Feilet.

en: Pacman failed to install missing dependencies.
no: Pacman klarte ikke å installere manglende avhengigheter.

en: Pacman lock file was found. Cannot run while pacman is running.
no: Pacman lock-fil ble funnet. Kan ikke kjøre når pacman samtidig kjører.

en: Pacman returned a fatal error (%i): %s
no: Pacman returnerte med en fatal feil (%i): %s

en: Part of the package group has already been built. (use -f to overwrite)
no: Deler av pakkegruppen har allerede blitt bygd. (bruk -f for å overskrive)

en: Passed
no: Klarert

en: Please add a license line to your %s!
no: Vennligst legg til en license-linje til din %s!

en: Please rerun makepkg without the --asroot flag.
no: Vennligst kjør makepkg på nytt uten "--asroot"-alternativet.

en: Problem removing files; you may not have correct permissions in %s
no: Problem oppstod under fjerning av filer. Det kan hende du ikke har nødvendige  rettigheter i %s

en: Proceed with download?
no: Fortsett til nedlasting?

en: Proceed with installation?
no: Fortsett til installasjon?

en: Provides       :
no: Inneholder     :

en: Provides array cannot contain comparison (< or >) operators.
no: Provides-listen kan ikke inneholde operatortegn som (< eller >).

en: Purging other files...
no: Rensker andre filer ...

en: Remove (%d):
no: Fjern (%d):

en: Removing doc files...
no: Fjerner dokument-filer ...

en: Removing empty directories...
no: Fjerner tomme mapper ...

en: Removing existing entry '%s'...
no: Fjerner eksisterende element '%s' ...

en: Removing existing pkg/ directory...
no: Fjerner eksisterende pkg/-mappe ...

en: Removing libtool .la files...
no: Fjerner libtool .la-filer

en: Replaces       :
no: Tar over for   :

en: Repository     :
no: Pakkebrønn     :

en: Repository file '%s' could not be created.
no: Pakkebrønnfil '%s' kunne ikke opprettes.

en: Repository file '%s' is not a proper pacman database.
no: Pakkebrønnfil '%s' er ikke en gyldig pacman-database.

en: Repository file '%s' was not found.
no: Pakkebrønnfil '%s' ble ikke funnet.

en: Required By    :
no: Avhenges av    :

en: Retrieving Sources...
no: Henter Kilder ...

en: Rotating database into place...
no: Roterer database på plass ...

en: Running makepkg as an unprivileged user will result in non-root
no: Å kjøre makepkg som en bruker uten forhøyede rettigheter vil resultere i en ikke-rot

en: Running makepkg as root is a BAD idea and can cause
no: Å kjøre makepkg som rot-bruker er en DÅRLIG idé, og kan forårsake

en: Searching for delta '%s'...
no: Leter etter delta '%s' ...

en: Searching for package '%s'...
no: Leter etter pakke '%s' ...

en: Skipping dependency checks.
no: Hopper over avhengighetstester.

en: Skipping source extraction       -- using existing src/ tree
no: Hopper over utpakking av kilder  -- bruker eksisterende src/-mappe

en: Skipping source integrity checks -- using existing src/ tree
no: Hopper over kildens integritetstest -- bruker eksisterende src/-mappe

en: Skipping source retrieval        -- using existing src/ tree
no: Hopper over innhenting av kilder -- bruker eksisterende src/-mappe

en: Source cache cleaned.
no: Mellomlagring av kilder er ryddet opp.

en: Source destination must be defined in %s.
no: Mål for kilden må være spesifisert i %s.

en: Source package created: %s
no: Kildepakke laget: %s

en: Sources are ready.
no: Kildene er klare.

en: Starting %s()...
no: Starter %s() ...

en: Starting build()...
no: Starter build() ...

en: Stripping debugging symbols from binaries and libraries...
no: Stripper feilsøkingssymboler fra binærfiler og biblioteker ...

en: Syncing database to disk...
no: Synkroniserer database til disk ...

en: Tar'ing up %s failed.
no: Tar-ingen av %s feilet.

en: Tar'ing up %s...
no: Tar-er opp %s ...

en: Targets (%d):
no: Mål (%d):

en: The --asroot option is meant for the root user only.
no: "--asroot"-alternativet er kun beregnet for rot-brukeren.

en: The download program %s is not installed.
no: Nedlastingsprogrammet %s er ikke installert.

en: The package directory is empty, there is nothing to repackage!
no: Pakke-mappen er tom, det er ingenting å pakke om!

en: The package group has already been built, installing existing packages...
no: Pakkegruppen har allerede blitt bygd, installerer eksisterende pakker ...

en: The package group has already been built. (use -f to overwrite)
no: Pakkegruppen har allerede blitt bygd. (bruk -f for å overskrive)

en: The source directory is empty, there is nothing to build!
no: Kilde-mappen er tom, det er ingenting å bygge!

en: There is no agent set up to handle %s URLs. Check %s.
no: Det finnes ikke et eksternt program til å håndtere %s URLer. Sjekk %s.

en: These options can be passed to pacman:
no: Disse alternativene kan gis til pacman:

en: Tidying install...
no: Rydder opp installasjon ...

en: Total Download Size:    %.2f MB
no: Total Nedlastingsmengde:      %.2f MB

en: Total Installed Size:   %.2f MB
no: Total Installasjonsmengde:    %.2f MB

en: Total Removed Size:   %.2f MB
no: Total Fjernet Mengde:         %.2f MB

en: Unable to find source file %s for extraction.
no: Klarte ikke å finne kilde fil %s som skulle pakkes ut.

en: Unable to find source file %s to generate checksum.
no: Kunne ikke finne kildefil %s for å generere sjekksum.

en: Unknown
no: Ukjent

en: Untar'ing %s failed.
no: Utpakkingen av %s feilet.

en: Usage: %s [options]
no: Bruk: %s [options]

en: Usage: %s [pacman_db_root]
no: Bruk: %s [pacman_db_root]

en: Usage: repo-add [-q] <path-to-db> <package|delta> ...\n
no: Bruk: repo-add [-q] <vei-til-database> <pakke|delta> ...\n

en: Usage: repo-remove [-q] <path-to-db> <packagename|delta> ...\n\n
no: Bruk: repo-remove [-q] <vei-til-database> <pakkenavn|delta> ... \n\n

en: Use the -q/--quiet flag to minimize output to basic messages, warnings,\nand errors\n\n
no: Bruk '-q/--quiet'-alternativet for å innskrenke utskrift til grunnleggende beskjeder,\nadvarsler, og feilmeldinger\n\n

en: Using cached copy of %s
no: Bruker mellomlagret kopi av %s

en: Validating source files with %s...
no: Validerer kildefiler med %s ...

en: Version        :
no: Versjon        :

en: Version found: %s
no: Versjon funnet: %s

en: WARNING:
no: ADVARSEL:

en: Y
no: J

en: YES
no: JA

en: Yes
no: Ja

en: You do not have write permission to store downloads in %s.
no: Du har ikke skriverettigheter til å lagre nedlastinger i %s.

en: You must have correct permissions to optimize the database.
no: Du må ha korrekte tillatelser for å optimisere databasen.

en: [Y/n]
no: [J/n]

en: [y/N]
no: [j/N]

en: \0--holdver and --forcever cannot both be specified
no: \0--holdver og --forcever kan ikke brukes samtidig

en: applying deltas...
no: påfører deltaer ...

en: cannot determine ownership of a directory
no: kunne ikke bestemme eierskap av en mappe

en: cannot determine real path for '%s': %s
no: kunne ikke bestemme reell mappe for '%s' : %s

en: checking delta integrity...
no: sjekker delta-integritet ...

en: checking dependencies...
no: sjekker avhengigheter ...

en: checking for file conflicts
no: leter etter filkonflikter

en: checking for file conflicts...
no: leter etter filkonflikter ...

en: checking package integrity...
no: sjekker pakkens integritet ...

en: config file %s could not be read.
no: konfigurasjonsfil %s kunne ikke leses.

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
no: konfigurasjonsfil %s, linje %d: Alle direktiver må høre til en seksjon.

en: config file %s, line %d: bad section name.
no: konfigurasjonsfil %s, linje %d: ugyldig seksjonsnavn.

en: config file %s, line %d: directive '%s' not recognized.
no: konfigurasjonsfil %s, linje %d: direktiv '%s' ble ikke gjenkjent.

en: config file %s, line %d: syntax error in config file- missing key.
no: konfigurasjonsfil %s, linje %d: syntaksfeil i konfigurasjonsfil - mangler nøkker.

en: could not access cache directory
no: fikk ikke tilgang til cache-mappe

en: could not access database directory
no: fikk ikke tilgang til database-mappe

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
no: kunne ikke legge til server-URL til database '%s' %s (%s)

en: could not calculate checksums for %s
no: kunne ikke kalkulere sjekksummer for %s

en: could not chdir to download directory %s
no: kunne ikke chdir til nedlastingsmappe %s

en: could not create new cache directory
no: kunne ikke opprette ny cache-mappe

en: could not register '%s' database (%s)
no: kunne ikke registrere '%s'-databasen (%s)

en: could not register 'local' database (%s)
no: kunne ikke registrere 'lokal'-databasen (%s)

en: could not remove cache directory
no: kunne ikke fjerne cache-mappen

en: could not remove repository directory
no: kunne ikke fjerne pakkebrønn-mappe

en: diff tool was not found, please install diffutils.
no: diff-verktøyet ble ikke funnet. Vennligst installér diffutils.

en: downloading %s...
no: laster ned %s ...

en: error:
no: feil:

en: error: %s
no: feil: %s

en: failed to commit transaction (%s)
no: feilet å utføre transaksjon (%s)

en: failed to init transaction (%s)
no: feilet å initialisere transaksjon (%s)

en: failed to initialize alpm library (%s)
no: feilet under initialisering av alpm-biblioteket (%s)

en: failed to prepare transaction (%s)
no: feilet å forberede transaksjon (%s)

en: failed to read file '%s': %s
no: feilet under innlesing av '%s' : %s

en: failed to release transaction (%s)
no: feilet å løse ut transaksjon (%s)

en: failed to synchronize any databases
no: klarte ikke å synkronisere noen databaser

en: failed to update %s (%s)
no: klarte ikke å oppdatere %s (%s)

en: failed.
no: feilet.

en: file path too long
no: fil-vei for lang

en: file(s)
no: fil(er)

en: function:
no: funksjon:

en: function: %s
no: funksjon: %s

en: generating %s with %s...
no: genererer %s med %s ...

en: group "%s" was not found
no: gruppe "%s" ble ikke funnet

en: in the BUILDENV array in %s.
no: i BUILDENV-listen i %s.

en: installing
no: installerer

en: installing %s...
no: installerer %s ...

en: invalid option
no: ugyldig alternativ

en: invalid value for 'CleanMethod' : '%s'
no: invalid verdi for 'CleanMethod' : '%s'

en: loading package data...
no: laster inn pakkedata ...

en: looking for inter-conflicts...
no: leter etter konflikter ...

en: malloc failure: could not allocate %zd bytes
no: malloc-feil: kunne ikke allokere %zd bytes

en: missing package function for split package '%s'
no: manglende pakkefunksjon for splittet pakke '%s'

en: no URL for package: %s
no: ingen URL for pakke: %s

en: no changelog available for '%s'.
no: ingen endringslogg tilgjengelig for '%s'.

en: no file was specified for --owns
no: ingen fil ble spesifisert for --owns

en: no operation specified (use -h for help)
no: ingen operasjon spesifisert (bruk -h for hjelp)

en: no targets specified (use -h for help)
no: ingen mål spesifisert (bruk -h for hjelp)

en: no usable package repositories configured.
no: ingen brukbare pakkebrønner konfigurert.

en: only one operation may be used at a time
no: kun én operasjon kan bli brukt av gangen

en: operation
no: operasjon

en: operations:
no: operasjoner:

en: options
no: alternativer

en: options array contains unknown option '%s'
no: options-listen inneholder ukjent alternativ '%s'

en: ownership of the packaged files. Try using the fakeroot environment by
no: eierskap av de pakkede filene. Prøv å bruk fakeroot-miljøet ved å

en: package "%s" not found
no: pakke "%s" ikke funnet

en: package '%s' was not found
no: pakke '%s' ble ikke funnet

en: package '%s' was not found in repository '%s'
no: pakke '%s' ble ikke funnet i pakkebrønn '%s'

en: package(s)
no: pakke(r)

en: pacman was not found in PATH; skipping dependency checks.
no: pacman ble ikke funnet i PATH; hopper over avhengighetstester.

en: pacman-optimize is a little hack that should improve the performance\nof pacman when reading/writing to its filesystem-based database.\n\n
no: pacman-optimize er en liten hack som bør forbedre ytelsen\ntil pacman når den leser/skriver til dens filsystem-baserte database.\n\n

en: permanent, catastrophic damage to your system. If you
no: permanent, og katastrofal skade til ditt system. Hvis du

en: placing 'fakeroot' in the BUILDENV array in %s.
no: plassere 'fakeroot' BUILDENV-listen i %s.

en: problem adding cachedir '%s' (%s)
no: problem oppstod da programmet skulle legge til mellomlagringsmappe '%s' (%s)

en: problem setting dbpath '%s' (%s)
no: problem under intiering av databaseplassering '%s' (%s)

en: problem setting logfile '%s' (%s)
no: problem under initiering av loggfil '%s' (%s)

en: problem setting rootdir '%s' (%s)
no: problem under bytte av rot-mappe '%s' (%s)

en: removing
no: fjerner

en: removing %s...
no: fjerner %s ...

en: removing all files from cache...
no: fjerner alle filer fra cache ...

en: removing old packages from cache...
no: fjerner gamle pakker fra cache ...

en: repo-add will update a package database by reading a package file.\nMultiple packages to add can be specified on the command line.\n\n
no: repo-add vil oppdatere en pakkedatabase ved å lese en pakkefil.\nFlere pakker kan leses inn på én gang på kommandolinja.\n\n

en: repo-remove will update a package database by removing the package name\nspecified on the command line from the given repo database. Multiple\npackages to remove can be specified on the command line.\n\n
no: repo-remove vil oppdatere en pakkedatabase ved å fjerne pakkenavnet\nspesifisert på kommandolinja fra den gitte databasen. Flere pakker\nkan leses inn på én gang.

en: repository "%s" was not found.
no: pakkebrønn "%s" ble ikke funnet.

en: repository '%s' does not exist
no: pakkebrønn '%s' finnes ikke

en: requires an argument
no: krever et argument

en: resolving dependencies...
no: avgjør avhengigheter ...

en: root path too long
no: rot-mappen for lang

en: running XferCommand: fork failed!
no: kjører XferCommand: splitting feilet

en: skipping target: %s
no: hopper over mål: %s

en: success!
no: suksess!

en: such as arch=('%s').
no: sånn som arch=('%s').

en: the -f and --force options are no longer recognized
no: '-f' og '--force'-kommandoene blir ikke lengre gjenkjent

en: unrecognized option
no: alternativ ikke gjenkjent

en: upgrading
no: oppgraderer

en: upgrading %s...
no: oppgraderer %s ...

en: usage
no: bruk

en: use options=(force) in the PKGBUILD instead
no: bruk options=(force) i PKGBUILDen isteden

en: warning:
no: advarsel:

en: warning: %s
no: advarsel: %s

en: wish to run as root, please use the --asroot option.
no: ønsker å bruke rot-brukeren, vennligst bruk "--asroot"- alternativet.

en: without sudo; install and configure sudo to auto-resolve dependencies.
no: uten sudo; installér og konfigurér sudo for å automatisk avgjøre avhengigheter.

en: you cannot perform this operation unless you are root.
no: du kan ikke utføre denne operasjonen hvis du ikke er rot-bruker.
